Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
projekt innogy podpoří kulturu i v příštím roce
Eliška Balzerová a Bolek Polívka v komedii Srdce na dlani. Foto: Nikolas Tušl

projekt innogy podpoří kulturu i v příštím roce

Rok 2022 bude již 17. sezonou projektu innogy – energie českého filmu. V příštím roce bude energetická firma koprodukovat filmy Srdce na dlani Martina Horského, Poslední závod Tomáše Hodana, Po čem muži touží 2 Rudolfa Havlíka a Grand Prix Jana Prušinovského.

innogy jako dlouhodobě nejvýznamnější komerční partner českého filmu dosud pomohla na plátna kin více než osmi desítkám celovečerních hraných i dokumentárních filmů.

„Bohužel ani letos naše země nevystoupila z koronavirového stínu. O to víc mě těší, že se uskutečnil 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Velkou radost mám i z životopisného filmu Zátopek, který jsme koprodukovali. Zvítězil u diváků karlovarského festivalu a věřím, že právě Zátopek v březnu příštího roku posbírá mnoho sošek Českého lva,“ uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

innogy v roce 2022 podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary i malého noirového festivalu na Českém Šternberku. Znovu je připravena výrazně přispět na činnost FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při činnosti společné Filmové Nadace.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti čtyř desítek připravovaných filmových projektů. „Naše kritéria pro podporu jednotlivých snímků zůstávají neměnná. Důraz klademe především na finanční zajištění projektu, smlouvu o koprodukci s televizí a v potaz bereme samozřejmě i divácký a umělecký potenciál daného filmu,“ připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Premiéra komedie Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského je naplánovaná na leden 2022. Srdce na dlani by měla být snímkem pro všechny, kteří věří na lásku, protože zamilovat se můžeme ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. V hlavních rolích se představí Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Jana Pidrmanová nebo Matouš Ruml.

Sportovní drama Poslední závod režiséra a scenáristy Tomáše Hodana bude mít premiéru v únoru příštího roku. Jde o ztvárnění závodu na lyžích v Krkonoších roku 1913, během něhož zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Studiem dobových materiálů se tvůrcům podařilo zrekonstruovat závod minutu po minutě a ukázat v něm i další klíčovou postavu celého příběhu, Emericha Ratha. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser nebo Eva Josefíková.

Na jaře bude mít premiéru komedie Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Diváci před filmovým plátnem zjistí, jak se s nejrůznějšími životními situacemi dokáže vypořádat žena v mužském těle. Hlavní role ztvárnili Anna Polívková, Jiří Langmajer, Marek Taclík nebo Pavel Šimčík.

Komediální road movie Grand Prix režiséra a scenáristy Jana Prušinovského se na plátnech tuzemských kin objeví v listopadu 2022. Děj vypráví o třech mladících, kteří se kvůli Velké ceně Španělska Formule 1 vydávají ze severních Čech na dlouhou pouť Evropou. Před kamerou se sešli Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Miroslav Donutil.

Kromě Zátopka se v letošním roce innogy podílela jako koproducent na uvedení diváckého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla a vztahového dramatu Cesta domů Tomáše Vorla.Autor: TZ, red

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

25. ledna 2022 v 10:27

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování...

Další články
Nahoru