dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Depo, vozovna a garáže otevřou dveře. Zájemce svezou plecháče a krasin
Návštěva v depu. Foto: archiv DPP

Depo, vozovna a garáže otevřou dveře. Zájemce svezou plecháče a krasin

V sobotu 20. září se od 10 do 16 hodin uskuteční tradiční Den otevřených dveří v autobusových garážích Kačerov, v depu metra Kačerov a v tramvajové vozovně Pankrác.

V jednotlivých provozovnách budou pro fanoušky MHD, kromě prohlídek areálů, připraveny expozice několika typů vozů autobusů, metra a tramvají. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout i do dílen a jednotlivých provozů, které jsou využívány k denním opravám a ošetření vozů. Představí se i netradiční vozidla, se kterými se cestující v provozu pražské MHD běžně nesetkají. Jsou to stroje určené na opravy a udržování dopravních cest.

Ve vozovně tramvají Pankrác bude připravena expozice současných i historických vozů. Neopomenuta bude také ukázka hasičské techniky a zázemí hasičského sboru v depu Kačerov.

Velké lákadlo celého dne představují jízdy historickými soupravami metra 81–71, které budou v určených časových intervalech vozit zájemce v trase Florenc – Depo Kačerov či zpět. Jízdy jsou zpoplatněné dle běžného Tarifu PID.

Podrobný jízdní řád je zde:

historicke-metro-zari-2014-nahled

* tabulku lze zvětšit

Kdo upřednostňuje projížďku po povrchu, rovněž bude moci využít jízd historickými tramvajovými vozy, a to v trase vozovna Pankrác – Náměstí Bratří Synků či zpět. „Pojedou dvounápravové vozy. Řečeno trochu slangově, pojede třívozová souprava motorák plus dva plecháče a dvouvozová souprava plus přívěsný vůz krasin," uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. „Krasin“ je vlečný tramvajový vůz, provozovaný v Praze mezi lety 1930 a 1974. Lidové označení získal podle sovětského ledoborce. Jízda historickou tramvají bude bezplatná. Počítá se s dvacetiminutovými intervaly.

V zpřístupněných areálech budou pro návštěvníky připraveny prezentace řídicích a informačních systémů využívaných v provozu MHD, přednášky zaměřené na oblast životního prostředí a také prezentace Střední průmyslové školy dopravní. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit například na mobilní dopravní hřiště, skákací hrad či trampolínu.

Spojení k jednotlivým areálům

Pro návštěvníky jsou připraveny v den konání akce (20. září) speciální autobusové linky s označením DOD v trase Budějovická – Depo Kačerov – Garáž Kačerov. Linka bude v provozu zhruba od 9:40 do 16 hodin a v pětiminutových intervalech budou ji obsluhovat nízkopodlažní vozy.

Depo metra Kačerov:
Ze stanice metra Budějovická autobusovou linkou číslo 118 nebo 170, případně ze stanice metra Kačerov autobusovou linkou číslo 293.

Autobusová garáž Kačerov:
Pouze zvláštní autobusovou linkou DOD.

Tramvajová vozovna Pankrác:
Metrem do stanice metra Pražského povstání a odtud pěšky či pravidelnou tramvajovou linkou číslo 18 do zastávky Vozovna Pankrác.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru