Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Projekt Trenéři do škol bude v Praze 2 pokračovat
Trenéři děti seznamují i s netradičními sporty, třeba se šermem. Foto: P4

Projekt Trenéři do škol bude v Praze 2 pokračovat

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt Trenéři do škol, který radnice finančně podporuje, běží na základních školách úspěšně již třetím rokem. Je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém rozvoji dětí.

„Pedagogové si působení profesionálních trenérů na hodinách tělocviku chválí a trenéři jsou pro děti naprosto přirozenou autoritou. A nadšené jsou i samotné děti, které tak mají možnost si vyzkoušet celou řadu sportů, a to nejen silových, ale i míčových a minimálně jeden bojový sport jako například judo. Na základě osobní zkušenosti se pak mohou rozhodnout, zda se budou některému z nich věnovat i mimoškolně,“ řekla k pokračování projektu Jana Černochová (ODS), která má jako radní Prahy 2 školství ve své gesci.

Sportovní projekt je zaměřený na malé školáky. Jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Do projektu je zapojeno celkem dvacet tříd z 1. stupně základních škol zřizovaných druhou městskou částí.

Program, nebo chcete-li projekt Trenéři do škol je realizován i v některých jiných městských částech. Několik let už například v Praze 6. Její zastupitelé loni na podzim ho podpořili dotací 1,16 milionu korun. 

„Program jsme vymysleli a rozjeli před pár lety u nás na Šestce. Milují ho děti, rodiče i učitelé. Děti za ten čas, co s našimi školami trenéři spolupracují, poznaly a vyzkoušely různé sporty, ke kterým by se třeba jinak nedostaly. U malých dětí je důležité, aby se pohybu nebály, a mohly vyzkoušet opravdu vše. Každého chytne něco, od míčových sportů po gymnastiku, když se tomu dá šance,“ řekla místostarostka Prahy 6 pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě). 

Projekt Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry odstartovala Praha 4 v roce 2021. Žáci prvních ročníků základních škol se díky němu seznamují pod dohledem profesionálních trenérů s různými sporty.


Autor: puc

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

18. dubna 2024 v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Další články
Nahoru