dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Prokopským údolím zase jezdí vlaky, na novou zastávku to mají cestující blíž
Nová zastávka Praha-Hlubočepy pár dní před zprovozněním. Foto: Ropid

Prokopským údolím zase jezdí vlaky, na novou zastávku to mají cestující blíž

Současně s ukončením výluky železniční trati Praha – Rudná – Nučice – Beroun je od dneška zahájen provoz nové železniční zastávky Praha-Hlubočepy. Nová zastávka leží uprostřed zástavby ve starých Hlubočepích poblíž křižovatky s ulicí Slivenecká nedaleko autobusové zastávky Hlubočepská.

„Nová zastávka v Hlubočepích pomůže zvýšit využití železnice a zrychlit cestování uvnitř Prahy. Bezbariérově přístupné nástupiště i bezbariérové vlaky na všech spojích linky S6 – to je nová kultura cestování vlakem touto malebnou tratí vedoucí Prokopským údolím,“ uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek.  

„Díky zapojení do systému Pražské integrované dopravy lze ve vlacích používat jízdenky na MHD. Železnice je mnohdy nejrychlejším způsobem, jak cestovat po Praze. Současný interval 30 minut ve špičkách bychom rádi v budoucnu zkrátili na 20 minut – právě dokončovaná modernizace trati nám to umožní,“ doplňuje Petr Tomčík, ředitel Ropid.

„Jízdní doba z nové hlubočepské zastávky na Smíchovské nádraží je pouhých 5 minut, což je bezkonkurenční oproti ostatním druhům veřejné hromadné dopravy. Vzhledem k tomu, že území Prahy 5 je protkáno hustou sítí železničních tratí, podporujeme vznik dalších nových zastávek nebo rekonstrukci těch stávajících. Námětem do budoucnosti jsou i úvahy o propojení železnice s tramvajovou sítí a vytvoření nového systému vlakotramvají v Praze,“ dodává Petr Hnyk, radní pro dopravu městské části Praha 5.

Původní zastávka stejného názvu ležící stranou od domovní zástavby již nebude sloužit pro výstup a nástup cestujících, ale pouze pro vzájemné křižování vlaků na této jednokolejné trati.

Prokopským údolím je vedena železniční linka S6, která jezdí ve špičkách pracovních dnů každých 30 minut, mimo špičky jednou za hodinu. Na všech spojích linky S6 jsou provozovány bezbariérově přístupné motorové vlaky Regionova.


Další články
Nahoru