dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne
V Letňanech u metra jsou zastávky pražské i středočeské veřejné dopravy. Foto: JD

Prodloužení metra C do Čakovic? Není na pořadu dne

Praha ani Institut plánování a rozvoje (IPR) se nezabývají změnou územního plánu umožňující prodloužení metra C z Letňan do Čakovic. Prodloužení metra požaduje radnice v Praze-Čakovicích. Institut plánování a rozvoje (IPR), který má na starosti územní plánování.

Nová konečná stanice by podle představ městské části Praha-Čakovice byla v areálu Avie, kde je plánována výstavba. „Seriózně se tím začneme zabývat ve chvíli, kdy nám to zadá hlavní město. To se nestalo. V koncepčních materiálech hlavního města Prahy tato varianta není," sdělil ředitel IPR Ondřej Boháč..

Starosta Čakovic Alexander Lochman (Pro Prahu) minulý týden řekl, že radnice uvedla záměr výstavby metra v rámci jednání o změně územního plánu pro danou lokalitu. Avia zde podle něj chce stavět byty. Podle Lochmana přibudou v případě výstavby v této oblasti až desetitisíce obyvatel, kteří by metro využili, proto radnice chce metro prodloužit.

Podle dnešních Hospodářských novin ale podnikatel Jaroslav Strnad přesune část montovny Avie z Čakovic do Přelouče a některé pozemky v Čakovicích prodal.

Na trase metra C se z Ládví do Letňan jezdí od 8. května 2008. U stanice je autobusový terminál, avšak v minulosti byla často kritizována, neboť stojí mimo zástavbu. Samotná linka C měří 22,425 kilometru a je na ní 20 stanic.

Dojet z Letňan na Háje trvá 36 minut. Úsek mezi stanicemi Florenc a Kačerov je nejstarší součástí pražského metra a do provozu byl uveden 9. května 1974.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru