Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Projekt Máme to pod kontrolou se zaměřuje na spotřebu plynu ve školách

Snížit náklady na vytápění a zároveň zachovat komfort dětem a žákům si klade za cíl pilotní projekt Máme to pod kontrolou, na kterém spolupracují Praha 6 a Pražská plynárenská. Městská část o tom informovala na svém webu.

Projekt Máme to pod kontrolou trvá do 30. dubna, tedy do konce topné sezóny, a zařazeno do něj bylo 31 plynových kotelen v šestkových školních budovách.

Společnost Pražská plynárenská posoudí prostřednictvím dceřiné organizace Prometheus, energetické služby a.s., energetickou náročnost školních kotelen, spotřebu a také stav. Na základě tohoto vyhodnocení navrhnou odborníci nejlepší řešení pro úsporný a energeticky šetrný provoz školských budov. Cílem je šetřit a zároveň zachovat v budovách současné teplotní standardy, aby dětem nebylo ve třídách chladno. 

„V této náročné době nejen každý zodpovědný občan, ale i každý zřizovatel zvažuje, kde a jakou cestou ušetřit náklady na energie. Nám v tom pomůže profesionální monitoring spotřeby plynu a návrh investic vedoucích k energetickým úsporám,“ sdělila místostarostka pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

Školy budou do konce dubna provádět samoodečty spotřeby plynu a posílat je na e-mailovou adresu, která byla vytvořena pro tento projekt. „Po ukončení monitoringu vytvoří dceřiná společnost Prometheus každé škole vyhodnocení spotřeby energií a vypracuje analýzu a doporučení, jaká opatření budou pro další úspory energií nejúčinnější,“ uvedl Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

Navržená opatření se budou týkat nejen výměny kotlů za nové a úspornější modely, ale někde pomůže jen správné a odborné seřízení těch stávajících, jinde výměna ovládacích ventilů a podobně. Pražská plynárenská podle Pacovského pomůže šestkovým školám nejen šetřit peníze za topení, ale také finančně podpoří celý projekt Máme to pod kontrolou.

Díky tomu mohou v průběhu roku školy a školky realizovat drobná úsporná opatření, která povedou ke zpříjemnění prostředí a radost udělají dětem i pedagogům.


Autor: TZ, red

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru