Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Program STARTér podpořil letošní první projekty
Prostřednictvím projektu Hudbou k přátelství bude Petr Musálek interaktivním způsobem seznamovat děti s rytmickým výrazem hudby. Foto: NF Veolia

Program STARTér podpořil letošní první projekty

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

V rámci programu fond schválil podporu pro 9 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 10 osob, z toho 1 zdravotně znevýhodněná.  Mezi schválené projekty byla na online zasedání ve čtvrtek 11. února rozdělena částka 457 400 korun.  

Současná epidemická situace výrazně ovlivnila skladbu předložených projektů. Schváleny byly v naprosté většině podnikatelské záměry z oblasti tradičních řemesel a tzv. zelených projektů, které opatření spojené s bojem s pandemií koronaviru tolik neovlivnila.

Lesní inženýrka Veronika Štefková se rozhodla věnovat obnově lesa a pěstební činnosti. Kromě manuální práce typu školkování, přesazování, zavlažování, kontejnerování, pletí či údržby zeleně bude paní Štefková nabízet i poradenskou činnost zaměřenou na možnosti čerpání dotací pro hospodaření v lesích.

lavicka-starrter-2-2021 František Chromják chce dostat do našich zahrad kvalitní ručně vyrobené lavičky či posezení. Lavičky, ať už z přírodních materiálů či designové sám navrhuje a k jejich výrobě používá vlastnoručně renovovaná kování z laviček, které lidé vyhazují či prodávají za cenu šrotu.

Na návrat dětí do škol se připravuje Petr Musálek, bubeník, který dlouhá léta doprovázel zpěvačku Věru Špinarovou. Svých zkušeností by chtěl nyní využít a předat je dětem především na základních školách. Prostřednictvím svého projektu „Hudbou k přátelství“ tak bude interaktivním způsobem seznamovat děti s rytmickým výrazem hudby či s citlivostí rytmu a v neposlední řadě také se vzájemným působením rytmické hudby na člověka samotného či na jeho úzké i široké okolí.  

Za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! Bylo celkem podpořeno již 2481 nových pracovních míst částkou téměř 117 mil. korun.


Nominujte osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

9. února 2021 v 08:14

Tento rok již po sedmadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým. VDV otevřel online nominace pro letošní ročník a zasílat je lze až do...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá

1. února 2021 v 17:53

Nacházíte se v obtížné životní situaci a potřebujete finančně či materiálně pomoci? Můžete se obrátit na Nadační fond Dvojka srdcem, který propojuje ty občany Prahy 2, kteří chtějí a můžou pomoci s těmi, kteří pomoc potřebují.

Čtvrt století od odchodu paní Olgy si připomíná nadace, kterou založila

25. ledna 2021 v 09:30

Ve středu 27. ledna uplyne 25 let od úmrtí Olgy Havlové. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) dodnes naplňuje odkaz své zakladatelky a pomáhá dle přání paní Olgy tam, kde je nejvíce potřeba a kde nikdo jiný pomoc nanabízí.   

Plechovky třídí pravidelně jen necelá třetina Čechů. Neziskové iniciativy Každá plechovka se počítá a Ukliďme Česko to chtějí změnit

21. ledna 2021 v 09:58

Nezisková organizace Každá plechovka se počítá zahajuje spolupráci s iniciativou Ukliďme Česko. Obě organizace mají zájem na co největším podílu zrecyklovaných nápojových plechovek. Podle posledních dat totiž Češi vytřídí jen asi 40 % nápojových plechovek a za evropským průměrem (76 %) tak výrazně...

Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun

12. ledna 2021 v 10:03

Sedm neziskových organizací se během čtyř adventních týdnů představilo na řemeslných stáncích jubilejního, desátého ročníku Václavských Vánoc. Celkový výtěžek z tradičních vánočních trhů v horní části Václavského náměstí letos převýšil částku dvě stě osmdesát tisíc...

Pečovatelka roku 2020 je z Prahy 11

6. ledna 2021 v 09:37

Pečovatelkou roku v kategorii terénních služeb se pro rok 2020 stala Lenka Kobzová z Jihoměstské sociální, která v sociálních službách pracuje již 16 let.

Nadační fond Veolia startuje nový projekt DigiSen

31. prosince 2020 v 10:36

Program Nadačního fondu Veolia Stále s úsměvem poskytl tříletou podporu šesti partnerským projektům. Od 6. ročníku (2020/2021) tento seniorský program pokračuje podle nového konceptu.

Praha 2: Dvojka srdcem před Vánoci pomohla mamince

20. prosince 2020 v 19:00

Koncem týdne zasedala správní rada Nadačního fondu Dvojka srdcem a schválila příspěvky dvěma maminkám samoživitelkám ve výši 30 000 korun.

Další články
Nahoru