Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden
Pražský životKomerční sdělení
Tovární komplex Koh-i-noor se promění. Foto(3x): PSN

Proměna Vršovic: Koh-i-noor, radnice i Eden

Vršovice se nepodobají žádné jiné pražské čtvrti. Honosné vršovické činžáky mohou sice připomínat ty vinohradské, ovšem Vršovice mají navíc své industriální skvosty. Nedílnou součástí Vršovic je také socialistické sídliště Vlasta, které se stavělo dle takzvaného čtyřprocentního zákona. U staveb z veřejných peněz se musely v rozpočtu vyčlenit čtyři procenta na umělecká díla. Na konci sídliště byl vystavěn kulturní dům Eden a administrativní budova, která dnes slouží jako radnice Prahy 10. Eden i administrativní budovu Vlasta nyní čeká dalekosáhlá proměna, v režii společnosti PSN se má proměnit také protější tovární komplex Koh-i-noor.

Sport, rekreace a nové byty

Ve Vršovicích se toho děje mnoho. Chystá se tady záchrana legendárního fotbalového stadionu Bohemians, naproti němu by měla vyrůst moderní sportovní hala. Sportoviště doplní nájemní městský dům, ale také příjemná rekreační zóna v okolí Botiče. V budoucnosti čtvrť ozdobí i Drážní promenáda a liniový park, čtyři kilometry dlouhá spojnice Vršovic a Strašnic. Po vzoru pařížské Promenade plantée, nizozemských cyklistických dálnic, německých městských parků vystavených z železničních brownfieldů nebo newyorské The High Line nabídne prostor pro sport, rekreaci nebo zelenou dopravu.

kohinor Železniční historie se na Drážní promenádě propojí s novou architekturou, podobně jako se historický industriální odkaz promítne do nové obytné zóny Koh-i-noor. Právě prostranství kolem Edenu bude s Drážní promenádou propojeno. Pro veřejnost se také otevře doposud uzavřený areál Koh-i-noor, kde vedle asi 580 bytů v industriálním stylu najdou své místo komerční plochy pro obchody a služby. Rozšíří možnosti nových rezidentů, ale i stávajících obyvatel Vršovic.

„Počítáme, že na jaře 2023 bychom zahájili demolici a sanaci území a renovaci historické části. Jakmile pak budeme mít všechna povolení, tak začneme s výstavbou,“ uvedl Štěpán Smrčka, ředitel developmentu a projektového managementu PSN. 

Není to jen Koh-i-noor

kohinor1 Vršovická Koh-i-noorka je  pouze jedním z bezmála třiceti projektů, které ambiciózní společnost PSN plánuje na nejbližších pět let. Industriální charakter je typický také pro projekt unikátní transformace původní modřanské fabriky na letecké přístroje v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague. Ten se pomalu blíží do finále, ve fázi příprav je naopak rekonstrukce impozantní budovy bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici na Žižkově. V souladu s aktuálními trendy na trhu realit tady PSN připravuje projekt nájemního bydlení.

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 procent prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje aktivity PSN Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů.

Může to být bývalá fabrika, sklad, či celý tovární areál, stejně jako klasický činžák, ale i komerční objekt, kancelářská budova, hotel, nebo třeba pozemek. PSN kupuje! Akviziční tým je připravený podat vlastníkům pomocnou ruku. Bez provize, bez zdlouhavých procesů a zbytečných komplikací, naopak s veškerou administrativní a právní podporou. Jako vlastník se s PSN navíc můžete spolehnout, že o Vaši nemovitost bude dobře postaráno. Projekty PSN jsou důkazem.

 


Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru