Dnes Pondělí - prehanky-dest 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Projekt Díky za VZPruhu přináší inspiraci k pohybu. Trenérce Smutné sport zachránil život
Trenérka stolního tenisu Daniela Smutná. Foto: VZP

Projekt Díky za VZPruhu přináší inspiraci k pohybu. Trenérce Smutné sport zachránil život

Videa se zábavnými cviky pro celou rodinu, informace o pohybových aktivitách a inspirativní příběhy lidí, kteří přivádí děti ke sportování. Takový je nový web projektu Díky za VZPruhu, za kterým stojí Všeobecná zdravotní pojišťovna společně s akcí Díky, trenére. 

Každý týden jedna trenérka nebo trenér připraví pro veřejnost a zejména pro děti pohybovou výzvu nebo cvik, po jehož splnění může kdokoliv dostat zajímavou cenu.

„Tento projekt vnímáme jako významný krok k prevenci a zdravému životnímu stylu, které jsou hlavně v dnešní době důležité. Další plány budeme postupně představovat, děti se mohou těšit i na zajímavé soutěže,“ řekl Ivan Duškov, náměstek ředitele VZP pro služby klientům.

V prvním dubnovém týdnu se v rámci projektu Díky za VZPruhu představí trenérka stolního tenisu Daniela Smutná. Její příběh je více než inspirativní – před několika lety totiž zničehonic během letních prázdnin onemocněla virovým zánětem mozku a mozkových blan. I když se díky správné diagnostice podařilo předejít nejhoršímu, postihlo trenérku pravostranné ochrnutí – nemohla pohnout pravou rukou ani nohou. „Podle primáře prý tohle mnoho lidí nepřežije,“ popsala Smutná, trenérka ze Sokolu Plzeň, která rok strávila na invalidním vozíku.

A právě sport a její kolektiv z klubu jí zásadně pomohl. „V nemocnici jsem viděla lidi, jak vedle mě umírali. Ztratili smysl života, nevěděli, pro co se snažit bojovat. Za mnou kromě rodiny a přátel chodili do nemocnice také mí svěřenci a spoluhráči z týmu. Všichni mi říkali, že mám zakázáno se vzdávat, hecovali mě. Byli pro mě největší hnací silou,“ dodává Smutná, která ten smysl nikdy neztratila. „Sport mě naučil se také nevzdávat, toho jsem se držela. V podstatě mi zachránil život.“ Trenérka se z těžké nemoci dostala, po roce rehabilitací se postavila z vozíku na nohy.

Také proto se Smutná snaží přivádět děti ke sportování. A proto, když byla oslovena ke spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou na projektu Díky za VZPruhu, neváhala. V současné době, kdy jsou zavřené kluby a sportoviště pro amatéry, není sportování lehké. „Opravdu se bojím, že děti už nenajdou důvod vstát a jít si zahrát ven, zkusit bojovat a vystoupit z komfortní zóny, ve které se jim líbí, ale která je nepřipraví na život,“ řekla Smutná. V rámci projektu si proto připravila pohybovou výzvu, kterou najdete začátkem příštího týdne na webových stránkách www.dikyzavzpruhu.cz a sociálních sítích VZP.

V polovině dubna se představí trenérka ledního hokeje Blanka Jiskrová z Energie Karlovy Vary. Ta je na plný úvazek učitelkou prvňáčků, na zimáku pak připravuje děti od úplně nejmenších po dorostence. Dále pak fotbalista Rostislav Vaněk z FK Šumperk, který se v současné době potýká s onemocněním jater a fotbalová komunita mu rovněž pomáhá. Zajímavou pohybovou výzvu představí Monika Chromá z florbalového klubu v Židenicích. Mladá trenérka bojuje proti šikaně. Jedná se o trenéry, kteří se dostali do širšího okruhu sportovně společenské akce Díky, trenére.
Kromě toho jsou na webu www.dikyzavzpruhu.cz také blogy a další užitečné informace týkající se prevence.
Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

Radní jednali o Programu podpory sportu a tělovýchovy

12. dubna 2021 v 16:41

Návrh na poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 2021 projednali dnes pražští radní. I nadále bude jeho hlavním cílem systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy v metropoli. Celkem se jedná o částku více jak...

V areálu Modré školy postavila radnice nový pumptrack a minirampu

5. dubna 2021 v 10:35

Praha 11 postavila v areálu Modré školy pumptrack a minirampu. Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže ho lze přestavět do jiných zatáček a tras. Jezdit se na něm dá na kole, skateboardu, koloběžce i inline bruslích.

Praha 4: Běhejte i v době pandemie

25. března 2021 v 19:41

Od 1. dubna můžete v Praze 4 soutěžit. Získáte dárek a první tři běžci i trička.

Praha 5: Kluziště v Jinonicích i pro veřejnost

22. února 2021 v 09:47

Rezervace pro veřejnost na kluzišti v Jinonicích, v areálu ZŠ a MŠ Tyršova. Pro veřejnost je kluziště k dispozici od pondělí 22. 2. do pátku 26. 2. v časech 8:20–11:20, kdy má škola prázdniny.

Kluziště v Praze 15 je zdarma

18. února 2021 v 09:09

Zabruslit si můžete na kluzišti u ZŠ Veronské náměstí v Praze 15 v pondělí, ve středu a v pátek od 14 do 18 hodin a během víkendu od 9 do 12 hodin.

Praha 5: Nová ledová plocha pro malé hokejisty a krasobruslařky v Jinonicích

17. února 2021 v 10:16

Nová ledová plocha o rozměrech 20×30 metrů vyrostla na venkovním školním hřišti u Tyršovy základní školy v Jinonicích. Její žáci ji budou využívat v dopoledních hodinách.

Praha 5: Rezervace na kluziště

11. února 2021 v 10:28

Ve čtvrtek 11. února se od 18 hodin znovu otevře rezervační systém pro zájemce o bruslení na příští týden.

Praha 11 prodlužuje provoz kluziště

1. února 2021 v 11:10

Pro velký zájem o rezervace na kluziště u Modré školy prodlužuje jedenáctá městská část provoz do 16. února 2021. 

Další články
Nahoru