Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden
Pražský životKomerční sdělení
Tovární komplex Koh-i-noor se promění. Foto(3x): PSN

Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden

Vršovice se nepodobají žádné jiné pražské čtvrti. Honosné vršovické činžáky mohou sice připomínat ty vinohradské, ovšem Vršovice mají navíc své industriální skvosty. Nedílnou součástí Vršovic je také socialistické sídliště Vlasta, které se stavělo dle takzvaného čtyřprocentního zákona. U staveb z veřejných peněz se musely v rozpočtu vyčlenit čtyři procenta na umělecká díla. Na konci sídliště byl vystavěn kulturní dům Eden a administrativní budova, která dnes slouží jako radnice Prahy 10. Eden i administrativní budovu Vlasta nyní čeká dalekosáhlá proměna, v režii společnosti PSN se má proměnit také protější tovární komplex Koh-i-noor.

Sport, rekreace a nové byty

Ve Vršovicích se toho děje mnoho. Chystá se tady záchrana legendárního fotbalového stadionu Bohemians, naproti němu by měla vyrůst moderní sportovní hala. Sportoviště doplní nájemní městský dům, ale také příjemná rekreační zóna v okolí Botiče. V budoucnosti čtvrť ozdobí i Drážní promenáda a liniový park, čtyři kilometry dlouhá spojnice Vršovic a Strašnic. Po vzoru pařížské Promenade plantée, nizozemských cyklistických dálnic, německých městských parků vystavených z železničních brownfieldů nebo newyorské The High Line nabídne prostor pro sport, rekreaci nebo zelenou dopravu.

kohinor Železniční historie se na Drážní promenádě propojí s novou architekturou, podobně jako se historický industriální odkaz promítne do nové obytné zóny Koh-i-noor. Právě prostranství kolem Edenu bude s Drážní promenádou propojeno. Pro veřejnost se také otevře doposud uzavřený areál Koh-i-noor, kde vedle asi 580 bytů v industriálním stylu najdou své místo komerční plochy pro obchody a služby. Rozšíří možnosti nových rezidentů, ale i stávajících obyvatel Vršovic.

„Počítáme, že na jaře 2023 bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu PSN. 

Není to jen Koh-i-noor

kohinor1 Vršovická Koh-i-noorka je  pouze jedním z bezmála třiceti projektů, které ambiciózní společnost PSN plánuje na nejbližších pět let. Industriální charakter je typický také pro projekt unikátní transformace původní modřanské fabriky na letecké přístroje v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague. Ten se pomalu blíží do finále, ve fázi příprav je naopak rekonstrukce impozantní budovy bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici na Žižkově. V souladu s aktuálními trendy na trhu realit tady PSN připravuje projekt nájemního bydlení.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 procent prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje aktivity PSN Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů.

Může to být bývalá fabrika, sklad, či celý tovární areál, stejně jako klasický činžák, ale i komerční objekt, kancelářská budova, hotel, nebo třeba pozemek. PSN kupuje! Akviziční tým je připravený podat vlastníkům pomocnou ruku. Bez provize, bez zdlouhavých procesů a zbytečných komplikací, naopak s veškerou administrativní a právní podporou. Jako vlastník se s PSN navíc můžete spolehnout, že o Vaši nemovitost bude dobře postaráno. Projekty PSN jsou důkazem.

 


Začalo Pražské Quadriennale 2023

Včera v 07:20

Patnáctý ročník multižánrového festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023 zve během jedenácti dní na pestrý program, od živelných performancí v ulicích Prahy a na venkovních promenádách své hlavní lokace, Holešovické tržnice, přes program svěžích performancí studentů a...

Modří andělé zvou na Slavnosti pivních moků a BBQ

9. června 2023 v 09:05

Slavnosti pivních moků a BBQ nabídnou v sobotu 10. června kromě ochutnávek piva a pravé americké barbecue kuchyně i mnoho aktivit pro malé i velké návštěvníky.  

S Prahou 4 na výlet po Nuslích

9. června 2023 v 07:49

Praha 4 zve v úterý 13. června na výlet po Nuslích, jak je neznáte. Začíná v 16 hodin.

Setkání kultur Prahy 14 roztančí Rajskou zahradu

8. června 2023 ve 21:57

Kampaň Setkání kultur 2023 odstartovala dubnovým hudebním večerem v KD Kyje a radnice zve na další akce. Do letošního ročníku se zapojila pobočka Městské knihovny v Praze Rajská zahrada a od 1. června nabízí k zapůjčení vybrané knihy zahraničních autorů. Setkání kultur je zaměřeno na podporu...

Festival PesFest v parku Na Pankráci

8. června 2023 v 07:27

Festival pro psa a jeho rodinu čeká v neděli 11. června jubilejní 10. ročník. Program začíná v 11 hodin a potrvá až do 17. hodiny. Akce se koná za každého počasí a vstup na ní je zdarma.

Sobota: Branický knižní festival se vrací

8. června 2023 v 07:18

Branický knižní festival se blíží a slibuje skvělou atmosféru pro knihomoly všeho druhu. Bohatý program od 11 do 19 hodin v sobotu 10. června nabídne například autorská čtení, hudební vystoupení, diskuse s autory a mnoho dalšího.

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody. Začíná veletrh vědy 2023

7. června 2023 v 11:53

Veletrh vědy otevírá své brány široké veřejnosti a čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup...

Dnes: Setkání k prezentaci architektonické soutěže LDN Drnovská

7. června 2023 v 11:19

Setkání se koná dnes v 17 hodin na rohu ulic Dědinská a Pilotů.

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

7. června 2023 v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Červen je Měsícem lidských práv na Wikipedii

7. června 2023 v 10:23

Spolek Wikimedia Česká republika, který pečuje o rozvoj české Wikipedie, věnuje červen na Wikipedii lidským právům. Společně s Člověkem v tísni a Amnesty International, které si Wikimedia ČR k projektu zvolila za partnery, chce organizátor akce motivovat dobrovolné wikipedisty i širokou veřejnost,...

Další články
Nahoru