dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Prodražená a opožděná rekonstrukce Branického divadla dokončena, radnice hledá nájemce
Krásné divadlo je jednou z dominant Braníku. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Prodražená a opožděná rekonstrukce Branického divadla dokončena, radnice hledá nájemce

Rekonstrukce Branického divadla byla s téměř dvouletým zpožděním konečně dokončena, budovu již převzal její vlastník, Praha 4. Nyní hledá nového nájemce, který bude na této scéně zajišťovat divadelní provoz. Do nutných stavebních prací investovala čtvrtá městská část zhruba 16 milionů korun, původně měla být tato částka o 3,5 milionu nižší. Za prodražením stojí změna projektu.

„Budova je sto let stará, v objektu chyběla hydroizolace, do suterénu pronikala voda z Branické ulice, a bylo proto nutné zajistit objekt před vlhkostí,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (bez PP). „Do budovy zatékalo také střechou, která byla na konci životnosti. Nosná konstrukce stropů byla na několika místech prohnilá.“

Při kolaudaci nástavby Branického divadla zjistil v listopadu 2013 stavební úřad, že v rozporu se stavebním povolením byla na stavbě umístěna vzduchotechnická jednotka, která je nezbytně nutná k provozu divadla. Musela být proto odstraněna.

Pro dodatečné povolení vzduchotechniky bylo nutné přeprojektovat její umístění. Stavební povolení bylo uděleno, jedna z nájemnic se proti tomu odvolala k pražskému magistrátu. Změna projektu umístění vzduchotechniky a výroba nové vyšla na dalších téměř 3,5 milionu korun.

Součástí rekonstrukce Branického divadla bylo rovněž vybudování nástavby pro šatnu, zkušebnu a provozní kancelář. V současné době je divadlo připraveno na obnovení provozu.

Nyní probíhá hledání nájemce. „Chceme projekt, který by spojil komunitní funkci se zajímavým nápadem, jenž by divadlu zajistil přesah do kulturního života celého města,“ uvedla radní pro kulturu a volný čas Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.).


Další články
Nahoru