Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení

Praha 15 pokračuje v přípravě výstavba mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova, která bude spojená se stacionářem pro seniory. Podle 1. místostarosty patnácté městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a je požádáno o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Náklady byly ještě loni předpokládány ve výši 70 milionů korun, před vypsáním výběrového řízení bude ještě aktualizován kontrolní rozpočet projektu.

„Financování zatím není zajištěno, bude nutná maximální možná podpora ze strany hlavního města. Od začátku projektu informujeme příslušné pražské radní Víta Šimrala a Milenu Johnovou a též předsedkyni výboru pro sociální politiku Evu Horákovou a děkujeme za jejich podporu tomuto projektu,“ uvedl Bílek.

Projekt je unikátní tím, že v něm bude realizované netradiční spojení dvou tříd mateřské školy a denního stacionáře pro třicet seniorů.

„Spojení těchto dvou generací je žádoucí zejména pro děti z Prahy, kterým velmi chybí každodenní kontakt se seniory, tak, aby vnímaly, že stárnutí je součástí života. Děti získají cenné zkušenosti z běžného provozu zařízení – pro babičky a dědečky je těžké běhat, skákat, pohybují se pomalu a třeba i s pomocí vozíku, zato ale umí krásně číst, vyprávět nebo uplést šálu. Seniorům zase kontakt s dětmi přinese nový náboj do života s vědomím, že jsou potřební a užiteční pro společnost i ve zralém věku,“ sdělil místostarosta.

Služba denního stacionáře na území Prahy 15 zatím není. Jeho zřízení podle Bílka navíc nabídne odlehčení pro rodiny, které se rozhodly postarat se o své blízké doma a nerezignovat přitom na pracovní a kariérní život.   


Autor: puc

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Další články
Nahoru