dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - bourky
24°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
26°C
Program čtenářské gramotnosti: Na nákup knih přispěje Praha 10 školákům pětistovkou
V knihovně je potřeba občas utřít prach, nebo se knihy stanou domovem různých tvorů. Foto: archiv

Program čtenářské gramotnosti: Na nákup knih přispěje Praha 10 školákům pětistovkou

Rada městské části Praha 10 schválila program podporu čtenářské gramotnosti. Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10, a které se narodilo mezi 1. lednem 2002 a 30. zářím 2009, na začátku nového školního roku přispěje městská část v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

„Rozvoj čtenářské gramotnosti je podle nás jedním z důležitých úkolů současného školství. Rozhodli jsme se proto udělat to, co je v našich silách a rozpočtových možnostech, abychom umožnili dětem nebo jejich rodičům nakoupit knížky: ať už učebnice nebo jen tak pro radost,“ říká radní pro oblast školství Ondřej Počarovský (TOP 09).

Každé dítě s trvalým pobytem v Praze 10, které se narodilo mezi 1. lednem 2002 a 30. zářím 2009, tak může do konce listopadu získat elektronickou poukázku v hodnotě 500 korun, kterou bude moci využít na nákup knížek, a to až do konce letošního roku.

„Je jedno, jestli si dítě koupí oblíbenou knížku, nebo jestli rodiče využijí poukaz na nákup učebnic, což je výdaj, který některé rodiny na začátku školního roku silně pociťují. My tímto darem dáváme najevo, co považujeme za důležité a co chceme podporovat,“ sděluje radní Ivana Cabrnochová (SZ).

Postup získání příspěvku je jednoduchý a celý probíhá on-line pomocí softwarové aplikace Aktivní město, ve které je možné se od 18. září registrovat (www.aktivnimesto.cz).

Po registraci a validaci údajů radnicí bude rodičům (zákonným zástupcům) dětí vytvořeno on-line konto, na kterém jim budou nabity elektronické body. Příspěvek činí 500 korun na jedno dítě. Rodiče si pak sami vyberou z nabídky registrovaných knihkupectví a antikvariátů, jejichž provozovny jsou na území městské části Praha 10, případně dalších knihkupectví, které mají provozovnu na území hlavního města Prahy. (Seznam knihkupců, kde je možné poukaz uplatnit, naleznete přímo v aplikaci Aktivní město v sekci Časté dotazy.)

Po výběru provozovny, kde budou chtít příjemci příspěvek uplatnit, jim na e-mail přijde potvrzení jejich objednávky, kterou se prokáží při nákupu (vytištěnou nebo uloženou například v mobilním telefonu/tabletu). Na základě potvrzené objednávky jim pak bude poskytnuta sleva na jejich nákup ve výši 500 korun.

V případě větších knihkupeckých řetězců je také možné, že na základě objednávky rodiče obdrží elektronický dárkový voucher ve výši 500 korun uplatnitelný v celé síti řetězce (například Neoluxor apod.).

Po technické stránce bude projekt jako operátor zajišťovat společnost Up Česká republika, se kterou radnice na přípravě projektu spolupracuje. Projekt vzniká v rámci Místní agendy 21 a projektu Zdravá Praha 10.

Více zpráv z Prahy 10 najdete zde:

cover-zpravodaj


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Dnes v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru