dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne
V Letňanech u metra jsou zastávky pražské i středočeské veřejné dopravy. Foto: JD

Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne

Praha ani Institut plánování a rozvoje (IPR) se nezabývají změnou územního plánu umožňující prodloužení metra C z Letňan do Čakovic. Prodloužení metra požaduje radnice v Praze-Čakovicích. Institut plánování a rozvoje (IPR), který má na starosti územní plánování.

Nová konečná stanice by podle představ městské části Praha-Čakovice byla v areálu Avie, kde je plánována výstavba. „Seriózně se tím začneme zabývat ve chvíli, kdy nám to zadá hlavní město. To se nestalo. V koncepčních materiálech hlavního města Prahy tato varianta není," sdělil ředitel IPR Ondřej Boháč..

Starosta Čakovic Alexander Lochman (Pro Prahu) minulý týden řekl, že radnice uvedla záměr výstavby metra v rámci jednání o změně územního plánu pro danou lokalitu. Avia zde podle něj chce stavět byty. Podle Lochmana přibudou v případě výstavby v této oblasti až desetitisíce obyvatel, kteří by metro využili, proto radnice chce metro prodloužit.

Podle dnešních Hospodářských novin ale podnikatel Jaroslav Strnad přesune část montovny Avie z Čakovic do Přelouče a některé pozemky v Čakovicích prodal.

Na trase metra C se z Ládví do Letňan jezdí od 8. května 2008. U stanice je autobusový terminál, avšak v minulosti byla často kritizována, neboť stojí mimo zástavbu. Samotná linka C měří 22,425 kilometru a je na ní 20 stanic.

Dojet z Letňan na Háje trvá 36 minut. Úsek mezi stanicemi Florenc a Kačerov je nejstarší součástí pražského metra a do provozu byl uveden 9. května 1974.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru