Dnes Pondělí - oblacno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Projekt Corrency v Praze 14 vrcholí, lidé mohou ušetřit při nákupech do konce června
Registrovaní občané Prahy 14 mohou kredity využít například při nákupu brýlí. Ilustrační foto: Freeimages

Projekt Corrency v Praze 14 vrcholí, lidé mohou ušetřit při nákupech do konce června

Pilotní projekt na oživení lokální ekonomiky – systém Corrency, do kterého se zapojila i Praha 14, je v této městské části na konci poslední fáze. Občané, kteří se stihli registrovat, mohou své kredity utrácet, ale jen do konce června.

Radnice vyčlenila na projekt jeden milion korun, které rozdělí mezi občany s trvalým pobytem na Praze 14, kteří se zaregistrují. Ti peníze budou moci utratit u přihlášených obchodníků s provozovnou ve čtrnácté městské části. V rámci pilotního projektu se rozdělilo mezi 1 000 občanů příspěvek 1 000 korun ve formě elektronických correntů. Registrovaní občané díky nim mohou při nákupu v obdobně registrovaných lokálních provozovnách ušetřit až 50 procent na zboží a služby.

Záměrem projektu je posílit koupěschopnost obyvatel Prahy 14 a zároveň podpořit místní obchodníky a poskytovatele služeb.

Informace o zapojených obchodnících, jejichž počet stále narůstá, naleznete na webových stránkách praha14.corrency.cz. Vybírat lze z poměrně široké nabídky obchodů a služeb – wellness (masáže, fyzioterapie), restaurace, prodejny obuvi, květinářství, pekařství a mnoha dalších.

„Praha 14 má 44 tisíc obyvatel a mnoho šikovných malých a středních podnikatelů, které jsme chtěli podpořit v době zvyšujících se nákladů. Pozitivně nás překvapil zájem obchodníků. Registrovaných, s potvrzenou smlouvou, již máme pět desítek a další stále přibývají,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

K platbě takzvanými correnty je třeba pouze občanský průkaz nebo kód s SMS zaslané na mobilní telefon klienta. Corrency neklade technické nároky ani na obchodníky, ti si také vystačí pouze s SMS, nebo mohou využít jednoduché webové rozhraní. Zákazníci na místě zaplatí za nákup jen polovinu částky. Druhou polovinu za ně uhradí radnice, a to přímou platbou na účet obchodníka. 

„Pro pilotní projekt Corrency jsme se rozhodli také proto, abychom občanům pomohli se stále vysokými cenami potravin, ale i zboží. Chceme, aby mohli objevit místní podnikatele, pro což se nám zdá projekt Corrency ideální,“ dodal starosta Jiří Zajac.


Autor: puc

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru