Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Prokop: Mám vizi zřídit dotační program speciálně pro sídliště

Čas od času slyším různé ošklivé narážky na pražská sídliště. Přezdívá se jim betonové králíkárny a podobně. Vždy jen tak nechápavě kroutím hlavou. Já mám sídliště rád, protože jsem vyrůstal na Jižňáku a prožil tam skoro celý život. Solidarita, Invalidovna, Ďáblice a celá řada dalších míst jsou krásným dědictvím minulosti, kde dnes bydlí skoro polovina obyvatel Prahy.

Každé z těchto sídlišť má svůj osobitý příběh. Protože se o ně dlouhodobě zajímám, natočil jsem o sídlištích dokonce i seriál. Dozvíte se tam zajímavosti o lokalitách, které denně míjíte cestou do práce nebo ve kterých třeba i žijete. Odkaz zde: https://www.ondrejprokop.cz/sidliste/ 

Mrzí mě, že se pražská sídliště v posledních letech dostala na úplný okraj zájmu. Vedení magistrátu se zajímá pouze o centrum, které je nejvíce navštěvované turisty, a o líbivé projekty, jimiž se může chlubit na sociálních sítích. Na sídlištích, kde žijí stovky tisíc Pražanů, mezitím chybí přístřešky a zastávky MHD, chodníky jsou neopravené, veřejná prostranství zanedbaná, místním často schází důležité služby a obchody, bezpečnost se zde dlouhodobě zhoršuje, o katastrofálním parkování ani nemluvě. 

Pirátská koalice se chystá investovat 10 miliard korun do nové budovy pražské filharmonie, což jsou peníze, za něž bychom mohli opravit všechny chodníky na našich sídlištích, a ještě by nám zbylo dost na výstavbu několika parkovacích domů. To však nikoho z magistrátu nezajímá. 

Chci to změnit. Mám vizi zřídit dotační program speciálně pro sídliště, z něhož pomůžeme financovat tolik potřebné opravy chodníků a veřejných prostranství, zvýšit bezpečnost a posílit úklid v ulicích i podpořit stavbu nových parkovacích domů. 

Když mluvím o tom, co pro pražská sídliště hodlám udělat, na rozdíl od jiných politiků to nejsou jen plané sliby. Už několik let se podílím na vedení Prahy 11, nejdřív jako místostarosta, nyní z opozice. Zrekonstruovali jsme několik základních a mateřských škol, zrevitalizovali chátrající vnitrobloky, opravili stanice metra a přilehlé pěší zóny, vybudovali jsme pro občany nové městské byty a ty staré zrenovovali. 

V Praze vzniká stále větší propast mezi bohatými a obyčejnými lidmi. Praha nesmí být městem pouze pro majetné a vlivné. Pokud nám dáte důvěru ve volbách, postaráme se o to, aby hlavní město investovalo do uspokojení potřeb lidí ze sídlišť stejné prostředky jako do zvelebování svého centra. 

Autorem komentáře je pražský zastupitel, předseda hnutí ANO v metropoli a kandidát na starostu Prahy 11 Ondřej Prokop


Jazz Apples vystoupí za Poříčskou bránou

Dnes ve 13:42

Kapela Jazz Apples vznikla v létě roku 2022 ve čtyřčlenném složení. V jejím rozmanitém repertoáru naleznete jak jazzové standardy, latinu a balady, tak skladby interpretů jako Queen, Amy Winehouse nebo Zuzana Navarová. Jako host vystoupí ve čtvrtek 18. července Lucie Špitálská. Začátek...

Jiří Mastil: Obrazy a kresby

Dnes v 10:35

Výstava amatérské tvorby autora, který žije v Praze 13. Instalace v atriu radnice předvede ukázky různých technik malby a kresby s tematikou figurální, historické architektury, krajiny, zvířat a dojmů z cest.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Pro seniory Prahy 1: Plavba po Vltavě

Dnes v 08:42

Ve středu 17. července se mohou senioři z Prahy 1 nalodit na loď Anna Carolina. Sraz je v 9:30 hodin na náplavce u Čechova mostu v přístavišti 4.

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

V parku Prahy 2 začalo Hudební léto

Včera ve 14:50

Včera začalo Hudební léto v parcích Prahy 2. První letošní koncert v Riegrových sadech se vydařil navzdory předpovědi počasí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

S dětmi za zvířátky

Včera ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Letní slavnosti staré hudby rozezní vlámští a čeští hudebníci

Včera ve 13:35

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v Emauzích unikátní česko-vlámský projekt souborů Oltremontano Antwerpen a Tiburtina Ensemble, který vychází z proslulého oltářního triptychu Hanse Memlinga „Bůh Otec se zpívajícími a hrajícími...

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Další krátké zprávy
Nahoru