Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

Projekt innogy – energie českého filmu vstupuje do osmnácté sezóny

Projekt innogy – energie českého filmu v roce 2023 vstupuje do již 18. sezóny. Dosud společnost v roli koproducenta pomohla na plátna kin více než devíti desítkám celovečerních hraných i dokumentárních snímků.

Letos společnost znovu podpoří filmovou tvorbu, filmové ceny i festivaly. Energetická firma bude koprodukovat filmy Děti Nagana Dana Pánka, BUĎ CHLAP! Michala Samira, Tátou proti své vůli Tomáše Dianišky a Úsvit Matěje Chlupáčka.

„Ani v době krize nenecháme tuzemskou kinematografii na holičkách. Mladí a talentovaní tvůrci, jakými jsou osmadvacetiletý Matěj Chlupáček nebo čtyřiatřicetiletý Dan Pánek, představují do budoucna velký potenciál a naši podporu si plně zaslouží,“ řekl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika, a dodal: „Pokud jde o námi letos koprodukované filmy, velkou radost mám z mnoha cenami ověnčeného sportovního dramatu Poslední závod. Věřím, že právě napínavý snímek ze zavátých vrcholů Krkonoš nebo třeba i vydařená černá komedie s působivým španělským finále Grand Prix získají v březnu příštího roku co nejvíc sošek prestižního Českého lva.“

Letos innogy podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Posedmadvacáté bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, včetně projektu Kino bez bariér. A přispěje opět i na konání noirového festivalu na Českém Šternberku. Granty poskytne studentům FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při řízení společného projektu FILMOVÉ NADACE.

O finanční podporu innogy zažádali pro letšní rok producenti asi dvou desítek připravovaných filmových projektů. „Důraz na finanční zajištění konkrétního projektu, smlouva o koprodukci s televizí a pochopitelně i divácký a umělecký potenciál daného filmu. To jsou naše dlouhodobá kritéria týkající se podpory jednotlivých snímků,“ sdělil Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Rodinný film Děti Nagana režiséra a scenáristy Dana Pánka bude mít premiéru v únoru. Snímek pojednává o dětském sportovním snu na pozadí událostí v japonském Naganu. Češi vyhrávají olympijský hokejový turnaj a propuká davové šílenství. Mužstvo Šavlí složené z nesourodých a podceňovaných dětí začíná pracovat na velké výzvě, a to porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Hlavní role ztvárnili Tom Brenton, Hynek Čermák, Klára Issová nebo Otakar Brousek mladší.

Dobrodružná komedie BUĎ CHLAP! Michala Samira se na plátnech tuzemských kin objeví v březnu. Děj vypráví o fotografu Pavlovi, který se přihlásí na výcvikový tábor do Vysokých Tater, aby si jako „opravdový chlap“ udržel nový vztah. Realita je však zcela jiná, než si představoval, a proto musí započít sám cestu za vlastním sebepoznáním. V hlavních rolích se představí Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ivana Chýlková a Ondřej Sokol.

V srpnu bude mít premiéru romantická komedie Tátou proti své vůli režiséra a scenáristy Tomáše Dianišky. Aby potěšil svou vnoučaty posedlou matku v jejích posledních hodinách, rozhodne se redaktor Lukáš předstírat, že sousedka od vedle je s ním těhotná. Maminka se ale po operaci vrací do života a lavina nedorozumění se spouští s plnou silou. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Kristína Svarinská, Taťjana Medvecká a Anna Polívková.

Premiéra krimidramatu Úsvit režiséra a producenta Matěje Chlupáčka je naplánovaná na listopad. Děj snímku se odehrává na Slovensku v roce 1937. Hlavními postavami jsou těhotná nedostudovaná lékařka a její manžel, ředitel továrny, jenž má spolu s dalšími „baťovskými“ spolupracovníky postavit nové město po vzoru Zlína. Situaci však zkomplikuje hrůzný nález v areálu továrny. Před kamerou se sešli Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík a Martha Issová.

Kromě Posledního závodu a Grand Prix se innogy v loňském roce podílela jako koproducent na uvedení komediálních snímků Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského a Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Svou pouť českými kiny také zahájily snímky Stínohra a úspěšné pokračování pohádkového příběhu Tajemství staré bambitky 2.

2023-enerbie-filmu


Autor: Cen

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru