Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Prokop: Hnutí ANO je v Praze připraveno podpořit volbu nového primátora Svobody

Hnutí ANO je v Praze připraveno podpořit volbu nového primátora Bohuslava Svobody, kterému tento post náleží jako vítězi voleb. To, že Bohuslavu Svobodovi post primátora náleží, opakovaně potvrdily i vyjednávací týmy Pirátů a STAN při jednání o koalici na tzv. vládním půdorysu. Věřím, že jeho volbu na post primátora tedy také podpoří. Zbytek menšinové rady zatím volit nebudeme. Přes veškerou snahu vyjednavačů nejsme ještě ve shodě u některých palčivých témat, které jsme Pražanům slíbili řešit. A bez toho si tuto odpovědnost na triko nevezmeme.

Kupříkladu jde o oblast dopravy, kterou chceme zásadně a radikálně restrukturalizovat. Zejména tedy Dopravní podnik a TSK v návaznosti na kauzu Dozimetr, předraženou stavbu metra D nebo zpackané opravy Barrandovského mostu. Z ostatních oblastí bych uvedl například třeba chybějící místa na středních školách. S koalicí SPOLU se shodujeme na tom, že jsou to témata, která je třeba řešit. Jen se zatím lišíme v cestě, jak je vyřešit. A proto nejsme zítra připraveni podpořit a následně tolerovat vznik menšinové rady koalice SPOLU. 

Navzdory tomu hodnotím poslední dny pozitivně a jako velký průlom. Jsem příjemně překvapen, do jaké hloubky problému jsme se u řešení problémů Prahy dostali a kolik jsme toho byli schopni za 3 dny vyřešit. Je vidět, že s koalicí SPOLU jednat lze (nikoliv, jak tvrdí Piráti, že to nejde) a že lze společně hledat řešení. Jen je třeba více času, aby šlo o trvalé a kvalitní řešení. 

Osobně věřím, že právě volba nového primátora bude správný a pozitivní signál pro Pražany. Signál toho, že se doba politické krize v Praze konečně blíží ke svému konci. Je potřeba se přestat hádat a začít pracovat, zvlášť v této době, zvlášť teď před Vánoci. Kromě toho volba nového primátora umožní další jednání, která budou mít díky novému primátorovi už v rukou opravdu ti, kteří v Praze vyhráli volby. Nikoliv ti, kteří se zuby nehty drží křesel, ze kterých nechtějí odejít ani čtvrt roku po volbách. 

Autorem komentáře je Ondřej Prokop, pražský zastupitel a předseda hnutí ANO v Praze


Další krátké zprávy
Nahoru