Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prohlídky Čapkovy vily, kino, vycházky, pivní festival. Praha 10 láká v září na řadu akcí
Čapkova vila. Foto: archiv

Prohlídky Čapkovy vily, kino, vycházky, pivní festival. Praha 10 láká v září na řadu akcí

Třetí ročník vědeckého festivalu Science na Gutovce předznamenal další zajímavé akce, které se budou v Praze 10 konat během září. Vyberou si fanoušci filmu, příznivci historie a vycházek, nebo třeba i milovníci piva. 

Radnice část pořádá nejen pro své občany letní kino, které putuje po různých koutech městské části. Ve čtvrtek se u metra Skalka bude promítat od dvaceti hodin film Mimoni 2 – Padouch přichází, v sobotu se mohou diváci těšit ve stejný čas v Malešickém parku na snímek Zátopek. Vstupenky za 70 korun se prodávají na místě.

V neděli v 15 hodin začne v Trmalově vile loutková pohádka O pejskovi a kočičce a podzimní moštování. „Vezměte deky na piknik a přijďte s dětmi na nedělní odpolední pohádku od Josefa Čapka. Zdarma a bez předchozí rezervace,“ zvou organizátoři. Pohádka je vhodná pro děti od tří let, na místě budou dílničky na přípravu domácího moštu.

Ve vinohradské vile Karla Čapka se v pondělí 11. září (od 15, 16, 17 a 18 hodin) uskuteční divadelně inscenované prohlídky vily Karla Čapka ve spolupráci s Vršovickým divadlem MANA. Akce nese název Čaj o páté u Čapků.

Předprodej vstupenek je od 1. září na https://www.webticket.cz/program/mana nebo dle běžné otevírací doby pokladny divadla: https://www.vrsovickedivadlo.cz/kontakt/. Vstupenky nelze rezervovat dopředu. Ceny jsou 250 korun, studenti a senioři platí 150 korun. Stejné prohlídky budou i ve středu 20. září v 15, 16 a 17 hodin a ve stejné časy i v pátek 22. září. 

Ve středu 20. září se uskuteční architektonická vycházka Proměny starostrašnické třídy. Nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Ochutnávka z historického vývoje přiblíží některá zapomenutá jména, jejichž nositelé ovlivňovali výstavbu a zanechali na obrazu ulice více či méně zřetelnou stopu do dněních dnů. Provází památkář Prahy 10 Jan Vašek.

Předpokládaná délka vycházky je 60 minut. Účast je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě návštěvníků je potřeba provést předem rezervaci na www.praha10.cz/vychazky. Sraz je před Vozovnou Strašnice ve Starostrašnické ulici. 

Vycházka nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Ochutnávka z historického vývoje přiblíží některá zapomenutá jména, jejichž nositelé ovlivňovali výstavbu a zanechali na obrazu ulice více či méně zřetelnou stopu do dněních dnů. Předpokládá délka vycházky 60 minut.

Další architektonická vycházka, tentokrát s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá zhruba 90 minut. Sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie.  

„Při této vycházce si přiblížíme historii místa, kde se dnes nachází stadion fotbalového klubu SK Slavia Praha. Zmíněn bude nejen zábavní park Eden, který byl postaven v roce 1922, ale přiblížen bude i příběh zdejšího sportovního areálu. Poté zamíříme do nedalekých Slatin, kde se během chvíle staneme svědky měnícího se rázu hlavního města. Z městské zástavby Vršovic se totiž dostaneme do někdejší prvorepublikové nouzové kolonie,“ sdělili organizátoři. I zde je omezená kapacita a je potřeba provést rezervaci na www.praha10.cz/vychazky. I zde bude provázet Jan Vašek. 

V sobotu 23. září se bude konat na Kubánském náměstí 2. ročník pivního festivalu Desítka na desítce. Prezentovat se bude 14 mini pivovarů. „Občerstvení a bohatý hudební hudební program zajištěn,“ zvou organizátoři.


Autor: puc

Projekt Vektor Technická opět ožil

Včera v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

Včera v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

Včera v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

Včera v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

Včera v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

Včera v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

18. dubna 2024 v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Další články
Nahoru