dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Pražský život

Projekt 72 hodin: Starosta Prahy 1 zasadí květiny, starostka Prahy 3 strom

Letošní ročník dobrovolnického projektu „72 hodin“ podpoří svou účastí na zahájení jeho pražské části starosta první městské části Oldřich Lomecký a starostka MČ Prahy 3 Vladislava Hujová.

Starosta Prahy 1 se zúčastní sázení květin do záhonu v dolní části Václavského náměstí v Praze 1. Společně s lidmi z ČRDM, ze Sdružení Nového města pražského a dalšími dobrovolníky tam přiloží ruku k dílu i mladí lidé, kteří na tuto celorepublikovou akci přijeli do ČR z Chorvatska a z Maďarska.

Akce začne v 10 hodin na Můstku a poté se s hodinovým odstupem bude přesouvat na Senovážné náměstí, k podchodu u Bulhara a do ulice Chelčického ve třetím pražském obvodu. Tam také dobrovolníci hodlají naplnit motto letošního ročníku „Zasaď strom (třeba) se starostou“ – při výsadbě jim má asistovat starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která nad akcí převzala záštitu a zástupce starostky Jan Materna.

Spolu se zasazením stromku bude na místě upevněna ještě vzpomínková lavička válečných veteránů.

Na dvou dříve zmíněných stanovištích – u Bulhara a na Senovážném náměstí – se činnost dobrovolníků bude soustředit na odstraňování nelegálního výlepu na stěnách viaduktu, respektive na úklidové práce a čištění prostranství.

Na všech stanovištích k práci zahraje skupina The Brownies.


Další články
Nahoru