dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

Prodloužený víkend ve znamení opilců za volantem

V pátek večer kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Městské policie Praha Václavské náměstí, kde si krátce před jedenáctou hodinou všimli osobního vozidla, jehož řidič ohrozil chodce na přechodu a poté nedal přednost v jízdě jedoucím vozidlům.

Hlídka proto vozidlo pro podezření ze spáchání několika přestupků zastavila. Při řešení celé věci muž špatně artikuloval a byl z něj cítit alkohol. Strážníci proto na místo přivolali Policii ČR. Provedenou dechovou zkouškou bylo muži následně naměřeno 1,91 ‰.

Druhý případ zaznamenali strážníci z Prahy 14 v sobotu večer.  Při kontrole skupinky osob v ulici Záveská hlídka zjistila, že skupinka popíjí alkohol a ze zaparkovaného automobilu hraje hlasitě hudba.

Strážníci je upozornili, že hlasitá hudba ruší okolní obyvatele a doporučili jim, aby se přesunuly na jiné místo. Jeden z mužů strážníkům sdělil, že přijel s vozidlem, ale protože požil alkohol, vozidlo na místě nechá a odjede s ním, až vystřízliví.

Asi o hodinu později toto vozidlo projelo okolo stejné hlídky v ulici Pod Štěpem. Řídil jej opilý mladík. Strážníci proto řidiče zastavili a provedenou dechovou zkouškou mu naměřili 1,15 ‰.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru