Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty
Pražský životKomerční sdělení
V žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Vizualizace: edit! architects / PSN

Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty

Žižkov se mění, osobitou atmosféru si zachovává. Proměny Žižkova místní genius loci podporují, jak dokládá například vodní pumpa, která se po letech vrací pod slavné Žižkovské schody z Táboritské do Chelčického ulice.  

Nová instalace nedaleko tramvajové zastávky Lipanská odkazuje podobou na původní pumpu, která tady v minulosti stávala. Mladý sochař Adam Kovalčík jako její autor dokázal návrh oprostit od zbytečných detailů, a právě jednoduchostí díla, které původní pumpu zdvojuje, ohromuje.

seifertova-lipanska Pumpa celé prostranství osvěží, ale oprava v budoucnu čeká i samotné schody. V rámci revitalizace ulic Táboritská a Seifertova se Žižkov dočká nových tramvajových tratí, ale také nového stromořadí a další zeleně.

Komplexní projekt revitalizace Seifertovy zahrnuje i efektivní hospodaření s dešťovou vodou. Bude využita právě k zavlažování zdejších rostlin, v souladu s principy modrozelené infrastruktury. Jde přitom o pilotní projekt, který poslouží jako vzor po další části Prahy. 

Nový mural se starým superhrdinou 

V rámci projektu MuralArt UM aktuálně Žižkov ožívá také legendou Péráka. Jako nový mural streetartové umělkyně Toy Box ozdobí mýtický hrdina z dob protektorátu pilíře mostu pro pěší přes Husitskou ulici a v jeho okolí.

Dvě velkoplošné malby s výjevy ze života Péráka, jedna desetimetrová a druhá osmimetrová, provedené černými, bílými a šedými spreji, doplní mural na zdi pod vlakovou tratí na Seifertově ulici. Ten vytvořila dvojice streetartistů známých pod uměleckými pseudonymy Obras a Akrobad. 

Nové byty k pronájmu 

Seifertova ulice, klíčová žižkovská tepna, brzy nabídne také byty k pronájmu. Ty tady v rámci rekonstrukce trojice činžovních domů připravuje společnost PSN, která přímo na Seifertově sídlí.

seifertova-vnitroblok S PSN vznikne na Seifertově asi 75 bytových jednotek k pronájmu. Jejich obyvatelé se budou moct těšit nejenom z krásnější a zelenější ulice, ale také vnitrobloku, kde dle návrhu studia edit! architects dostanou prostor mj. předzahrádky na zastřešené garáži.

Také projektem rekonstrukce objektu bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici reaguje společnost PSN na fenomén nájemního bydlení, který aktuálně vládne trhu realit. Další byty k pronájmu připravuje v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN. 

PSN kupuje

Žižkov, ale i další lokality v Praze. PSN se rozhlíží i za hranicemi metropole a zdaleka se neomezuje jenom na bytové domy. V jejím hledáčku jsou také komerční nemovitosti, kancelářské objekty, skladovací a logistické areály, brownfieldy i pozemky. 

 Akviziční tým PSN se zajímá o všechny nemovitosti s potenciálem, který díky vlastnímu kapitálu, zkušenostem a odbornému zázemí dokáže PSN dokonale naplnit. Vlastníkům přitom nabízí solidní jednání, komplexní právní servis i jistotu, že o nemovitost bude dobře postaráno. Příště se může s PSN probudit k životu třeba právě Váš dům.

Uvažujete jako vlastník nemovitosti o prodeji? Kontaktujte akviziční tým PSN.


Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

Včera v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

Včera v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

Včera v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Praha 11 zaštítí výstavu koček, rozhodli radní

19. března 2023 v 18:18

Praha 11 opět zaštítí edukativní výstavu Kočky Praha 2023. Ta proběhne první dubnový víkend v TOP Hotelu Praha. O rozhodnutí radních informovala místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Radotínská radnice prodává pozemek v elektronické aukci

19. března 2023 ve 14:18

Elektronická aukce parcely v Radotíně o výměře 1101 metrů čtverečních se bude konat 18. dubna od 11:00. Minimální nabízená cena určená znaleckým posudkem je 10 460 000 korun včetně DPH. Vítězem aukce bude účastník, který učiní nejvyšší podání. Informovala o tom mluvčí Prahy 16 Jana...

Comic-Con Prague 2023: Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

19. března 2023 v 07:32

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana...

Farmářské trhy v Praze 11

18. března 2023 v 10:14

Praha 11 zve na farmářské trhy, které začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy až do středy 29. listopadu.

V Galerii Harfa se představí studentské firmy

17. března 2023 v 10:52

Celkem 48 nových prodejních stánků vyroste ve čtvrtek 30. března v prostorách Galerie Harfa. Své byznys nápady v nich představí studenti středních škol, kteří od září podnikají ve vzdělávacím programu JA Studentská firma. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 12. týden

17. března 2023 v 08:33

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru