dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská politika

Program Inovační vouchery. Bude se rozdělovat 13 milionů

Po loňském úspěchu hlavní město schválilo novou výzvu programu, jehož cílem je otevřít výzkumné organizace soukromým podnikům. Přihlásit se mohou všechny malé a střední firmy se sídlem v Praze, které mají zájem o zvýšení svého inovačního potenciálu a podporu při zdokonalování svých produktů. Rozdělovat se bude letos 13 milionů korun, tedy o tři miliony více než loni.

Výzva bude otevřena od 1. září do 31. října. Po vyhodnocení žádostí a následném losování by Rada hl. m. Prahy měla o přidělení dotací rozhodnout v lednu 2015.

Inovační voucher je jednorázová zpětně proplácená dotace na podporu spolupráce podniků a výzkumných organizací sídlících v Praze. Využít je lze například na vývoj prototypu, testování nebo využití speciálních zařízení.

Hodnota jednotlivého voucheru se bude pohybovat v rozmezí od 75 000 do 200 000 korun. Od žadatele se pak vyžaduje spolufinancování ve výši třicet procent. Záměrem je přispět k žádoucímu pákovému efektu, tedy i vyšší efektivitě veřejných výdajů.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru