Dnes Úterý - prehanky-dest 16°C
Zítra Středa - prehanky-dest 14°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Program STARTér podpořil letošní první projekty
Prostřednictvím projektu Hudbou k přátelství bude Petr Musálek interaktivním způsobem seznamovat děti s rytmickým výrazem hudby. Foto: NF Veolia

Program STARTér podpořil letošní první projekty

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

V rámci programu fond schválil podporu pro 9 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 10 osob, z toho 1 zdravotně znevýhodněná.  Mezi schválené projekty byla na online zasedání ve čtvrtek 11. února rozdělena částka 457 400 korun.  

Současná epidemická situace výrazně ovlivnila skladbu předložených projektů. Schváleny byly v naprosté většině podnikatelské záměry z oblasti tradičních řemesel a tzv. zelených projektů, které opatření spojené s bojem s pandemií koronaviru tolik neovlivnila.

Lesní inženýrka Veronika Štefková se rozhodla věnovat obnově lesa a pěstební činnosti. Kromě manuální práce typu školkování, přesazování, zavlažování, kontejnerování, pletí či údržby zeleně bude paní Štefková nabízet i poradenskou činnost zaměřenou na možnosti čerpání dotací pro hospodaření v lesích.

lavicka-starrter-2-2021 František Chromják chce dostat do našich zahrad kvalitní ručně vyrobené lavičky či posezení. Lavičky, ať už z přírodních materiálů či designové sám navrhuje a k jejich výrobě používá vlastnoručně renovovaná kování z laviček, které lidé vyhazují či prodávají za cenu šrotu.

Na návrat dětí do škol se připravuje Petr Musálek, bubeník, který dlouhá léta doprovázel zpěvačku Věru Špinarovou. Svých zkušeností by chtěl nyní využít a předat je dětem především na základních školách. Prostřednictvím svého projektu „Hudbou k přátelství“ tak bude interaktivním způsobem seznamovat děti s rytmickým výrazem hudby či s citlivostí rytmu a v neposlední řadě také se vzájemným působením rytmické hudby na člověka samotného či na jeho úzké i široké okolí.  

Za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! Bylo celkem podpořeno již 2481 nových pracovních míst částkou téměř 117 mil. korun.


Světluška otevírá Půjčovnu pomůcek a sportovního vybavení

6. května 2021 v 11:48

Další ulehčení v každodenním fungování čeká nevidomé a slabozraké. Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila 1. května novou Půjčovnu kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení. Potřebným nabídne například kamerové lupy, tablety s aplikacemi pro zrakovou stimulaci, počítače...

Nedoklubko vybralo přes 880 tisíc korun pro miminka do dlaně

6. května 2021 v 11:28

Charitativního běhu a procházky organizace Nedoklubko se v neděli 2. května zúčastnilo 1148 běžců, celkem 4459 osob včetně miminek v kočárku vyrazilo na procházku. 

Máma, co bych podpořil. Palmovka podporuje matky samoživitelky společně s Norou Fridrichovou

6. května 2021 v 10:20

U příležitosti Dne matek dnešním dnem startuje v Divadle pod Palmovkou nový projekt s názvem Máma, co bych podpořil. Patronkou projektu je herečka divadla Tereza Dočkalová. Pod záštitou Nory Fridrichové a zakoupením dárkového voucheru budou podpořeny matky samoživitelky, které si návštěvu...

Nadační fond Šestý smysl rozdával radost dětem

29. dubna 2021 v 08:45

Sociální odbor Prahy 6 se obrátil na Nadační fond Šestý smysl s prosbou pomoci. Týkala se zakoupení mobilních telefonů a notebooku pro 2 děti.

Máte už za sebou jarní úklid? innogy pomáhá s Jarní sbírkou pro Armádu spásy

13. dubna 2021 v 10:23

innogy pořádá ve spolupráci s Armádou spásy tradiční jarní sbírku, letos s mnohými změnami. I přes společensky tíživou situaci chce pomoci Armádě spásy s péčí o klienty bez domova. Podpoří vybavení nocleháren, nouzových center i obytných kontejnerů, které slouží nejen jako možnost nouzového...

Trochu jiná truhlařina. Nadační fond podpořil dílnu

7. dubna 2021 v 08:37

V Kunčičkách u Bašky si otevřel truhlářskou dílnu František Chromják. Pracoval dlouho v bankovním sektoru a rozhodl se pro práci, kterou miluje. Chce úročit své zkušenosti s prací s přírodními dřevěnými materiály. Jeho hlavním sortimentem budou venkovní posezení a zahradní pergoly jak pro...

Do 10. dubna může veřejnost nominovat osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

6. dubna 2021 v 11:24

Ještě pět dní, tedy do soboty 10. dubna, jsou otevřené nominace na Cenu Olgy Havlové pro rok 2021. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým a inspiruje nás všechny. 

Nominujte osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

9. února 2021 v 08:14

Tento rok již po sedmadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým. VDV otevřel online nominace pro letošní ročník a zasílat je lze až do...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá

1. února 2021 v 17:53

Nacházíte se v obtížné životní situaci a potřebujete finančně či materiálně pomoci? Můžete se obrátit na Nadační fond Dvojka srdcem, který propojuje ty občany Prahy 2, kteří chtějí a můžou pomoci s těmi, kteří pomoc potřebují.

Další články
Nahoru