dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Prodeje krátkodobých jízdenek i kupónů v pražské MHD se vracejí na hodnoty před začátkem pandemie
Ilustrační foto: archiv

Prodeje krátkodobých jízdenek i kupónů v pražské MHD se vracejí na hodnoty před začátkem pandemie

Prodeje krátkodobých jízdenek i dlouhodobých časových kupónů se vracejí na úroveň před vypuknutím pandemie covidu-19. V červnu dokonce bylo prodáno prostřednictvím mobilní aplikace PID Lítačka historicky nejvíce lístků za jeden den. Informoval o tom Petr Habáň z městské společnosti Operátor ICT (OICT). 

Prodeje jednotlivých krátkodobých jízdenek s maximální platností tří dnů prostřednictvím mobilní aplikace PID Lítačka se vracejí na hodnoty před vypuknutím pandemie, během níž se počet cestujících v Pražské integrované dopravě snížil na přelomu března a dubna téměř o 85 procent oproti stejnému období v loňském roce.

Od poloviny měsíce května prodej jízdenek přes oficiální pražskou dopravní aplikaci roste a 23. června 2020 bylo navíc prodáno historicky nejvíce krátkodobých jízdních kupónů za jeden den. Jednalo se o 10 102 prodaných jízdenek.

Měsíc červenec se poté stal historicky nejúspěšnějším měsícem, co se týče celkového prodeje jízdenek. Dohromady si v mobilní aplikaci PID Lítačka cestující zakoupili 257 000 jízdenek. V porovnání s červencem loňského roku se tak jedná do více jak sedmapadesátiprocentní nárůst.

„Prodeje se po několika měsících poklesu opět dostávají na úroveň před propuknutím covidové epidemie. Jsme rádi, že cestující v Praze a Středočeském kraji mobilní aplikaci PID Lítačka pravidelně využívají a že se stává jedním z nejpoužívanějších kanálů prodeje krátkodobých jízdenek. Obzvláště nás těší historický nárůst nákupů jízdenek v červenci, za který vděčíme z velké části tuzemským návštěvníkům Prahy, kteří se rozhodli letošní léto trávit návštěvou české metropole,“ uvedl generální ředitel OICT Michal Fišer.  

V mobilní aplikaci PID Lítačka lze zakoupit rovněž dlouhodobé časové kupóny a při přepravní kontrole se tak prokazovat pouze prostřednictvím obrazovky mobilního telefonu. V červnu 2020 využívalo mobilní aplikaci téměř 200 000 aktivních uživatelů. Od začátku provozu si aplikaci stáhlo více než 519 000 uživatelů.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

Včera v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Uzavírka mostu Ve Žlíbku

19. listopadu 2020 v 09:27

Technická správa komunikací uzavře krátkodobě od soboty 21. listopadu do čtvrtka 26. listopadu most X 526 v ulici Ve Žlíbku přes komunikaci D10 (Novopacká).

Další články
Nahoru