Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Byznys

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se mohou i nadále do projektu zaregistrovat.

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se mohou i nadále do projektu zaregistrovat.

Od začátku května do konce června tak nyní běží pilotní fáze projektu Corrency, jež chce mj. také zmapovat, které zboží a služby a kde místní lidé vyhledávají.

„Zaregistrovaní občané od nás obdrží kredity (correnty) v hodnotě 1 000 korun. Ty pak budou moct využívat při nákupech v provozovnách zaregistrovaných do projektu tak, že pokud například bude jejich útrata činit 100 korun, 50 korun zaplatí ze svého a 50 uhradí pomocí kreditu,“ popsal radní Prahy 1 pro podporu podnikání Karel Grabein Procházka.

Do Corrency se mohou přihlásit občané s trvalým pobytem v Praze 1 nebo živnostníci a podnikatelé s provozovnou na jejím území. Projekt získal podporu Hospodářské komory ČR, ministerstev vnitra a průmyslu a obchodu i Asociace malých a středních podniků.

„Na projektu oceňujeme tři hlavní věci: za prvé nejde o čistou dotaci, ale o posílení motivace lidí k utrácení na území Prahy 1. Za druhé, pokud si někdo zaslouží podporu, tak jsou to podnikatelé v Praze 1 – koronavirem nejpostiženějším regionu. A za třetí, projekt poskytne dobrá data o provozovnách, které občané opravdu chtějí a které oceňují,“ vyzdvihl už dříve viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza.

Registrovat se do projektu mohou zájemci na webu www.praha1.corrency.cz, kde také naleznou více informací.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si lze přečíst na www.praha1.cz.

Zaregistrovat se do projektu lze i osobně – v infocentru radnice Prahy 1 ve Vodičkově 18.

„Využijte jedinečnou příležitost zapojit se do projektu, kdy si lidé a podnikatelé za podpory radnice navzájem pomáhají. Držím všem palce,“ vyzval starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Do dnešního dne se do projektu přihlásilo více než 800 občanů a přes 130 provozoven.Autor: Cen

EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

Téměř tři čtvrtiny sporů se zahraničními prodejci loni vyřešilo ESC

30. května 2022 v 11:40

Čeští spotřebitelé se loni dočkali výrazné pomoci od Evropského spotřebitelského centra (ESC). Jeho právníci úspěšně vyřešili 72 procent jejich sporů s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie, a to hlavně v oblasti nákupů přes internet. Nejvyšší mimosoudně...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru