dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne
V Letňanech u metra jsou zastávky pražské i středočeské veřejné dopravy. Foto: JD

Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne

Praha ani Institut plánování a rozvoje (IPR) se nezabývají změnou územního plánu umožňující prodloužení metra C z Letňan do Čakovic. Prodloužení metra požaduje radnice v Praze-Čakovicích. Institut plánování a rozvoje (IPR), který má na starosti územní plánování.

Nová konečná stanice by podle představ městské části Praha-Čakovice byla v areálu Avie, kde je plánována výstavba. „Seriózně se tím začneme zabývat ve chvíli, kdy nám to zadá hlavní město. To se nestalo. V koncepčních materiálech hlavního města Prahy tato varianta není," sdělil ředitel IPR Ondřej Boháč..

Starosta Čakovic Alexander Lochman (Pro Prahu) minulý týden řekl, že radnice uvedla záměr výstavby metra v rámci jednání o změně územního plánu pro danou lokalitu. Avia zde podle něj chce stavět byty. Podle Lochmana přibudou v případě výstavby v této oblasti až desetitisíce obyvatel, kteří by metro využili, proto radnice chce metro prodloužit.

Podle dnešních Hospodářských novin ale podnikatel Jaroslav Strnad přesune část montovny Avie z Čakovic do Přelouče a některé pozemky v Čakovicích prodal.

Na trase metra C se z Ládví do Letňan jezdí od 8. května 2008. U stanice je autobusový terminál, avšak v minulosti byla často kritizována, neboť stojí mimo zástavbu. Samotná linka C měří 22,425 kilometru a je na ní 20 stanic.

Dojet z Letňan na Háje trvá 36 minut. Úsek mezi stanicemi Florenc a Kačerov je nejstarší součástí pražského metra a do provozu byl uveden 9. května 1974.


Jednosměrky v oblasti Břevnova. Praha 6 obdržela 144 připomínek

Dnes v 08:11

Definitivní úpravy jednosměrek v oblasti Břevnova se budou realizovat začátkem léta. Praha 6 po připomínkách občanů připravila návrh, který v maximální možné míře zohledňuje požadavky místních obyvatel.

Na letiště do 16 minut, vlak každých 10 minut. SŽDC představila železnici na letiště

21. března 2019 ve 20:54

Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

21. března 2019 v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

20. března 2019 v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Další články
Nahoru