Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
projekt innogy podpoří kulturu i v příštím roce
Eliška Balzerová a Bolek Polívka v komedii Srdce na dlani. Foto: Nikolas Tušl

projekt innogy podpoří kulturu i v příštím roce

Rok 2022 bude již 17. sezonou projektu innogy – energie českého filmu. V příštím roce bude energetická firma koprodukovat filmy Srdce na dlani Martina Horského, Poslední závod Tomáše Hodana, Po čem muži touží 2 Rudolfa Havlíka a Grand Prix Jana Prušinovského.

innogy jako dlouhodobě nejvýznamnější komerční partner českého filmu dosud pomohla na plátna kin více než osmi desítkám celovečerních hraných i dokumentárních filmů.

„Bohužel ani letos naše země nevystoupila z koronavirového stínu. O to víc mě těší, že se uskutečnil 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Velkou radost mám i z životopisného filmu Zátopek, který jsme koprodukovali. Zvítězil u diváků karlovarského festivalu a věřím, že právě Zátopek v březnu příštího roku posbírá mnoho sošek Českého lva,“ uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

innogy v roce 2022 podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary i malého noirového festivalu na Českém Šternberku. Znovu je připravena výrazně přispět na činnost FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při činnosti společné Filmové Nadace.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti čtyř desítek připravovaných filmových projektů. „Naše kritéria pro podporu jednotlivých snímků zůstávají neměnná. Důraz klademe především na finanční zajištění projektu, smlouvu o koprodukci s televizí a v potaz bereme samozřejmě i divácký a umělecký potenciál daného filmu,“ připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Premiéra komedie Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského je naplánovaná na leden 2022. Srdce na dlani by měla být snímkem pro všechny, kteří věří na lásku, protože zamilovat se můžeme ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. V hlavních rolích se představí Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Jana Pidrmanová nebo Matouš Ruml.

Sportovní drama Poslední závod režiséra a scenáristy Tomáše Hodana bude mít premiéru v únoru příštího roku. Jde o ztvárnění závodu na lyžích v Krkonoších roku 1913, během něhož zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Studiem dobových materiálů se tvůrcům podařilo zrekonstruovat závod minutu po minutě a ukázat v něm i další klíčovou postavu celého příběhu, Emericha Ratha. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser nebo Eva Josefíková.

Na jaře bude mít premiéru komedie Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Diváci před filmovým plátnem zjistí, jak se s nejrůznějšími životními situacemi dokáže vypořádat žena v mužském těle. Hlavní role ztvárnili Anna Polívková, Jiří Langmajer, Marek Taclík nebo Pavel Šimčík.

Komediální road movie Grand Prix režiséra a scenáristy Jana Prušinovského se na plátnech tuzemských kin objeví v listopadu 2022. Děj vypráví o třech mladících, kteří se kvůli Velké ceně Španělska Formule 1 vydávají ze severních Čech na dlouhou pouť Evropou. Před kamerou se sešli Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Miroslav Donutil.

Kromě Zátopka se v letošním roce innogy podílela jako koproducent na uvedení diváckého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla a vztahového dramatu Cesta domů Tomáše Vorla.Autor: TZ, red

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Dumka pro prchající z Ukrajiny

17. října 2022 ve 20:45

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Další články
Nahoru