Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení

Praha 15 pokračuje v přípravě výstavby mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova, která bude spojená se stacionářem pro seniory. Podle 1. místostarosty patnácté městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a je požádáno o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Náklady byly ještě loni předpokládány ve výši 70 milionů korun, před vypsáním výběrového řízení bude ještě aktualizován kontrolní rozpočet projektu.

„Financování zatím není zajištěno, bude nutná maximální možná podpora ze strany hlavního města. Od začátku projektu informujeme příslušné pražské radní Víta Šimrala a Milenu Johnovou a též předsedkyni výboru pro sociální politiku Evu Horákovou a děkujeme za jejich podporu tomuto projektu,“ uvedl Bílek.

Projekt je unikátní tím, že v něm bude realizované netradiční spojení dvou tříd mateřské školy a denního stacionáře pro třicet seniorů.

„Spojení těchto dvou generací je žádoucí zejména pro děti z Prahy, kterým velmi chybí každodenní kontakt se seniory, tak, aby vnímaly, že stárnutí je součástí života. Děti získají cenné zkušenosti z běžného provozu zařízení – pro babičky a dědečky je těžké běhat, skákat, pohybují se pomalu a třeba i s pomocí vozíku, zato ale umí krásně číst, vyprávět nebo uplést šálu. Seniorům zase kontakt s dětmi přinese nový náboj do života s vědomím, že jsou potřební a užiteční pro společnost i ve zralém věku,“ sdělil místostarosta.

Služba denního stacionáře na území Prahy 15 zatím není. Jeho zřízení podle Bílka navíc nabídne odlehčení pro rodiny, které se rozhodly postarat se o své blízké doma a nerezignovat přitom na pracovní a kariérní život.   


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru