Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Projekty na zlepšení života v metropoli přihlásilo skoro 50 týmů
Zástupci loňských vítězných týmů. Foto: MHMP

Projekty na zlepšení života v metropoli přihlásilo skoro 50 týmů

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu zaujal více než 132 inovativních kreativců. Ti se mohli hlásit se svými nápady na zlepšení života v české metropoli do 7. března. Skoro padesátka týmů přihlásila své inovativní projekty v celkem pěti výzvách. Vybrané týmy se potkají společně s mentory a partnery projektu na úvodní akci Nakopni Prahu 2024, která se uskuteční v pražském CAMPu ve čtvrtek 21. března.

„Jsem nesmírně rád, že se nám do 5. ročníku inovačního maratonu podařilo v takové míře zapojit veřejnost. Mezi téměř padesátkou týmů evidujeme rozmanité inovativní nápady pro Prahu, které přišly od soutěžících napříč generacemi,“ hodnotil po ukončení registrací do dalšího ročníku Nakopni Prahu radní pro ICT, Smart City, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur (Piráti).  

Projektové nápady, se kterými se týmy hlásily, se věnují jedné z výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce bylo definováno pro Nakopni Prahu pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a oblast, která byla pojmenována: město pro lidi.  

„Inovace a inovativní myšlení jsou oblasti, kterým se v OICT každodenně věnujeme. Zapojení veřejnosti vnímám jako klíčový předpoklad k tomu, aby se inovace staly běžnou součástí života Pražanů. Více jak čtyřměsíční účastí v Nakopni Prahu navíc týmy lépe poznají, jak funguje město a jaké jsou konkrétní příležitosti a výzvy zavádění nových projektů na úrovni Prahy,“ dodal Benedikt Kotmel, generální ředitel městské společnosti OICT, která společně s Prahou inovační maraton Nakopni Prahu organizuje.   

Po úvodní akci 21. března 2024 týmy čekají odborné přednášky, workshopy a individualizovaný mentoring, které by měly nápady týmů přiblížit k jejich realizaci. Odborná porota na jaře vybere deset nejlepších týmů, které následně postoupí do finále Nakopni Prahu, které se uskuteční 19. června 2024. 

Tři nejlepší z nich poté ocení finanční odměnou na další rozvoj projektu.  Zároveň vítězné týmy získají odbornou projektovou podporu od města. Více informací o inovačním maratonu Nakopni Prahu naleznete přehledně na webu nakopniprahu.cz.

 


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru