dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Projděte si Vršovický zámeček – virtuálně přímo z vašeho počítače

 Virtuální prohlídku vršovického zámečku připravila pro zájemce radnice desátého pražského obvodu. Na webové adrese www.praha10.cz/zamecek si zájemci mohou prohlédnout všechna zajímavá místa této zrekonstruované dominanty Vršovic, kterou Praha 10 opravila a která nyní slouží jako domov pro seniory a jako obřadní síň pro svatebčany. „K vytvoření virtuální prohlídky vršovického zámečku nás inspiroval úspěch virtuální prohlídky Čapkovy vily, který již na našem webu je. Druhým důvodem byl ale také ohromný zájem lidí o návštěvu zámečku jako takového. Ti, kteří se tam ještě nepodívali to tak mohou udělat nyní alespoň přes náš web,“ vysvětlil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Chráněná kulturní památka z 18. století nazývaná též jako Rangherka sloužila v minulosti i jako radnice. Tato bývalá manufaktura na hedvábí ale nyní slouží jako sociální zařízení pro seniory s kapacitou 75 lůžek. „Svatebčané si zde mohou objednat živou hudbu či sladit osvětlení obřadní síně se svatebními šaty nevěsty díky unikátní umělecké skleněné plastice nabízející tisíc barevných odstínů. Do budoucna budeme také nabízet prostory pro raut, venkovní svatby v altánku a podobně," přiblížil novou funkci zámečku starosta.

V sociální oblasti bude zámeček poskytuje celkem dvě služby celoročně sloužící domov pro seniory, a dále domov se zvláštním režimem, který bude poskytovat pobytové služby osobám se specifickými potřebami. To znamená, že bude sloužit lidem se závažnými onemocněními, jako je například Alzheimerova nemoc. Takzvaný Domov spokojeného stáří bude plnit také funkci společensko-kulturního centra a seniorům z okolí bude nabízet kulturní a jiné programy.

Virtuální prohlídka ZDE

 


Další články
Nahoru