dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Prodej bytů v Praze 6 oprávněným nájemcům

Zastupitelé městské části Praha 6 dnes schválili další prodej bytů oprávněným nájemcům. Jde celkem o prodej 48 bytů, výnos bude přes 89 milionů korun. Cena za metr čtvereční po slevě 40 % z kupní ceny se pohybuje od 23 tisíc do 26 tisíc korun. Za celé období prodeje bytů je už celkový výnos z prodeje všech bytů téměř 582 milionů korun a bylo akceptováno 378 nabídek na koupi bytu oprávněných nájemců.

Kupní cena se stanovuje na základě znaleckých posudků a městská část Praha 6 jako první městská část metodu využívání znaleckých posudků zavedla. Zohledňují se individuální kvality a charakter bytu a prodejní cenu tak stanovují co nejobjektivněji, s ohledem na skutečnou cenu bytu, tak jak odpovídá jeho kvalitě, poloze a rozloze.

Občanům, kteří využijí nabídku na koupi bytu, je z kupní ceny bytu stanovené znaleckým posudkem poskytována sleva – a to až ve výši 40 %! A to dle zásad prodeje takto:

Nabyvateli bude poskytnuta sleva z kupní ceny stanovené znaleckým posudkem ve výši 35 %; takto poskytnutá sleva zohledňuje skutečnost, že bytová jednotka je převáděna jako obsazená. Další sleva z kupní ceny stanovené znaleckým posudkem ve výši 5 % je poskytnuta, a to v případě, že nabyvatel uhradí kupní cenu před uzavřením kupní smlouvy a kupní smlouva bude uzavřena nejpozději do 3 měsíců ode dne převzetí kvalifikované nabídky.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru