Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Projekt Putování Prahou 2 nabízí nové herní trasy věnované Foglarovi a jazzu
Jedna ze zastávek na nové trase je v Korunní ulici, kde žil Jaroslav Foglar v letech 1914 až 1978. Foto: putovani.praha2.cz

Projekt Putování Prahou 2 nabízí nové herní trasy věnované Foglarovi a jazzu

V rámci projektu Putování Prahou 2 připravila radnice druhé městské části procházku po stopách Jaroslava Foglara, který na „dvojce“ strávil většinu svého života. Další novou venkovní hrou je Dvojka ladí jazz. Informoval o tom radní pro kulturu Jaroslav Šolc (ODS), iniciátor projektu.

„Pojďte se projít po místech, kde Jaroslav Foglar žil a tvořil. Od rodného domu v Benátské ulici na Novém Městě, přes adresy v Nuslích, parky, kde rád psal, kolem domu v Korunní ulici na Vinohradech, kde žil až do roku 1978. Dojdete až k místu jeho posledního pobytu na Žižkově. Přitom si přiblížíte zajímavosti ze života a tvorby člověka, který uchvacuje další a další generace mladých,“ zve k účasti Šolc.

Putovní hru s názvem Jaroslav Foglar si mohou zájemci zahrát sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo jen s otázkami na papíře. Téměř sedm kilometrů dlouhou trasu s deseti zastávkami si lze projít i po částech, nic se za to neplatí. Účastníci odpovídají na otázky k navštívenému místu a plní úkoly k tématu života a díla Jaroslava Foglara. 

Na jednotlivých místech putování jsou umístěny cedule s QR kódy a odkazy na úkoly v podobě kvízových otázek. Za správné odpovědi může účastník získat až 100 bodů. Účastníci, kteří získají 80 bodů a více, budou zařazeni do slosování o věcné ceny. Soutěží se do konce letošního října, nicméně trasu s úkoly si bude možně projít i později. 

Do konce dubna si lze zahrát další novou hru – Dvojka ladí jazz 2023. Je dlouhá 5,3 kilometru a má osm zastávek. Účastníci navštíví místa v Praze 2 spojená s českou jazzovou scénou a zajímavými osobnostmi. Pro účast v soutěži je nutné se zaregistrovat zde a vyplnit své odpovědi on-line. Vyhlášení výsledků proběhne 30. dubna na akci Mladí ladí jazz Open Air na Karlově náměstí.

Projekt Putování Prahou 2 nabízí možnost zahrát si celoročně i několik starších her – Anthropoid, Sokol, Milada Horáková, Josef Lada a Kněžna sv. Ludmila. Podle radního Šolce Praha 2 do letních prázdnin spustí několik dalších her. „Ve spolupráci s Muzeem hl. m. Prahy připravujeme hru o rázovité čtvrti Podskalí. Jsou to končiny se zajímavou historií, kterou chceme lidem víc představit,“ řekl.

Brzy budou spuštěny také tři trasy v parcích – na Folimance, v Riegrových sadech a v Havlíčkových sadech. „V parcích to bude cílené na děti formou soutěžní hry s příběhem. Body se budou sbírat jako u Foglara do konce října, pak vyhlásíme výsledky. Ale i tyto hru si budou moci lidé jen tak pro sebe zahrát samozřejmě i později,“ dodal radní. 

Do putovních her se lze zapojit prostřednictvím speciálního webu: https://putovani.praha2.cz/


Autor: Jan Puci

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

Včera v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

Včera ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Praha 6: Setkání k unikátní lokalitě Baba

Včera v 11:59

Jak chránit unikátní lokalitu Baba, řešit dopravu v místě a jak dát důstojnou podobu vstupní části architektonicky cenné lokality? Zajímají-li vás odpovědi na tyto otázky nebo máte další, přijďte na setkání, které se koná 25. dubna od 15 hodin v Ballingově sále Národní technické...

Vítání čarodějnic na ostrově

Včera v 10:34

Těšit se 26. a 27. dubna můžete na světelnou show a degustaci vín. Co vinař a co láhev to originál. K degustaci zahraje živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu.

Festival Praha žije hudbou opět zaplní ulice metropole

Včera v 09:50

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se 7. a 8. června představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové...

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

20. dubna 2024 v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

20. dubna 2024 v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Další články
Nahoru