Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Projekt innogy – energie českého filmu vstupuje do osmnácté sezóny

Projekt innogy – energie českého filmu v roce 2023 vstupuje do již 18. sezóny. Dosud společnost v roli koproducenta pomohla na plátna kin více než devíti desítkám celovečerních hraných i dokumentárních snímků.

Letos společnost znovu podpoří filmovou tvorbu, filmové ceny i festivaly. Energetická firma bude koprodukovat filmy Děti Nagana Dana Pánka, BUĎ CHLAP! Michala Samira, Tátou proti své vůli Tomáše Dianišky a Úsvit Matěje Chlupáčka.

„Ani v době krize nenecháme tuzemskou kinematografii na holičkách. Mladí a talentovaní tvůrci, jakými jsou osmadvacetiletý Matěj Chlupáček nebo čtyřiatřicetiletý Dan Pánek, představují do budoucna velký potenciál a naši podporu si plně zaslouží,“ řekl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika, a dodal: „Pokud jde o námi letos koprodukované filmy, velkou radost mám z mnoha cenami ověnčeného sportovního dramatu Poslední závod. Věřím, že právě napínavý snímek ze zavátých vrcholů Krkonoš nebo třeba i vydařená černá komedie s působivým španělským finále Grand Prix získají v březnu příštího roku co nejvíc sošek prestižního Českého lva.“

Letos innogy podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Posedmadvacáté bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, včetně projektu Kino bez bariér. A přispěje opět i na konání noirového festivalu na Českém Šternberku. Granty poskytne studentům FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při řízení společného projektu FILMOVÉ NADACE.

O finanční podporu innogy zažádali pro letšní rok producenti asi dvou desítek připravovaných filmových projektů. „Důraz na finanční zajištění konkrétního projektu, smlouva o koprodukci s televizí a pochopitelně i divácký a umělecký potenciál daného filmu. To jsou naše dlouhodobá kritéria týkající se podpory jednotlivých snímků,“ sdělil Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Rodinný film Děti Nagana režiséra a scenáristy Dana Pánka bude mít premiéru v únoru. Snímek pojednává o dětském sportovním snu na pozadí událostí v japonském Naganu. Češi vyhrávají olympijský hokejový turnaj a propuká davové šílenství. Mužstvo Šavlí složené z nesourodých a podceňovaných dětí začíná pracovat na velké výzvě, a to porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Hlavní role ztvárnili Tom Brenton, Hynek Čermák, Klára Issová nebo Otakar Brousek mladší.

Dobrodružná komedie BUĎ CHLAP! Michala Samira se na plátnech tuzemských kin objeví v březnu. Děj vypráví o fotografu Pavlovi, který se přihlásí na výcvikový tábor do Vysokých Tater, aby si jako „opravdový chlap“ udržel nový vztah. Realita je však zcela jiná, než si představoval, a proto musí započít sám cestu za vlastním sebepoznáním. V hlavních rolích se představí Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ivana Chýlková a Ondřej Sokol.

V srpnu bude mít premiéru romantická komedie Tátou proti své vůli režiséra a scenáristy Tomáše Dianišky. Aby potěšil svou vnoučaty posedlou matku v jejích posledních hodinách, rozhodne se redaktor Lukáš předstírat, že sousedka od vedle je s ním těhotná. Maminka se ale po operaci vrací do života a lavina nedorozumění se spouští s plnou silou. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Kristína Svarinská, Taťjana Medvecká a Anna Polívková.

Premiéra krimidramatu Úsvit režiséra a producenta Matěje Chlupáčka je naplánovaná na listopad. Děj snímku se odehrává na Slovensku v roce 1937. Hlavními postavami jsou těhotná nedostudovaná lékařka a její manžel, ředitel továrny, jenž má spolu s dalšími „baťovskými“ spolupracovníky postavit nové město po vzoru Zlína. Situaci však zkomplikuje hrůzný nález v areálu továrny. Před kamerou se sešli Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík a Martha Issová.

Kromě Posledního závodu a Grand Prix se innogy v loňském roce podílela jako koproducent na uvedení komediálních snímků Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského a Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Svou pouť českými kiny také zahájily snímky Stínohra a úspěšné pokračování pohádkového příběhu Tajemství staré bambitky 2.

2023-enerbie-filmu


Autor: Cen

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

Další články
Nahoru