Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden
Pražský životKomerční sdělení
Tovární komplex Koh-i-noor se promění. Foto(3x): PSN

Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden

Vršovice se nepodobají žádné jiné pražské čtvrti. Honosné vršovické činžáky mohou sice připomínat ty vinohradské, ovšem Vršovice mají navíc své industriální skvosty. Nedílnou součástí Vršovic je také socialistické sídliště Vlasta, které se stavělo dle takzvaného čtyřprocentního zákona. U staveb z veřejných peněz se musely v rozpočtu vyčlenit čtyři procenta na umělecká díla. Na konci sídliště byl vystavěn kulturní dům Eden a administrativní budova, která dnes slouží jako radnice Prahy 10. Eden i administrativní budovu Vlasta nyní čeká dalekosáhlá proměna, v režii společnosti PSN se má proměnit také protější tovární komplex Koh-i-noor.

Sport, rekreace a nové byty

Ve Vršovicích se toho děje mnoho. Chystá se tady záchrana legendárního fotbalového stadionu Bohemians, naproti němu by měla vyrůst moderní sportovní hala. Sportoviště doplní nájemní městský dům, ale také příjemná rekreační zóna v okolí Botiče. V budoucnosti čtvrť ozdobí i Drážní promenáda a liniový park, čtyři kilometry dlouhá spojnice Vršovic a Strašnic. Po vzoru pařížské Promenade plantée, nizozemských cyklistických dálnic, německých městských parků vystavených z železničních brownfieldů nebo newyorské The High Line nabídne prostor pro sport, rekreaci nebo zelenou dopravu.

kohinor Železniční historie se na Drážní promenádě propojí s novou architekturou, podobně jako se historický industriální odkaz promítne do nové obytné zóny Koh-i-noor. Právě prostranství kolem Edenu bude s Drážní promenádou propojeno. Pro veřejnost se také otevře doposud uzavřený areál Koh-i-noor, kde vedle asi 580 bytů v industriálním stylu najdou své místo komerční plochy pro obchody a služby. Rozšíří možnosti nových rezidentů, ale i stávajících obyvatel Vršovic.

„Počítáme, že na jaře 2023 bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu PSN. 

Není to jen Koh-i-noor

kohinor1 Vršovická Koh-i-noorka je  pouze jedním z bezmála třiceti projektů, které ambiciózní společnost PSN plánuje na nejbližších pět let. Industriální charakter je typický také pro projekt unikátní transformace původní modřanské fabriky na letecké přístroje v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague. Ten se pomalu blíží do finále, ve fázi příprav je naopak rekonstrukce impozantní budovy bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici na Žižkově. V souladu s aktuálními trendy na trhu realit tady PSN připravuje projekt nájemního bydlení.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 procent prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje aktivity PSN Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů.

Může to být bývalá fabrika, sklad, či celý tovární areál, stejně jako klasický činžák, ale i komerční objekt, kancelářská budova, hotel, nebo třeba pozemek. PSN kupuje! Akviziční tým je připravený podat vlastníkům pomocnou ruku. Bez provize, bez zdlouhavých procesů a zbytečných komplikací, naopak s veškerou administrativní a právní podporou. Jako vlastník se s PSN navíc můžete spolehnout, že o Vaši nemovitost bude dobře postaráno. Projekty PSN jsou důkazem.

 


Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

Včera v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

Včera ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

Včera v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

Včera v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Újezd nad Lesy čeká příští týden výluka dodávek vody

6. srpna 2022 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Knihobudky v Praze 4 opět slouží čtenářům

4. srpna 2022 v 10:21

Veřejné venkovní knihovničky, knihobudky, opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo.

Festival Sabor Latino Praha

3. srpna 2022 v 10:08

Sabor latino Praha je čtyřdenní přehlídka latinsko-americké kultury a gastronomie, která již sedmým rokem promění Náměstí Republiky před OC Palladium v Latinskou Ameriku.

Festival malých pivovarů 2022 na Kulaťáku

3. srpna 2022 v 09:55

Festival se uskuteční 10. září a bude součástí klasických sobotních Trhů na Kulaťáku.

Další články
Nahoru