dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský život

Projekt chce pomoci mladým lidem v ulicích

Dvouletý terénní projekt, zaměřený na pomoc dětem a mládeži, rozjela ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže v Kobylisích radnice Prahy 8. Cílem je navázat dlouhodobý kontakt a mladé lidi, kteří bezúčelně tráví většinu svého volného času v ulicích, přivést do nízkoprahových či sportovních zařízení.

Radnice Prahy 8 ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže v Kobylisích rozjela dvouletý terénní projekt, zaměřený na pomoc dětem a mládeži, která bezúčelně tráví většinu svého volného času v ulicích.

“Cílem projektu je především přímá a efektivní pomoc mladým lidem,” říká radní Markéta Adamová. “Chceme všem, kteří naše služby budou a mohou potřebovat, nabídnout podporu a pomoc při řešení jejich problémů. Věříme, že právě prevencí můžeme předejít rizikovému chování, které vzniká především z nudy a pasivního trávení volného času,” dodává.

Salesiánské středisko mládeže vyčlenilo na projekt dva terénní pracovníky, kteří se budou tři dny v týdnu pohybovat ve vytipovaných lokalitách městské části – jedná se především o sídlištní plochy v Bohnicích, Čimicích, Ďáblicích a Kobylisích.

Rozhovory i skupinová práce

Cílem pracovníků v terénu je navázání dlouhodobého kontaktu s dětmi a mládeží s tím, že se je postupně pokusí přivést do nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, například NZDM Vrtule, či jiných zařízení, jako jsou sportovní spolky.

V případě potřeby budou spolupracovat s lidmi, kteří jsou kontaktovaným osobám blízcí, tedy například rodiče a sourozenci.Mezi plánované aktivity, které budou využity k naplnění cílů, lze zařadit také rozhovory, situační intervence, poradenství nebo skupinovou práci s mládeží.

„Díky projektu získáme konkrétnější pohled i přesnější údaje ohledně počtu rizikové mládeže v ulicích, i těch, kterým jsme již nějakým způsobem pomohli. Na základě těchto zjištění budeme schopni v budoucnu poskytnout efektivnější pomoc místní komunitě, ” upřesňuje radní Markéta Adamová.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru