Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení
Plánovaná podoba domu Victoria Palace. Vizualizace: pentarealestate.com

Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení

Stavební úřad Prahy 6 vydal stavební povolení k bytovému domu, který by měl vzniknout na Vítězném náměstí místo dříve zamýšleného kontroverzního projektu přezdívaného Lední medvěd. ČTK to zjistila z úřední desky městské části. Za projektem bytového domu nazývaného Victoria Palace stojí skupina Penta a Kaprain Group finančníka Karla Pražáka.

Bytový dům, jehož budoucí podobu navrhli architekti z ateliéru Jakuba Ciglera, se má stavět na parcelách mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská. Hotov by měl být do roku 2025. Objekt bude mít devět nadzemních a dvě podzemní podlaží a měl by tak být podobně vysoký jako okolní výstavba. V budově vznikne mimo jiné 100 bytů a v přízemí komerční plochy.

Firma Vítězné náměstí koupila od Prahy 6 pozemky v Bubenči v roce 2018 za 145,6 milionu korun a rovněž splatila dluh, který firma vůči radnici z minulosti měla, a to 39,4 milionu korun. Společnost Vítězné náměstí vlastní od roku 2016 skupina Penta a Kaprain Group.

Předtím firma patřila do skupiny PPF Real Estate, která ji v roce 2016 prodala novému vlastníkovi. Ta si pozemek od radnice Prahy 6 pronajala v roce 2011 s tím, že na místě postaví polyfunkční budovu podle návrhu architekta Radana Hubičky.

Návrh byl v roce 2013 oceněn jako nejlepší architektonický projekt v rámci soutěže Stavba roku. Projekt se však setkal s odporem části veřejnosti – mezi výtky patřilo to, že do prostoru náměstí nezapadá a je příliš velký.

Budova přezdívaná pro svůj tvar Lední medvěd měla na asi 18 000 metrech čtverečních nabízet mimo jiné kanceláře, knihovnu a kavárnu. Budova však nezískala potřebná povolení.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru