Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Prolínání. Jedinečná prezentace autorské tvorby tří nezávislých tvůrců

Společný projekt La deese, Lenky Blazy a Honzy Horníčka, módní přehlídka oděvů, autorských šperků a kožených doplňků, se koná ve čtvrtek 3. listopadu od 19 hodin v P. M. klubu cocktail & music bar, Trojická 10, Praha 2.

model-1-nahled

model-2

model-3

model-4

model-5

Pořádají společně Lenka Hartová – La déesse – originální oblečení pro ženy všech velikostí, Honza Horníček – HONZAH – kožené a kovové opasky a doplňky, a Lenka Blažková – LENKA BLAZA – autorské šperky s minerály a perlami.

Modelky budou převážně z řad zákaznic a přátel samotných tvůrců a upraví je kadeřnice a vizážistka Barbora Doležalová.

Večer zpestří živá jazzová hudba Jazz Blend a výtečné jihomoravské víno z rodinného vinařství Omasta z Boleradic a pražské cukrářství Luxury Cakes.

Po přehlídce večer pokračuje afterparty s hudbou ve stylu 80. let a případně i tancem.

prolinani-nahled

Pro zájemce bude možnost zakoupení všech předváděných modelů přímo na místě.

Vstup na přehlídku Prolínání je volný.

Lenka Hartová (la déesse)

Tvorba Lenky Hartové klade důraz na pocit nebo náladu, kterou by ten který model měl vyjadřovat. Volnost, pohodlí, elegance, vyzývavost, sebevědomí, energie, pozitivní emoce. Pak teprve hledá tvar, siluetu, detaily, materiál. Většinou nejsou v populaci dokonalé postavy podle měřítek prezentovaných v médiích, zaměřuje se proto při navrhování i na to, pro jaký typ postavy se ten který model nejlépe hodí. A proto také na přehlídce představí outfity, které jsou vhodné pro různé ženské postavy a pro různé příležitosti.

Honza Horníček (honzah)  

Výtvarník a hudebník, zcela po svém žijící a tvořící v klokotu civilizace. Pracuje s různými materiály, jako např. kov, kůže, dřevo, šrot, odpad apod. Vytváří různé objekty, ulítlý nábytek, interiérové doplňky a co ho zrovna napadne. Orientuje se především na tvorbu originálních oděvních doplňků a šperků z nerezové oceli a přírodní hovězí kůže, kterou sám ručně barví.
Snaží se, aby jeho práce byly nezaměnitelné a aby naplňovaly slogan: Doplňky, které Vás obléknou. Líbí se mu, když se lidé oblékají tak, aby se odlišovali a ne aby splývali s davem.

Lenka Blažková (LENKA BLAZA)  
Zabývá se tvorbou autorského šperku a artefaktů. Její tvorba je určena všem ženám, které dávají přednost originálu a nebojí se vybočit z davu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Šperky od Lenky Blažkové nikdy nebudou stejné. Vybírá neobvyklé, výrazné kameny, které jsou ve svých tvarech ojedinělé a šperk tak může vznikat přímo s ohledem na kámen samotný. Původní tvary, přímé emoce. Šperk byl možná historicky první předmět, který vytvořil člověk a který nebyl nutný k přežití. Je to fascinující. Šperky je nejlepší si vyzkoušet a vůbec prozkoumat z blízka.


První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru