dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Pražské krimi

Prodejce vnucoval seniorům levnější elektřinu, potom se chtěl pomstít křivým obviněním

I přes zákaz podomního prodeje na území Prahy se dvojice mužů snažila prodat levnější elektřinu seniorům. Strážníci případ předali správnímu orgánu k dalšímu opatření. Jeden z mužů stihl ještě falešně obvinit strážníka z požití drog.

Minulý týden v úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v bytovém domě v Bozděchově ulici se nacházejí dva podomní prodejci, kteří nabízejí seniorům „výhodnou“ nabídku elektrické energie.

Seniorka, která celou věc oznámila, na potvrdila, že muži se jí snažili vnutit do bytu. To však odmítla a celou věc nahlásila. Dvojice mužů se mezitím přesunula do jiného bytu. Tam je strážníci zastihli a pro podezření ze spáchání přestupku je vyzvali k předložení dokladů.

Muži se přiznali, že jsou pracovníci jedné ze soukromých dodavatelů elektřiny a nabízeli její produkty. Při dalším jednání jeden z mužů naznačil, že strážník by mohl být pod vlivem drog.

„Hlídka následně dvojici mužů ve věku 22 a 23 let vykázala z domu. A celou věc postoupila příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření. Asi hodinu poté, co strážníci celou událost dořešili, přijali operátoři linky tísňového volání pražské městské policie oznámení od muže, který se představil jako jeden z dvojice vykázaných mužů a obvinil strážníka z požití drog,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Toto tvrzení vyvrátila provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem. Oznamovatel se nyní bude zodpovídat z křivého obvinění u příslušného správního orgánu.


Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

Včera ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Další články
Nahoru