Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Politika

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Cílem je zajištění podmínek pro udržitelnou, bezpečnou, pohodlnou a rychlou dopravu. Toho lze podle vedení Prahy 5 dosáhnout postupnou koncepční proměnou dopravní infrastruktury, vytvořením promyšleného veřejného prostoru bez bariér a také lepší organizací dopravních služeb na území páté městské části. 

„Tento dokument je podkladem pro přípravu jednotlivých investičních záměrů městské části Praha 5, a jsem velmi rád, že vznikl. Bude podle potřeby pravidelně aktualizován, a to hlavně v jeho poslední návrhové části, “ sdělil zastupitel a předseda výboru dopravního Jan Panenka (ODS). 

Tento materiál je podle ně zásadní pro oblast městské dopravy rozpracovává do většího detailu témata na základě dokumentu s názvem Strategie rozvoje 2030+ MČ Praha 5. Podkladem byly strategie městských organizací, které Generel dále rozpracovává a nabízí vlastní náměty s originálními řešeními.  

V budoucnu bude Generel také sloužit jako podklad pro formulaci postojů městské části k investicím do dopravní infrastruktury jiných subjektů hlavního města Prahy a při jednáních s veřejností.


Autor: Alo
Další články
Nahoru