Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Projekt Corrency v Praze 14 vrcholí, lidé mohou ušetřit při nákupech do konce června
Registrovaní občané Prahy 14 mohou kredity využít například při nákupu brýlí. Ilustrační foto: Freeimages

Projekt Corrency v Praze 14 vrcholí, lidé mohou ušetřit při nákupech do konce června

Pilotní projekt na oživení lokální ekonomiky – systém Corrency, do kterého se zapojila i Praha 14, je v této městské části na konci poslední fáze. Občané, kteří se stihli registrovat, mohou své kredity utrácet, ale jen do konce června.

Radnice vyčlenila na projekt jeden milion korun, které rozdělí mezi občany s trvalým pobytem na Praze 14, kteří se zaregistrují. Ti peníze budou moci utratit u přihlášených obchodníků s provozovnou ve čtrnácté městské části. V rámci pilotního projektu se rozdělilo mezi 1 000 občanů příspěvek 1 000 korun ve formě elektronických correntů. Registrovaní občané díky nim mohou při nákupu v obdobně registrovaných lokálních provozovnách ušetřit až 50 procent na zboží a služby.

Záměrem projektu je posílit koupěschopnost obyvatel Prahy 14 a zároveň podpořit místní obchodníky a poskytovatele služeb.

Informace o zapojených obchodnících, jejichž počet stále narůstá, naleznete na webových stránkách praha14.corrency.cz. Vybírat lze z poměrně široké nabídky obchodů a služeb – wellness (masáže, fyzioterapie), restaurace, prodejny obuvi, květinářství, pekařství a mnoha dalších.

„Praha 14 má 44 tisíc obyvatel a mnoho šikovných malých a středních podnikatelů, které jsme chtěli podpořit v době zvyšujících se nákladů. Pozitivně nás překvapil zájem obchodníků. Registrovaných, s potvrzenou smlouvou, již máme pět desítek a další stále přibývají,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

K platbě takzvanými correnty je třeba pouze občanský průkaz nebo kód s SMS zaslané na mobilní telefon klienta. Corrency neklade technické nároky ani na obchodníky, ti si také vystačí pouze s SMS, nebo mohou využít jednoduché webové rozhraní. Zákazníci na místě zaplatí za nákup jen polovinu částky. Druhou polovinu za ně uhradí radnice, a to přímou platbou na účet obchodníka. 

„Pro pilotní projekt Corrency jsme se rozhodli také proto, abychom občanům pomohli se stále vysokými cenami potravin, ale i zboží. Chceme, aby mohli objevit místní podnikatele, pro což se nám zdá projekt Corrency ideální,“ dodal starosta Jiří Zajac.


Autor: puc

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Včera v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Včera v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru