Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Byznys

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se mohou i nadále do projektu zaregistrovat.

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se mohou i nadále do projektu zaregistrovat.

Od začátku května do konce června tak nyní běží pilotní fáze projektu Corrency, jež chce mj. také zmapovat, které zboží a služby a kde místní lidé vyhledávají.

„Zaregistrovaní občané od nás obdrží kredity (correnty) v hodnotě 1 000 korun. Ty pak budou moct využívat při nákupech v provozovnách zaregistrovaných do projektu tak, že pokud například bude jejich útrata činit 100 korun, 50 korun zaplatí ze svého a 50 uhradí pomocí kreditu,“ popsal radní Prahy 1 pro podporu podnikání Karel Grabein Procházka.

Do Corrency se mohou přihlásit občané s trvalým pobytem v Praze 1 nebo živnostníci a podnikatelé s provozovnou na jejím území. Projekt získal podporu Hospodářské komory ČR, ministerstev vnitra a průmyslu a obchodu i Asociace malých a středních podniků.

„Na projektu oceňujeme tři hlavní věci: za prvé nejde o čistou dotaci, ale o posílení motivace lidí k utrácení na území Prahy 1. Za druhé, pokud si někdo zaslouží podporu, tak jsou to podnikatelé v Praze 1 – koronavirem nejpostiženějším regionu. A za třetí, projekt poskytne dobrá data o provozovnách, které občané opravdu chtějí a které oceňují,“ vyzdvihl už dříve viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza.

Registrovat se do projektu mohou zájemci na webu www.praha1.corrency.cz, kde také naleznou více informací.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si lze přečíst na www.praha1.cz.

Zaregistrovat se do projektu lze i osobně – v infocentru radnice Prahy 1 ve Vodičkově 18.

„Využijte jedinečnou příležitost zapojit se do projektu, kdy si lidé a podnikatelé za podpory radnice navzájem pomáhají. Držím všem palce,“ vyzval starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Do dnešního dne se do projektu přihlásilo více než 800 občanů a přes 130 provozoven.Autor: Cen

ERC Advanced Grant na výzkum inteligentních počítačových systémů

Včera v 10:24

Josef Šivic z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze získal prestižní ERC Advanced grant pro svůj výzkum v oblasti inteligentních počítačových systémů schopných učit se v dynamicky měnícím se...

Studenti se seznámí s daty z Observatoře Pierra Augera

23. března 2023 v 09:00

Ochutnávku dat z největší observatoře zaměřené na studium kosmického záření extrémních energií – Observatoře Pierra Augera – pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze a Fyzikální ústav Akademie věd ČR. Akce se uskuteční v rámci International...

Praha 18 hledá lidi na úklid veřejných prostranství

22. března 2023 ve 22:44

Pokud si chcete přivydělat a zároveň udělat něco pro své okolí, má radnice Prahy 18 pracovní nabídku. Ta se týká úklidu veřejných prostor v městské části.

Energie online nebo v aplikaci řeší stále více lidí

22. března 2023 v 10:52

Nejprve Covid a nyní energetická krize naučily Čechy více využívat samoobslužné online a mobilní aplikace pro správu energií. Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 %. Celkem už innosvět využívá téměř třetina...

CEIP spustil investiční fond zaměřující se na průmyslové podniky v Česku a na Slovensku

9. března 2023 ve 14:47

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) spustila na území České republiky a Slovenska další investiční fond zaměřující se na rozvoj malých a střední podniků, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a...

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům, mohou za to povinné datové schránky

8. března 2023 v 16:10

Podle předběžných údajů v únoru zrušilo živnost 78 042 podnikatelů, což je téměř shodný počet jako za celý loňský rok, kdy podnikání ukončilo 80 163 OSVČ. Od začátku roku 2023 počet ukončených živností přesáhl rekordních 95 000. Důvodem je především povinné zavedení datových schránek a s tím...

innogy zlevňuje elektřinu další skupině zákazníků

7. března 2023 v 08:56

Ceny elektřiny pod stropem budou mít nově také zákazníci innogy se smlouvou na dobu neurčitou. Dodavatel přizná zákazníkům s produktem elektřina Standard speciální slevu, která jim sníží cenu komodity pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. března 2023 až...

innogy zlevňuje pod cenový strop i elektřinu

28. února 2023 v 08:09

Po zemním plynu dodavatel energií innogy zlevňuje pod vládou stanovený cenový strop také dodávky elektřiny. V rámci nového podstropového produktu Start 15 innogy nabízí nižší ceny elektřiny na 15 měsíců. Nový ceník začne platit od 1. března.

Další články
Nahoru