Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení
Plánovaná podoba domu Victoria Palace. Vizualizace: pentarealestate.com

Projekt bytového domu na Vítězném náměstí získal stavební povolení

Stavební úřad Prahy 6 vydal stavební povolení k bytovému domu, který by měl vzniknout na Vítězném náměstí místo dříve zamýšleného kontroverzního projektu přezdívaného Lední medvěd. ČTK to zjistila z úřední desky městské části. Za projektem bytového domu nazývaného Victoria Palace stojí skupina Penta a Kaprain Group finančníka Karla Pražáka.

Bytový dům, jehož budoucí podobu navrhli architekti z ateliéru Jakuba Ciglera, se má stavět na parcelách mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská. Hotov by měl být do roku 2025. Objekt bude mít devět nadzemních a dvě podzemní podlaží a měl by tak být podobně vysoký jako okolní výstavba. V budově vznikne mimo jiné 100 bytů a v přízemí komerční plochy.

Firma Vítězné náměstí koupila od Prahy 6 pozemky v Bubenči v roce 2018 za 145,6 milionu korun a rovněž splatila dluh, který firma vůči radnici z minulosti měla, a to 39,4 milionu korun. Společnost Vítězné náměstí vlastní od roku 2016 skupina Penta a Kaprain Group.

Předtím firma patřila do skupiny PPF Real Estate, která ji v roce 2016 prodala novému vlastníkovi. Ta si pozemek od radnice Prahy 6 pronajala v roce 2011 s tím, že na místě postaví polyfunkční budovu podle návrhu architekta Radana Hubičky.

Návrh byl v roce 2013 oceněn jako nejlepší architektonický projekt v rámci soutěže Stavba roku. Projekt se však setkal s odporem části veřejnosti – mezi výtky patřilo to, že do prostoru náměstí nezapadá a je příliš velký.

Budova přezdívaná pro svůj tvar Lední medvěd měla na asi 18 000 metrech čtverečních nabízet mimo jiné kanceláře, knihovnu a kavárnu. Budova však nezískala potřebná povolení.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru