Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Prohlídky Čapkovy vily, kino, vycházky, pivní festival. Praha 10 láká v září na řadu akcí
Čapkova vila. Foto: archiv

Prohlídky Čapkovy vily, kino, vycházky, pivní festival. Praha 10 láká v září na řadu akcí

Třetí ročník vědeckého festivalu Science na Gutovce předznamenal další zajímavé akce, které se budou v Praze 10 konat během září. Vyberou si fanoušci filmu, příznivci historie a vycházek, nebo třeba i milovníci piva. 

Radnice část pořádá nejen pro své občany letní kino, které putuje po různých koutech městské části. Ve čtvrtek se u metra Skalka bude promítat od dvaceti hodin film Mimoni 2 – Padouch přichází, v sobotu se mohou diváci těšit ve stejný čas v Malešickém parku na snímek Zátopek. Vstupenky za 70 korun se prodávají na místě.

V neděli v 15 hodin začne v Trmalově vile loutková pohádka O pejskovi a kočičce a podzimní moštování. „Vezměte deky na piknik a přijďte s dětmi na nedělní odpolední pohádku od Josefa Čapka. Zdarma a bez předchozí rezervace,“ zvou organizátoři. Pohádka je vhodná pro děti od tří let, na místě budou dílničky na přípravu domácího moštu.

Ve vinohradské vile Karla Čapka se v pondělí 11. září (od 15, 16, 17 a 18 hodin) uskuteční divadelně inscenované prohlídky vily Karla Čapka ve spolupráci s Vršovickým divadlem MANA. Akce nese název Čaj o páté u Čapků.

Předprodej vstupenek je od 1. září na https://www.webticket.cz/program/mana nebo dle běžné otevírací doby pokladny divadla: https://www.vrsovickedivadlo.cz/kontakt/. Vstupenky nelze rezervovat dopředu. Ceny jsou 250 korun, studenti a senioři platí 150 korun. Stejné prohlídky budou i ve středu 20. září v 15, 16 a 17 hodin a ve stejné časy i v pátek 22. září. 

Ve středu 20. září se uskuteční architektonická vycházka Proměny starostrašnické třídy. Nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Ochutnávka z historického vývoje přiblíží některá zapomenutá jména, jejichž nositelé ovlivňovali výstavbu a zanechali na obrazu ulice více či méně zřetelnou stopu do dněních dnů. Provází památkář Prahy 10 Jan Vašek.

Předpokládaná délka vycházky je 60 minut. Účast je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě návštěvníků je potřeba provést předem rezervaci na www.praha10.cz/vychazky. Sraz je před Vozovnou Strašnice ve Starostrašnické ulici. 

Vycházka nastíní základní urbanistický vývoj sledovaného prostoru s důrazem na budovy, které by bylo možné označit za úhelné a tvořící někdejší a dnes již provozně setřelý ráz. Ochutnávka z historického vývoje přiblíží některá zapomenutá jména, jejichž nositelé ovlivňovali výstavbu a zanechali na obrazu ulice více či méně zřetelnou stopu do dněních dnů. Předpokládá délka vycházky 60 minut.

Další architektonická vycházka, tentokrát s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá zhruba 90 minut. Sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie.  

„Při této vycházce si přiblížíme historii místa, kde se dnes nachází stadion fotbalového klubu SK Slavia Praha. Zmíněn bude nejen zábavní park Eden, který byl postaven v roce 1922, ale přiblížen bude i příběh zdejšího sportovního areálu. Poté zamíříme do nedalekých Slatin, kde se během chvíle staneme svědky měnícího se rázu hlavního města. Z městské zástavby Vršovic se totiž dostaneme do někdejší prvorepublikové nouzové kolonie,“ sdělili organizátoři. I zde je omezená kapacita a je potřeba provést rezervaci na www.praha10.cz/vychazky. I zde bude provázet Jan Vašek. 

V sobotu 23. září se bude konat na Kubánském náměstí 2. ročník pivního festivalu Desítka na desítce. Prezentovat se bude 14 mini pivovarů. „Občerstvení a bohatý hudební hudební program zajištěn,“ zvou organizátoři.


Autor: puc

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Včera v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Včera v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Včera v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

20. září 2023 v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Divadlo LETÍ startuje 18. sezónu v čele s novou uměleckou šéfkou

20. září 2023 v 08:25

Pražské nezávislé Divadlo LETÍ vstupuje do nové sezóny v čele s novou uměleckou šéfkou, dramaturgyní Marií Špalovou. Pod jejím vedením bude pokračovat v propagaci a podpoře současné české i zahraniční dramatiky. Očekávanou premiérou bude na jaře roku 2024 hra Láska, argumentační cvičení hvězdy...

Koncert v Praze 15: Adam Michna z Otradovic

20. září 2023 v 05:43

Loutna česká je cyklus 13 písní s instrumentálním doprovodem.

Komunitní centrum Kampa získalo dotace na péči o zeleň

19. září 2023 v 16:37

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. Rozdělovalo se 286 000 korun.

Zaměstnanci magistrátu pomohli nemocné Verunce, vybrali téměř 57 tisíc korun

19. září 2023 v 15:16

Tříletá Verunka trpící vzácným nervosvalovým onemocněním obdržela v úterý od vedení hlavního města šek s finanční pomocí. Na pomoc Verunce přispívali zaměstnanci pražského magistrátu v rámci charitativní akce Run and Help, celkem přispěli 56 961 korun.

Praha 2: Lucy Chugai Band vystoupí na Bastionu

19. září 2023 v 08:45

V rámci koncertního cyklu Prahy 2 Hudba na hradbách uslyšíte v úterý 26. září Lucy Chugai Band

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Vedení Prahy 15 besedovalo s občany o Taškentu

19. září 2023 v 08:18

Zástupci vedení městské části Praha 15 se sešli v Hostivaři na besedě s občany, která proběhla v souvislosti s koncepční studií Centrum Nová Hostivař.

Další články
Nahoru