dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Program volnočasových aktivit pro seniory Prahy 1 je schválen

Rada městské části Praha 1 schválila Program volnočasových aktivit pro seniory a osoby se zdravotním postižením, občany MČ Praha 1, pro rok 2014.

Program byl navržen s ohledem na zvyšující se věkový průměr aktivních seniorů – účastníků aktivit, i na nárůst počtu seniorů v mladším seniorském věku.

„Musím říci, že máme báječné seniory, pro které je radost něco dělat. Mým cílem je zapojit do našich činností ještě více občanů a věřím, že cestu si k nám najde opravdu každý. Volnočasové aktivity do života seniorů přinášejí změnu a jejich úsměvy jsou pro mě tou největší odměnou“, řekla radní pro sociální oblast Šárka Chládková Táborská.

Programové složení se postupně doplňuje o aktivity kopírující vývoj společnosti a technický pokrok a rozšiřuje se o aktivity zaměřené na kognitivní a pohybové funkce. Velký důraz je kladen i na seniory fyzicky méně zdatné.

„Volnočasové aktivity se nekonají jen v klubech seniorů, ale i v domech s pečovatelskou službou a v dalších prostorách, které konání jednotlivých volnočasových aktivit umožňují. Za vlídného počasí senioři využívají také venkovní prostory a sportoviště,“ uzavřela Chládková Táborská.

Do programu jsou začleněny nejen pravidelné a tradiční akce, ale i jednorázové akce, pořádané ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb.

Program zahrnuje i novinky pro rok 2014, naplánované v souladu s potřebami a požadavky seniorů Prahy 1.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru