Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Cílem je zajištění podmínek pro udržitelnou, bezpečnou, pohodlnou a rychlou dopravu. Toho lze podle vedení Prahy 5 dosáhnout postupnou koncepční proměnou dopravní infrastruktury, vytvořením promyšleného veřejného prostoru bez bariér a také lepší organizací dopravních služeb na území páté městské části. 

„Tento dokument je podkladem pro přípravu jednotlivých investičních záměrů městské části Praha 5, a jsem velmi rád, že vznikl. Bude podle potřeby pravidelně aktualizován, a to hlavně v jeho poslední návrhové části, “ sdělil zastupitel a předseda výboru dopravního Jan Panenka (ODS). 

Tento materiál je podle ně zásadní pro oblast městské dopravy rozpracovává do většího detailu témata na základě dokumentu s názvem Strategie rozvoje 2030+ MČ Praha 5. Podkladem byly strategie městských organizací, které Generel dále rozpracovává a nabízí vlastní náměty s originálními řešeními.  

V budoucnu bude Generel také sloužit jako podklad pro formulaci postojů městské části k investicím do dopravní infrastruktury jiných subjektů hlavního města Prahy a při jednáních s veřejností.


Autor: Alo

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru