dnes
Sobota - prehanky-dest
24°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
26°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Zpravodajství

Prolínání. Jedinečná prezentace autorské tvorby tří nezávislých tvůrců

Společný projekt La deese, Lenky Blazy a Honzy Horníčka, módní přehlídka oděvů, autorských šperků a kožených doplňků, se koná ve čtvrtek 3. listopadu od 19 hodin v P. M. klubu cocktail & music bar, Trojická 10, Praha 2.

model-1-nahled

model-2

model-3

model-4

model-5

Pořádají společně Lenka Hartová – La déesse – originální oblečení pro ženy všech velikostí, Honza Horníček – HONZAH – kožené a kovové opasky a doplňky, a Lenka Blažková – LENKA BLAZA – autorské šperky s minerály a perlami.

Modelky budou převážně z řad zákaznic a přátel samotných tvůrců a upraví je kadeřnice a vizážistka Barbora Doležalová.

Večer zpestří živá jazzová hudba Jazz Blend a výtečné jihomoravské víno z rodinného vinařství Omasta z Boleradic a pražské cukrářství Luxury Cakes.

Po přehlídce večer pokračuje afterparty s hudbou ve stylu 80. let a případně i tancem.

prolinani-nahled

Pro zájemce bude možnost zakoupení všech předváděných modelů přímo na místě.

Vstup na přehlídku Prolínání je volný.

Lenka Hartová (la déesse)

Tvorba Lenky Hartové klade důraz na pocit nebo náladu, kterou by ten který model měl vyjadřovat. Volnost, pohodlí, elegance, vyzývavost, sebevědomí, energie, pozitivní emoce. Pak teprve hledá tvar, siluetu, detaily, materiál. Většinou nejsou v populaci dokonalé postavy podle měřítek prezentovaných v médiích, zaměřuje se proto při navrhování i na to, pro jaký typ postavy se ten který model nejlépe hodí. A proto také na přehlídce představí outfity, které jsou vhodné pro různé ženské postavy a pro různé příležitosti.

Honza Horníček (honzah)  

Výtvarník a hudebník, zcela po svém žijící a tvořící v klokotu civilizace. Pracuje s různými materiály, jako např. kov, kůže, dřevo, šrot, odpad apod. Vytváří různé objekty, ulítlý nábytek, interiérové doplňky a co ho zrovna napadne. Orientuje se především na tvorbu originálních oděvních doplňků a šperků z nerezové oceli a přírodní hovězí kůže, kterou sám ručně barví.
Snaží se, aby jeho práce byly nezaměnitelné a aby naplňovaly slogan: Doplňky, které Vás obléknou. Líbí se mu, když se lidé oblékají tak, aby se odlišovali a ne aby splývali s davem.

Lenka Blažková (LENKA BLAZA)  
Zabývá se tvorbou autorského šperku a artefaktů. Její tvorba je určena všem ženám, které dávají přednost originálu a nebojí se vybočit z davu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Šperky od Lenky Blažkové nikdy nebudou stejné. Vybírá neobvyklé, výrazné kameny, které jsou ve svých tvarech ojedinělé a šperk tak může vznikat přímo s ohledem na kámen samotný. Původní tvary, přímé emoce. Šperk byl možná historicky první předmět, který vytvořil člověk a který nebyl nutný k přežití. Je to fascinující. Šperky je nejlepší si vyzkoušet a vůbec prozkoumat z blízka.


V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

Dnes v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Další články
Nahoru