Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty
Pražský životKomerční sdělení
V žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Vizualizace: edit! architects / PSN

Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty

Žižkov se mění, osobitou atmosféru si zachovává. Proměny Žižkova místní genius loci podporují, jak dokládá například vodní pumpa, která se po letech vrací pod slavné Žižkovské schody z Táboritské do Chelčického ulice.  

Nová instalace nedaleko tramvajové zastávky Lipanská odkazuje podobou na původní pumpu, která tady v minulosti stávala. Mladý sochař Adam Kovalčík jako její autor dokázal návrh oprostit od zbytečných detailů, a právě jednoduchostí díla, které původní pumpu zdvojuje, ohromuje.

seifertova-lipanska Pumpa celé prostranství osvěží, ale oprava v budoucnu čeká i samotné schody. V rámci revitalizace ulic Táboritská a Seifertova se Žižkov dočká nových tramvajových tratí, ale také nového stromořadí a další zeleně.

Komplexní projekt revitalizace Seifertovy zahrnuje i efektivní hospodaření s dešťovou vodou. Bude využita právě k zavlažování zdejších rostlin, v souladu s principy modrozelené infrastruktury. Jde přitom o pilotní projekt, který poslouží jako vzor po další části Prahy. 

Nový mural se starým superhrdinou 

V rámci projektu MuralArt UM aktuálně Žižkov ožívá také legendou Péráka. Jako nový mural streetartové umělkyně Toy Box ozdobí mýtický hrdina z dob protektorátu pilíře mostu pro pěší přes Husitskou ulici a v jeho okolí.

Dvě velkoplošné malby s výjevy ze života Péráka, jedna desetimetrová a druhá osmimetrová, provedené černými, bílými a šedými spreji, doplní mural na zdi pod vlakovou tratí na Seifertově ulici. Ten vytvořila dvojice streetartistů známých pod uměleckými pseudonymy Obras a Akrobad. 

Nové byty k pronájmu 

Seifertova ulice, klíčová žižkovská tepna, brzy nabídne také byty k pronájmu. Ty tady v rámci rekonstrukce trojice činžovních domů připravuje společnost PSN, která přímo na Seifertově sídlí.

seifertova-vnitroblok S PSN vznikne na Seifertově asi 75 bytových jednotek k pronájmu. Jejich obyvatelé se budou moct těšit nejenom z krásnější a zelenější ulice, ale také vnitrobloku, kde dle návrhu studia edit! architects dostanou prostor mj. předzahrádky na zastřešené garáži.

Také projektem rekonstrukce objektu bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici reaguje společnost PSN na fenomén nájemního bydlení, který aktuálně vládne trhu realit. Další byty k pronájmu připravuje v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN. 

PSN kupuje

Žižkov, ale i další lokality v Praze. PSN se rozhlíží i za hranicemi metropole a zdaleka se neomezuje jenom na bytové domy. V jejím hledáčku jsou také komerční nemovitosti, kancelářské objekty, skladovací a logistické areály, brownfieldy i pozemky. 

 Akviziční tým PSN se zajímá o všechny nemovitosti s potenciálem, který díky vlastnímu kapitálu, zkušenostem a odbornému zázemí dokáže PSN dokonale naplnit. Vlastníkům přitom nabízí solidní jednání, komplexní právní servis i jistotu, že o nemovitost bude dobře postaráno. Příště se může s PSN probudit k životu třeba právě Váš dům.

Uvažujete jako vlastník nemovitosti o prodeji? Kontaktujte akviziční tým PSN.


PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru