dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražské krimi

Prodejce vnucoval seniorům levnější elektřinu, potom se chtěl pomstít křivým obviněním

I přes zákaz podomního prodeje na území Prahy se dvojice mužů snažila prodat levnější elektřinu seniorům. Strážníci případ předali správnímu orgánu k dalšímu opatření. Jeden z mužů stihl ještě falešně obvinit strážníka z požití drog.

Minulý týden v úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v bytovém domě v Bozděchově ulici se nacházejí dva podomní prodejci, kteří nabízejí seniorům „výhodnou“ nabídku elektrické energie.

Seniorka, která celou věc oznámila, na potvrdila, že muži se jí snažili vnutit do bytu. To však odmítla a celou věc nahlásila. Dvojice mužů se mezitím přesunula do jiného bytu. Tam je strážníci zastihli a pro podezření ze spáchání přestupku je vyzvali k předložení dokladů.

Muži se přiznali, že jsou pracovníci jedné ze soukromých dodavatelů elektřiny a nabízeli její produkty. Při dalším jednání jeden z mužů naznačil, že strážník by mohl být pod vlivem drog.

„Hlídka následně dvojici mužů ve věku 22 a 23 let vykázala z domu. A celou věc postoupila příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření. Asi hodinu poté, co strážníci celou událost dořešili, přijali operátoři linky tísňového volání pražské městské policie oznámení od muže, který se představil jako jeden z dvojice vykázaných mužů a obvinil strážníka z požití drog,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Toto tvrzení vyvrátila provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem. Oznamovatel se nyní bude zodpovídat z křivého obvinění u příslušného správního orgánu.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru