dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Navštivte vilu Karla Čapka. Virtuálně
Čapkova vila. Foto: archiv

Navštivte vilu Karla Čapka. Virtuálně

Zastupitelé radnice Prahy 10 schválili koupi části dvojvily bratří Čapků v září loňského roku. V domě žil spisovatel Karel Čapek se svou ženou Olgou Scheinpflugovou a radnice za nemovitost a Čapkovu pozůstalost zaplatila 43,891 milionu korun. Její historická hodnota je však nevyčíslitelná.

V současnosti je připravován koncept budoucího využití vily, na jehož tvorbě se podílí řada předních odborníků specializujících se na dokumentování života a díla Karla i Josefa Čapkových.

„Těší nás, že do doby, než vilu i její unikátní interiéry zpřístupníme veřejnosti, máme možnost nabídnout alespoň malou ukázku vybraných částí vily, ve které Čapek nejen psal svá významná díla, ale kde se scházeli i tzv. „Pátečníci“, včetně 1. československého prezidenta T. G. Masaryka,  a to právě prostřednictvím této virtuální prohlídky," řekl starosta městské části Bohumil Zoufalík.

Do vily se můžete podívat ZDE

„I když se samozřejmě návštěva prostřednictvím webových stránek nemůže srovnat s atmosférou, která na člověka dýchne při osobní návštěvě, i z těchto obrázků je podle mého více než jasné, jaký neuvěřitelně zachovalý historický skvost se nám podařilo pro celý národ získat a zachovat ho pro budoucí generace. Nejedná se pouze o vilu jako objekt, ale i o cenný mobiliář a osobní předměty Karla Čapka, které zůstaly ve vile dochovány,“ dodal starosta.

Na základě intenzivní spolupráce s odborníky na život a dílo Karla i Josefa Čapkových, mezi kterými nechybí kunsthistorici, architekti, muzeologové, ale i další experti, mj. z ministerstva kultury, představí radnice ještě letos široké veřejnosti podrobný záměr budoucího využití této významné historické vily.

Čtěte také:

Fotogalerie: vítejte v Čapkově vile, kde na vás dýchá atmosféra první republiky 

Praha 10 odsouhlasila koupi vily Karla Čapka. Chce ji zpřístupnit veřejnosti


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru