Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení
Plánovaná podoba domu Victoria Palace. Vizualizace: pentarealestate.com

Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení

Stavební úřad Prahy 6 vydal stavební povolení k bytovému domu, který by měl vzniknout na Vítězném náměstí místo dříve zamýšleného kontroverzního projektu přezdívaného Lední medvěd. ČTK to zjistila z úřední desky městské části. Za projektem bytového domu nazývaného Victoria Palace stojí skupina Penta a Kaprain Group finančníka Karla Pražáka.

Bytový dům, jehož budoucí podobu navrhli architekti z ateliéru Jakuba Ciglera, se má stavět na parcelách mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská. Hotov by měl být do roku 2025. Objekt bude mít devět nadzemních a dvě podzemní podlaží a měl by tak být podobně vysoký jako okolní výstavba. V budově vznikne mimo jiné 100 bytů a v přízemí komerční plochy.

Firma Vítězné náměstí koupila od Prahy 6 pozemky v Bubenči v roce 2018 za 145,6 milionu korun a rovněž splatila dluh, který firma vůči radnici z minulosti měla, a to 39,4 milionu korun. Společnost Vítězné náměstí vlastní od roku 2016 skupina Penta a Kaprain Group.

Předtím firma patřila do skupiny PPF Real Estate, která ji v roce 2016 prodala novému vlastníkovi. Ta si pozemek od radnice Prahy 6 pronajala v roce 2011 s tím, že na místě postaví polyfunkční budovu podle návrhu architekta Radana Hubičky.

Návrh byl v roce 2013 oceněn jako nejlepší architektonický projekt v rámci soutěže Stavba roku. Projekt se však setkal s odporem části veřejnosti – mezi výtky patřilo to, že do prostoru náměstí nezapadá a je příliš velký.

Budova přezdívaná pro svůj tvar Lední medvěd měla na asi 18 000 metrech čtverečních nabízet mimo jiné kanceláře, knihovnu a kavárnu. Budova však nezískala potřebná povolení.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru