Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Hostivařská školka spojená se stacionářem pro seniory má požádáno o vydání stavebního povolení

Praha 15 pokračuje v přípravě výstavby mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova, která bude spojená se stacionářem pro seniory. Podle 1. místostarosty patnácté městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a je požádáno o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Náklady byly ještě loni předpokládány ve výši 70 milionů korun, před vypsáním výběrového řízení bude ještě aktualizován kontrolní rozpočet projektu.

„Financování zatím není zajištěno, bude nutná maximální možná podpora ze strany hlavního města. Od začátku projektu informujeme příslušné pražské radní Víta Šimrala a Milenu Johnovou a též předsedkyni výboru pro sociální politiku Evu Horákovou a děkujeme za jejich podporu tomuto projektu,“ uvedl Bílek.

Projekt je unikátní tím, že v něm bude realizované netradiční spojení dvou tříd mateřské školy a denního stacionáře pro třicet seniorů.

„Spojení těchto dvou generací je žádoucí zejména pro děti z Prahy, kterým velmi chybí každodenní kontakt se seniory, tak, aby vnímaly, že stárnutí je součástí života. Děti získají cenné zkušenosti z běžného provozu zařízení – pro babičky a dědečky je těžké běhat, skákat, pohybují se pomalu a třeba i s pomocí vozíku, zato ale umí krásně číst, vyprávět nebo uplést šálu. Seniorům zase kontakt s dětmi přinese nový náboj do života s vědomím, že jsou potřební a užiteční pro společnost i ve zralém věku,“ sdělil místostarosta.

Služba denního stacionáře na území Prahy 15 zatím není. Jeho zřízení podle Bílka navíc nabídne odlehčení pro rodiny, které se rozhodly postarat se o své blízké doma a nerezignovat přitom na pracovní a kariérní život.   


Autor: puc

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Dnes v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

Další články
Nahoru