dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Proměnné tabule u pražských silnic začaly ukazovat  dojezdový čas
Jedna z proměnných tabulí v Praze, která ukazuje dojezdovou dobu.

Proměnné tabule u pražských silnic začaly ukazovat dojezdový čas

Vzhledem k měnícím se hustotám provozu je odhad doby, jakou stráví pražští řidiči při jízdě z bodu A do bodu B, tak trochu loterií. Úsek, který zvládnou o víkendu nebo večer projet třeba za čtvrt hodiny, jim může během pracovního dne trvat klidně i dvoj či vícenásobně dlouhý čas. Díky novým údajům na proměnných tabulích u cest získají praktické informace, jak dlouho stráví při jednotlivých jízdách za volantem.

Na proměnných tabulí u pražských silnic se začaly objevovat informace o dojezdových dobách, které postupně zpřesňují dosud užívané obecnější informace o stupních v provozu.

„Například na Hlávkově mostě směrem k Muzeu nahrazují původní, často zobrazované, informace o tom, že ve Wilsonově ulici je stupeň dopravy číslo 4. Nyní proměnná tabule poskytuje řidičům informaci, za jak dlouho dojedou na náměstí I. P. Pavlova a o kolik minut se oproti běžnému provozu čekáním v koloně zdrží,“ uvedl Ladislav Pivec, ředitel Technické správy komunikací.

„Vzhledem k tomu, že kolona ve Wilsonově ulici je obvyklým jevem, je důležitější řidiče informovat nikoli o její přítomnosti na komunikaci, ale o její délce a době případného zdržení. Řidič, který se na této trase pohybuje denně, pak dokáže snáze vyhodnotit míru zdržení lépe než u dosud uváděného stupně dopravy,“ dodal Pivec. Podle něj nové sdělení napomáhá i k zmírnění stresu řidiče čekajícího v kolonách.

Informace o dojezdových dobách jsou nyní řidičům POSKYTOVÁNY V TĚCHTO ÚSECÍCH


Další články
Nahoru