dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Pražské krimi

Prodejce vnucoval seniorům levnější elektřinu, potom se chtěl pomstít křivým obviněním

I přes zákaz podomního prodeje na území Prahy se dvojice mužů snažila prodat levnější elektřinu seniorům. Strážníci případ předali správnímu orgánu k dalšímu opatření. Jeden z mužů stihl ještě falešně obvinit strážníka z požití drog.

Minulý týden v úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v bytovém domě v Bozděchově ulici se nacházejí dva podomní prodejci, kteří nabízejí seniorům „výhodnou“ nabídku elektrické energie.

Seniorka, která celou věc oznámila, na potvrdila, že muži se jí snažili vnutit do bytu. To však odmítla a celou věc nahlásila. Dvojice mužů se mezitím přesunula do jiného bytu. Tam je strážníci zastihli a pro podezření ze spáchání přestupku je vyzvali k předložení dokladů.

Muži se přiznali, že jsou pracovníci jedné ze soukromých dodavatelů elektřiny a nabízeli její produkty. Při dalším jednání jeden z mužů naznačil, že strážník by mohl být pod vlivem drog.

„Hlídka následně dvojici mužů ve věku 22 a 23 let vykázala z domu. A celou věc postoupila příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření. Asi hodinu poté, co strážníci celou událost dořešili, přijali operátoři linky tísňového volání pražské městské policie oznámení od muže, který se představil jako jeden z dvojice vykázaných mužů a obvinil strážníka z požití drog,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Toto tvrzení vyvrátila provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem. Oznamovatel se nyní bude zodpovídat z křivého obvinění u příslušného správního orgánu.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

Dnes v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Měl dvě piva k večeři

30. listopadu 2018 v 18:25

Při kontrole ve Švehlově ulici si autohlídka městské policie z Prahy 15 všimla jedoucího auta s rozsvícenými výstražnými světly. Hlídka vozidlo zastavila, aby zjistila, zda jeho řidič nepotřebuje pomoc.

Další články
Nahoru