Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský sportZpravodajství

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním kalendářním roce.

„Jsem ráda, že se tento jedinečný projekt u nás na Dvojce osvědčil. Pedagogové si ho nemohou vynachválit. Trenéři jsou pro učitele rozhodně přínosem a velmi významně přispívají ke zkvalitnění výuky. Díky svým trenérským zkušenostem dokáží naše nejmenší školáky zaujmout a zapojit do sportování opravdu celé třídy. Děti si mají možnost vyzkoušet pestrou škálu sportů jako např. atletiku, gymnastiku, míčové sporty a minimálně jeden bojový sport jako například judo, a rozhodnout se, jestli se budou některému ze sportů věnovat i mimoškolně,“ řekla k pokračování projektu radní Prahy 2 Jana Černochová, která má školství ve své gesci. 

Sportovní projekt je zaměřený na malé školáky. Jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Do pilotní fáze projektu se v prvním pololetí zapojilo celkem dvacet tříd z deseti základních škol, které městská část Praha 2 zřizuje. Stejně tomu bude i letos.

„Každý dobře ví, že sport a kladný vztah k pohybu je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Zvlášť v posledních dvou letech, kdy jsme všichni prožívali nelehké období pandemie, vládních restrikcí a karantén. Období, kdy děti trávily čas více doma, než na hřištích a na zdravý pohyb často zapomněly. Proto jsme také spolu s ostatními kolegy v radě městské části pokračování projektu podpořili,“ dodala Jana Černochová.Autor: Alo

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru