Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dětská PrahaPražský život

Projekt obědů zdarma v Praze 6 pokračuje do června

Praha 6 se již v závěru loňského roku rozhodla pomoci rodinám v tíživé ekonomické a nabídla, že dětem a žákům, jejichž rodiče o to požádají, zaplatí školní stravování. Protože zájem rodičů zvolna narůstá a projekt má pozitivní odezvu, radnice ho prodlužuje do konce června.

Pomoci rodičům, aby nemuseli děti odhlašovat z kroužků, sportovních aktivit nebo školního stravování v době dramatického růstu životních nákladů, to je důvod, proč se radní rozhodli v proplácení obědů a i svačin ve školkách pokračovat.

„Na období březen až červen je v rozpočtu připravená částka zhruba 4,5 milionu korun. Předpokládáme, že obědy zdarma budou dostávat všechny děti jako doposud a mohou přibýt i nové, pokud se finanční situace v některých rodinách zhorší,“ říká starosta Jakub Stárek.

Předností podpůrného programu je jednoduchost, stačí čestné prohlášení
Rodičům dětí chodících do základních nebo mateřských škol zřizovaných městskou částí stačí čestně prohlásit, že se jejich finanční situace kvůli současné ekonomické situace zhoršila. „To odbourává spoustu překážek, které brání čerpání u jiných forem podpory,“ doplnila místostarostka pro školství Mariana Čapková. Žádost o úhradu stravování je potřeba škole nebo školce doručit do konce března. Formulář je k dispozici ZDE na webu Prahy 6 nebo v jednotlivých zařízeních, kde se dítě stravuje.

Zájem postupně rostl
Během prvních dvou měsíců, tedy v listopadu a prosinci loňského roku, mělo obědy zdarma 860 dětí, tedy 6,86 % všech dětí navštěvujících školy a školky zřizované městskou částí. Radnici to stálo 1,16 milionu korun. Když městská část prodloužila projekt o další dva měsíce, zájem mírně vzrostl – rodiče požádali o obědy zdarma pro 1079 dětí, což v přepočtu činí 8,6 % všech žáků a výdaj 1,597 milionu korun. „Na základě těchto čísel jsme se rozhodli, v projektu pokračovat do konce letošního školního roku,“ dodává Mariana Čapková.Autor: Hla

V šest U Kalicha

Dnes v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

Včera ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Včera v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Včera ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

Pat a Mat odstartují venkovní sezonu v Galerii Harfa

29. března 2023 v 11:39

Oblíbení nešikové Pat a Mat se budou od dubna do října pravidelně objevovat v obchodním centru Galerie Harfa. S živými maskoty pohádkových postaviček se návštěvníci na Harfě setkají vždy jeden víkend v měsíci při programech plných soutěží a zábavy. První dubnový víkend odstartuje Pat a Mat...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Další články
Nahoru