dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Projektanti rekonstrukce Bělohorské se stále mohou hlásit, magistrát posunul termín podání nabídek
Jeden z návrhů, jak by mohla po rekonstrukci vypadat Bělohorská ulice v oblasti tramvajové zastávky Drinopol. Vizualizace: archvi MHMP

Projektanti rekonstrukce Bělohorské se stále mohou hlásit, magistrát posunul termín podání nabídek

Termín podání nabídek na projektanta rekonstrukce Bělohorské ulice prodlužuje pražský magistrát do 23. srpna.  Důvodem je úprava zadávací dokumentace v důsledku dotazů uchazečů. 

„Je to prestižní zakázka, proto očekáváme, že se přihlásí hodně projekčních firem,“ komentuje chystanou rekonstrukci hlavní břevnovské ulice pražská radní pro územní rozvoj Petra Kolínská a dodává: „Povedlo se nám prosadit, že zadávací podmínky nezohledňují pouze nejnižší cenu, ale i zkušenosti firmy.“

Úsek Bělohorské ulice, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí. V rámci rekonstrukce budou například rozšířeny a vydlážděny chodníky, doplněny nebo vyměněny lavičky, kontejnery a další mobiliář. Obnova čeká i zdejší známou kaštanovou alej, podle radní Kolínské celkem přibude 100 nových stromů.

Budoucnost Bělohorské ulice již byla posouzena jako takzvaná koncepční studie, která řeší rekonstrukci v širších souvislostech, a místní občané v jejím rámci podali 282 připomínek. Tento model se osvědčil už při výběrovém řízení na rekonstrukci Vinohradské ulice.

Stavební povolení na celý projekt chce mít Praha v roce 2020, realizace by se pak měla uskutečnit v roce následujícím.


Den bez aut přinese dopravní omezení

Včera ve 20:15

Zítra se v rámci Evropského týdne mobility uskuteční Den bez aut a Pražské cyklozvonění. Tuto tradiční dopravně-společenskou akci budou provázet některá dopravní opatření.

Bubenečský tunel čeká noční uzavření

20. září 2018 v 16:51

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od soboty 22. září od 23 hodin do neděle 23. září do 5 hodin.

Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Další články
Nahoru