Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 29°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prodejce aut Emil Frey postaví servisní a školicí zázemí, přínos bude i pro Prahu 14
Poklepání základního kamene. Foto: P14

Prodejce aut Emil Frey postaví servisní a školicí zázemí, přínos bude i pro Prahu 14

Největší prodejce aut v Evropě, švýcarská společnost Emil Frey, rozšiřuje svůj areál na Černém Mostě o servisní a školicí středisko. Základní kámen nového objektu byl položen dnes. Akce se zúčastnili mimo jiné starosta Prahy 14 Jiří Zajac a Martin Sedeke (oba ODS), předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva hlavního města Prahy. Zázemí doplní stávající autosalony ve Stodůlkách, Vysočanech a na Černém Mostě. Součástí projektu je výsadba zeleně, investice do infrastruktury i podpora veřejně prospěšných aktivit.

Servisní a školicí zázemí včetně prezentačních ploch pro nové a zánovní automobily skupiny Emil Frey vznikne na ulici Skorkovská. Základní kámen stavby byl slavnostně položen 21. května.

„Naše dosud největší investice nám umožní poskytovat ještě lepší služby našim zákazníkům a držet krok s novými technologiemi v automobilovém průmyslu, zejména hybridními a elektrifikovanými pohony či moderními asistenčními systémy. Zároveň je pro nás důležité pozitivně přispívat k rozvoji míst, kde podnikáme a pracujeme,“ uvedl ředitel společnosti Emil Frey ČR Roman Šolc.

Skupina Emil Frey se podle něj do dění v Praze 14 zapojuje dlouhodobě a vzájemná spolupráce má různé formy. Tento projekt přinese lokalitě efektivní využití stávajících prostor se zachováním důrazu na zeleň a nové pracovní příležitosti.

V jeho rámci skupina zároveň městské části věnovala 2,5 milionu korun na zlepšení veřejné infrastruktury a další veřejně prospěšné účely, například podporu kulturních akcí nebo financování lyžařských výcviků pro žáky škol.

Strategii skupiny odpovídají i sadové úpravy jako nedílná součást projektu. Nová zeleň zajistí nejen příjemné mikroklima v samotném areálu, ale pomůže zkultivovat i širší oblast, včetně vzdálenějších pohledů ze sídliště.

Zatravněné plochy doplní 81 stromů a květnatá louka, která poslouží jako volné území ochranného pásma plynovodů. Luční rostliny mají hluboké kořeny, takže zůstávají zelené i v době sucha a pomáhají udržovat příznivé prostředí. Louka je po založení postupně zabydlována hmyzem a dalšími organismy, které tvoří rovnováhu v místním ekosystému.

„Pro smysluplný rozvoj jakéhokoliv území je důležité pozitivní propojení občanského a podnikatelského prostředí. Cením si všech podnikatelů, kteří si uvědomují, že jsou součástí širšího celku, umí naslouchat a budují svůj byznys citlivě k okolí. Spolupráce samosprávy s takovými podnikateli pak může přinést mnoho dobrého i občanům – například rozvoj nové infrastruktury či finanční benefity,“ řekl starosta Jiří Zajac.

Také příprava dopravního napojení areálu probíhá v úzké koordinaci s městskou částí Praha 14, díky čemuž nová infrastruktura pomůže v realizaci dlouhodobě řešeného prodloužení ulice Ocelkova, respektive v propojení ulic Skorkovská a Budovatelská.

„Myslím si, že rozšiřování služeb je v zájmu občanů hlavního města, a proto vítám, že se tento projekt daří realizovat. Oceňuji, že došlo k dohodě, jejímž předmětem je naplňování dalších potřeb městské části týkajících se kultivace veřejného prostoru. Jako předseda výboru pro dopravu zastupitelstva hlavního města pak vítám a jsem potěšen tím, že se podařilo úspěšně koordinovat dopravní napojení areálu s rozvojem pražské dopravní infrastruktury a že tento projekt tomuto rozvoji pomohl,“ uvedl Martin Sedeke. 
 

Skupina Emil Frey je na tuzemském trhu od roku 1993, nejprve jako importér značky Subaru a prodejce vozů Toyota, Kia a Suzuki. V roce 2016 se stala oficiálním českým dovozcem značek Citroën a Peugeot, v roce 2019 přibylo zastoupení značky Opel a v roce 2022 značek Alfa Romeo, Fiat a Jeep ze skupiny FCA.

Švýcarská rodinná společnost Emil Frey letos slaví 100 let od založení a je největším prodejcem aut v Evropě. Zaměstnává přes 20 000 lidí, v roce 2022 prodala 600 000 nových i ojetých vozů a pracovala s obratem téměř 15 miliard eur.


Autor: red

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projetků zaměstnanců PVK

Včera v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

19. června 2024 ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

19. června 2024 v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Další články
Nahoru