Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Profesor Petruželka končí v čele Ústavu radiační onkologie, vychoval si nástupkyni
Profesorka Petra Tesařová převzala jmenovací dekret z rukou děkana 1. LF UK Martina Vokurky. Foto: Fakultní nemocnice Bulovka

Profesor Petruželka končí v čele Ústavu radiační onkologie, vychoval si nástupkyni

Tento týden proběhlo ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB) slavnostní jmenování nové přednostky Ústavu radiační onkologie. Na práci Luboše Petruželky, který ve funkci přednosty končí po dvaadvaceti letech, naváže nová přednostka Petra Tesařová. O změně v čele unikátního pracoviště informovala mluvčí Bulovky Eva Libigerová.    

„Do Ústavu radiační onkologie jako nemocnice výrazně investujeme. A výsledky jsou výborné. Bohužel se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem akademicky činných a habilitovaných onkologů. Otázku nového přednosty jsme řešili poměrně dlouho a nástupce jsme hledali společně s panem profesorem Petruželkou. Jsem rád, že se nám to podařilo, a doufám, že s paní profesorkou Tesařovou se v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání dokážeme posunou,“ uvedl v úvodu setkání ředitel nemocnice Jan Kvaček, který zdůraznil klíčový význam ústavu pro celou Bulovku.   

Profesorka Tesařová převzala jmenovací dekret z rukou děkana 1. LF UK Martina Vokurky, který poděkoval celému týmu za práci pro fakultu a ocenil výukovou část v oblasti radiační onkologie. 

„Je pro nás velmi důležité, aby budoucí absolventi získali také praktickou orientaci. Pracoviště je to významné, průkopnické v oblasti onkologie už od doby předválečného Československa. Je zde opravdu na co navazovat a co rozvíjet,“ uvedl děkan.

Odcházející přednosta popřál své následovnici mnoho zdaru a ta na oplátku zdůraznila, že hodlá dál pokračovat v nastaveném trendu, protože právě pod dohledem profesora Petruželky se „vyučila“ a kontinuita je tedy jasná. 

„Ústav radiační onkologie je pracoviště s dlouhou tradicí a výbornými léčebnými výsledky, a je lídrem komplexního onkologického centra. Věřím, že se nám společně podaří vychovat nové absolventy postgraduálního studia připravené k habilitaci a zlepšíme publikační aktivitu pracoviště,“ uvedla Petra Tesařová, nová přednostka Ústavu radiační onkologie FNB. 

Světově uznávaný onkolog Luboš Petruželka se věnuje pacientům přes čtyřicet let svojí praxe, kterou zasvětil klinické onkologii a radioterapii. 

Za svoji práci byl oceněn medailí Za zásluhy I. stupně a je také spoluzakladatelem středoevropské iniciativy organizující prestižní konferenci Central European Lung Cancer Conference a aktivně publikujícím autorem mnoha odborných článků, studií a knih. Loni v září převzal od členů vedení Prahy 1 ocenění Čestné občanství Prahy 1.


Autor: Jan Puci

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

Včera ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru