dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Projekt Tour de club: pražské prvoligové celky navštěvují nižší soutěže
Ilustračni foto: prahasportovni.cz

Projekt Tour de club: pražské prvoligové celky navštěvují nižší soutěže

Ještě více propojit a vzájemně provázat profesionální a amatérské celky. Tento cíl si před sebe dal nový projekt Pražského fotbalového svazu nesoucí název „Tour de club“. Prvoligové pražské celky v jeho rámci navštíví „menší“ kluby, aby je inspirovaly a napomohly dalšímu rozvoji.

„Projekt Tour de club jasně poukazuje na to, že pražské prvoligové celky nejsou jen osamocenými vyslanci na vrcholu. Právě elitní kluby chtějí stavět na silných základech, které tvoří menší týmy,“ říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu. Jako první se této mise zhostila pražská Sparta. Její vyslanci se podělili o své zkušenosti s AFK Slavoj Podolí Praha.

Co hráči a činovníci klubů z nižších soutěží absolvují? Trénink na domácím hřišti, který připraví mládežničtí trenéři prvoligových celků, prezentaci správné práce s mládeží, diskuzi zástupců klubu s rodiči a trenéry, ale také přímou účast vybraných prvoligových hráčů na dané tréninkové jednotce.

„My v Bohemce jsme moc rádi, že jsme se do projektu Tour de club mohli zapojit a rozšířit tak naši spolupráci s mládeží v Uhříněvsi,“ říká Tomáš Mutinský, tiskový mluvčí Bohemians Praha 1905.

Projekt Tour de Club započal svou cestu v říjnu a pokračovat by měl i v následujících měsících. Zapojily nebo se do něj zapojí všechny prvoligové pražské celky. Tedy Dukla, Slavia, Bohemians i Sparta.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru