Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty
Pražský životKomerční sdělení
V žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Vizualizace: edit! architects / PSN

Proměny Žižkova: Modrozelená infrastruktura, umění v ulicích i nové byty

Žižkov se mění, osobitou atmosféru si zachovává. Proměny Žižkova místní genius loci podporují, jak dokládá například vodní pumpa, která se po letech vrací pod slavné Žižkovské schody z Táboritské do Chelčického ulice.  

Nová instalace nedaleko tramvajové zastávky Lipanská odkazuje podobou na původní pumpu, která tady v minulosti stávala. Mladý sochař Adam Kovalčík jako její autor dokázal návrh oprostit od zbytečných detailů, a právě jednoduchostí díla, které původní pumpu zdvojuje, ohromuje.

seifertova-lipanska Pumpa celé prostranství osvěží, ale oprava v budoucnu čeká i samotné schody. V rámci revitalizace ulic Táboritská a Seifertova se Žižkov dočká nových tramvajových tratí, ale také nového stromořadí a další zeleně.

Komplexní projekt revitalizace Seifertovy zahrnuje i efektivní hospodaření s dešťovou vodou. Bude využita právě k zavlažování zdejších rostlin, v souladu s principy modrozelené infrastruktury. Jde přitom o pilotní projekt, který poslouží jako vzor po další části Prahy. 

Nový mural se starým superhrdinou 

V rámci projektu MuralArt UM aktuálně Žižkov ožívá také legendou Péráka. Jako nový mural streetartové umělkyně Toy Box ozdobí mýtický hrdina z dob protektorátu pilíře mostu pro pěší přes Husitskou ulici a v jeho okolí.

Dvě velkoplošné malby s výjevy ze života Péráka, jedna desetimetrová a druhá osmimetrová, provedené černými, bílými a šedými spreji, doplní mural na zdi pod vlakovou tratí na Seifertově ulici. Ten vytvořila dvojice streetartistů známých pod uměleckými pseudonymy Obras a Akrobad. 

Nové byty k pronájmu 

Seifertova ulice, klíčová žižkovská tepna, brzy nabídne také byty k pronájmu. Ty tady v rámci rekonstrukce trojice činžovních domů připravuje společnost PSN, která přímo na Seifertově sídlí.

seifertova-vnitroblok S PSN vznikne na Seifertově asi 75 bytových jednotek k pronájmu. Jejich obyvatelé se budou moct těšit nejenom z krásnější a zelenější ulice, ale také vnitrobloku, kde dle návrhu studia edit! architects dostanou prostor mj. předzahrádky na zastřešené garáži.

Také projektem rekonstrukce objektu bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici reaguje společnost PSN na fenomén nájemního bydlení, který aktuálně vládne trhu realit. Další byty k pronájmu připravuje v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN. 

PSN kupuje

Žižkov, ale i další lokality v Praze. PSN se rozhlíží i za hranicemi metropole a zdaleka se neomezuje jenom na bytové domy. V jejím hledáčku jsou také komerční nemovitosti, kancelářské objekty, skladovací a logistické areály, brownfieldy i pozemky. 

 Akviziční tým PSN se zajímá o všechny nemovitosti s potenciálem, který díky vlastnímu kapitálu, zkušenostem a odbornému zázemí dokáže PSN dokonale naplnit. Vlastníkům přitom nabízí solidní jednání, komplexní právní servis i jistotu, že o nemovitost bude dobře postaráno. Příště se může s PSN probudit k životu třeba právě Váš dům.

Uvažujete jako vlastník nemovitosti o prodeji? Kontaktujte akviziční tým PSN.


PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru