dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Prohlédněte si v Anti.kvariátu filmové skici seriálu Čtvrtá hvězda a filmu Díra u Hanušovic
Recepce hotelu ve Čtvrté hvězdě na skice Jana Vlčka.

Prohlédněte si v Anti.kvariátu filmové skici seriálu Čtvrtá hvězda a filmu Díra u Hanušovic

Dejvické divadlo otevřelo nový prostor, v místě bývalého antikvariátu v těsném sousedství divadla, odtud název Dejvické divadlo – Anti.kvariát. První výstava, která Anti.kvariát oficiálně zpřístupnila veřejnosti, je Z hotelu do díry – filmové skici Jana Vlčka.

Soubor originálních kreseb připomíná dva společné projekty Dejvického divadla a filmového architekta Jana Vlčka – seriál Čtvrtá hvězda a film Díra u Hanušovic.

Příležitost znovu si v precizních návrzích Jana Vlčka připomenout a do detailu prostudovat interiéry a exteriéry svérázného hotelu Meteor nebo venkovské chalupy obývané Marunou a její matkou potrvá do 31. prosince.

dira-u-hanusovic-dum-maruny-jan-vlcek-nahled

Dům Maruny v Díře u Hanušovic.

Architekt a výtvarník Jan Vlček u filmu začínal před více než dvaceti lety jako patinér. V současné době má za sebou spolupráci na několika úspěšných krátkých i celovečerních filmech a TV seriálech.

Všechny návrhy kreslí ručně, nespoléhá na univerzální počítačové programy. „Vyjádření kresbou považuji za nejjednodušší a nejrychlejší způsob přenosu nápadu z hlavy na papír. Počítač by mě zdržoval,“ vysvětluje Jan Vlček.

Výstava Jan Vlček: Z HOTELU DO DÍRY – filmové skici, DEJVICKÉ DIVADLO – ANTI.KVARIÁT je otevřena denně až do 31. prosince.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru