Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaPražský život

Projekt Šance do škol má první vítěze

Participativní projekt Šance do škol, na který Praha 6 vyčlenila 2,5 milionu korun, už zná první vítězné projekty, které čeká realizace. Na ZŠ Bílá mezi žáky navrženými projekty nejvíce hlasů získala letní škola, digitální hodiny na chodbu školy, mapa školy s informačními cedulemi, přístřešek na koloběžky a stolní fotbálek.

Hlasování je ukončeno také na ZŠ Antonína Čermáka, kde vzniknou relaxační zóny v každém patře, posilovna a mlhovač.

Stejně jako na ostatních školách, které se letošního ročníku účastní, žáci nejprve přišli s návrhy na vylepšení prostředí školy. Projekty prošly hodnocením ze strany vedení – některé, jako například trampolína, nebyly schválené kvůli technologicko-bezpečnostním předpisům, další jsou financované z jiných zdrojů a některých se týká přirozená obnova. O postupujících projektech pak hlasují žáci sami. Smyslem celé akce je naučit děti vnímat své okolí a poté navrhnout i prosazovat u spolužáků své cesty k jeho zlepšení.

„Je to jednoduchý proces – městská část vyčlení určitou částku do rozpočtu, poté spolupracuje s agenturou D21, která má s participací bohaté zkušenosti a vyvinula uživatelsky vlídnou aplikaci. Společně osloví jednotlivé školy a těm, které projeví zájem, radnice poskytne prostředky. Školy řeknou svým žákům, že mají příležitost přijít s nějakým nápadem, který by mohl díky těmto penězům vzniknout a seznámí je s pravidly a rozpočtem. Pak už mezi sebou děti soutěží s jednotlivými projekty a přesvědčují ostatní, proč stojí za to pro danou věc hlasovat. Jsou to takové malé volby," říká Marie Kubíková, radní Prahy 6.

2022-sance-do-skol-p6


Autor: Alo

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Praha 6 stále přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity

15. srpna 2022 v 17:03

Prázdniny se pozvolna chýlí ke konci a v programu Šestka táborová, jehož prostřednictvím Praha 6 přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity, zbývá ještě 650 tisíc z původních třech milionů korun.

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Praha 2 opravuje dětská hřiště v Riegrových sadech a na Folimance

14. srpna 2022 v 11:00

Od pondělí 15. srpna bude částečně omezen provoz dětského hřiště U Draka v Riegrových sadech, kde bude během následujících 14 dnů probíhat výměna starého, vysloužilého pískoviště za nové. Součástí prací bude i montáž nového zastínění.

Dětské hřiště Kampa je uzavřeno, radnice na něm obnovuje povrchy

13. srpna 2022 ve 20:21

Hřiště bude uzavřeno pouze po nezbytně nutnou dobu. Během oprav havarijního stavu povrchu dětského hřiště bude zároveň opraveno i pískoviště.

Další články
Nahoru