Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Projekt Máme to pod kontrolou se zaměřuje na spotřebu plynu ve školách

Snížit náklady na vytápění a zároveň zachovat komfort dětem a žákům si klade za cíl pilotní projekt Máme to pod kontrolou, na kterém spolupracují Praha 6 a Pražská plynárenská. Městská část o tom informovala na svém webu.

Projekt Máme to pod kontrolou trvá do 30. dubna, tedy do konce topné sezóny, a zařazeno do něj bylo 31 plynových kotelen v šestkových školních budovách.

Společnost Pražská plynárenská posoudí prostřednictvím dceřiné organizace Prometheus, energetické služby a.s., energetickou náročnost školních kotelen, spotřebu a také stav. Na základě tohoto vyhodnocení navrhnou odborníci nejlepší řešení pro úsporný a energeticky šetrný provoz školských budov. Cílem je šetřit a zároveň zachovat v budovách současné teplotní standardy, aby dětem nebylo ve třídách chladno. 

„V této náročné době nejen každý zodpovědný občan, ale i každý zřizovatel zvažuje, kde a jakou cestou ušetřit náklady na energie. Nám v tom pomůže profesionální monitoring spotřeby plynu a návrh investic vedoucích k energetickým úsporám,“ sdělila místostarostka pro školství Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

Školy budou do konce dubna provádět samoodečty spotřeby plynu a posílat je na e-mailovou adresu, která byla vytvořena pro tento projekt. „Po ukončení monitoringu vytvoří dceřiná společnost Prometheus každé škole vyhodnocení spotřeby energií a vypracuje analýzu a doporučení, jaká opatření budou pro další úspory energií nejúčinnější,“ uvedl Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

Navržená opatření se budou týkat nejen výměny kotlů za nové a úspornější modely, ale někde pomůže jen správné a odborné seřízení těch stávajících, jinde výměna ovládacích ventilů a podobně. Pražská plynárenská podle Pacovského pomůže šestkovým školám nejen šetřit peníze za topení, ale také finančně podpoří celý projekt Máme to pod kontrolou.

Díky tomu mohou v průběhu roku školy a školky realizovat drobná úsporná opatření, která povedou ke zpříjemnění prostředí a radost udělají dětem i pedagogům.


Autor: TZ, red

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

17. července 2024 v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru