Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Projekt Máme to pod kontrolou se zaměřuje na spotřebu plynu ve školách

Snížit náklady na vytápění a zároveň zachovat komfort dětem a žákům si klade za cíl pilotní projekt Máme to pod kontrolou, na kterém spolupracují Praha 6 a Pražská plynárenská. Městská část o tom informovala na svém webu.

Projekt Máme to pod kontrolou trvá do 30. dubna, tedy do konce topné sezóny, a zařazeno do něj bylo 31 plynových kotelen v šestkových školních budovách.

Společnost Pražská plynárenská posoudí prostřednictvím dceřiné organizace Prometheus, energetické služby a.s., energetickou náročnost školních kotelen, spotřebu a také stav. Na základě tohoto vyhodnocení navrhnou odborníci nejlepší řešení pro úsporný a energeticky šetrný provoz školských budov. Cílem je šetřit a zároveň zachovat v budovách současné teplotní standardy, aby dětem nebylo ve třídách chladno. 

„V této náročné době nejen každý zodpovědný občan, ale i každý zřizovatel zvažuje, kde a jakou cestou ušetřit náklady na energie. Nám v tom pomůže profesionální monitoring spotřeby plynu a návrh investic vedoucích k energetickým úsporám,“ sdělila místostarostka pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

Školy budou do konce dubna provádět samoodečty spotřeby plynu a posílat je na e-mailovou adresu, která byla vytvořena pro tento projekt. „Po ukončení monitoringu vytvoří dceřiná společnost Prometheus každé škole vyhodnocení spotřeby energií a vypracuje analýzu a doporučení, jaká opatření budou pro další úspory energií nejúčinnější,“ uvedl Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

Navržená opatření se budou týkat nejen výměny kotlů za nové a úspornější modely, ale někde pomůže jen správné a odborné seřízení těch stávajících, jinde výměna ovládacích ventilů a podobně. Pražská plynárenská podle Pacovského pomůže šestkovým školám nejen šetřit peníze za topení, ale také finančně podpoří celý projekt Máme to pod kontrolou.

Díky tomu mohou v průběhu roku školy a školky realizovat drobná úsporná opatření, která povedou ke zpříjemnění prostředí a radost udělají dětem i pedagogům.


Autor: TZ, red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru