Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Proč se stát pojišťovacím poradcem? Jste svým pánem, můžete si nadprůměrně vydělávat
Pobočka Kooperativa. Foto: archiv

Proč se stát pojišťovacím poradcem? Jste svým pánem, můžete si nadprůměrně vydělávat

Pro koho je vhodná pracovní pozice pojišťovacího poradce? Jaké jsou na uchazeče nároky, čím by se měli vyznačovat? Jaká specifika přináší tato práce v hlavním městě? Na tyto a další otázky odpovídal obchodní ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna Petr Procházka.
prochazka-kooperativa-2022

Ing. Petr Procházka z Kooperativy

Jaká je práce pojišťovacího poradce? Ve společnosti kolem takzvaných pojišťováků koluje řada mýtů…
Tato pozice je časové a psychický náročná, přináší nároky na pravidelné vzdělávání. Ale zároveň je zajímavá, pestrá a pokud k ní přistupujete aktivně, tak určitě i nadprůměrně odměňovaná. Tato práce v sobě nese značnou část osvěty, není totiž pouze o zajišťování potřeb klienta, ale také o prevenci a společenské odpovědnosti.

Tato pozice není pro každého, to je evidentní. Jaké předpoklady jsou u uchazeče?
Je to práce pro Ty, kteří jsou komunikativní, rádi se učí novým věcem a jsou tak trochu i psychologové. Práce v pojišťovně především znamená neustále chránit své klienty před nástrahami každodenního života, pomáhat jim v nouzi či předcházet případným rizikům.

A dál?
Jak už jsem zmiňoval, zejména je potřeba mít vysokou úroveň komunikace a zároveň mít předpoklady v oblasti obchodních dovedností. Nemusí jít přímo o „rozeného obchodníka“, ale vztah k obchodu by tam měl být. Vše ostatní jsme schopni nového kolegu naučit.

Proč bych si v případě zájmu o tuto práci měl vybrat právě Kooperativu?
Jsem velká prestižní firma s dlouhodobou tradicí mezinárodním zázemím a mnoha získanými oceněními, řadíme se mezi nejdůvěryhodnější společnosti u nás. V rámci oboru umíme pojistit prakticky cokoliv a kohokoliv. A to, že není potřeba mít vystudovaný tento obor dokládá skutečnost, že máme v řadách kolegy mnoha profesí, ze kterých se stali špičkoví odborníci a profesionálové v obchodě. Úspěšný pojišťovací poradce je vlastně takový rodinný lékař, který dbá na to, aby poznal a vyřešil rizika, které jeho klienty ohrožují.

Jaké nároky na poradce klade současná legislativa?
Nedovoluje pojišťovacímu poradci z jakékoliv renomované společnosti, k nimž samozřejmě patří i Kooperativa, se odchýlit od předem definovaných postupů a pravidel. Poradci musí mít odbornou zkouškou, která napomáhá čistit trh od lidí, kteří nemají předpoklady či dostatečné kompetence v oboru.

kooperativa Je profese poradce náročná na čas a cestování?
Záleží na tom, jak umíte hospodařit s časem. Zejména pozice v terénu má výhodu v tom, že si každý organizuje čas dle vlastních možností, případně dle potřeb jeho zákazníků. S tím se pojí i setkávání se s nimi. Schůzky si lze domlouvat na pobočce, v kanceláři, u klientů doma či v zaměstnání nebo někde na neutrální půdě, třeba v kavárně.

Říká se, že Praha je stát ve státě. Zajímá mě, jaká jsou specifika oboru a zároveň pojišťovacích poradců v Praze?
Za nejvýznamnější považuji vyšší úroveň finanční gramotnosti Pražanů, se kterou souvisí nutnost mít v týmech opravdové profesionály. Další skutečností je to, že v hlavním městě sídlí mnoho společností se zahraniční účastí, což pro nás znamená ztrátu potenciálu u těchto firem, které řeší své zajištění v domovských zemích. V neposlední řadě je to i větší anonymita klientů oproti jiným regionům, kterou se nám daří eliminovat systematickou péčí o klienta. Jedná o „vztahový“ obor, který nelze dělat krátce či nárazově. Díky tomu není výjimkou řada kolegů s 20 či 30letou praxí u Kooperativy. Úspěšný klientský poradce si neustále buduje důvěru klientů, která mu přináší další klienty a doporučení.

Co ještě kromě výše uvedeného nabízí Kooperativa na této pozici?
U nás je možnost spolupráce na zaměstnanecký poměr, ale v poslední době převažuje spolupráce na IČ, v rámci které lze provozovat i vlastní pobočku obchodní místo. Samozřejmostí je kvalitně zpracovaný adaptační proces, kariérní postup, neformální setkávání, a v rámci zaměstnaneckého poměru příspěvky na životní pojištění, doplňkové penzijní spoření a spousta dalších benefitů.


Autor: puc

innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Vienna Insurance Group s výrazným nárůstem zisku v roce 2023 a pozitivním výhledem na letošek

13. března 2024 v 10:39

Díky dvoucifernému růstu pojistného a výraznému zvýšení zisku představuje Vienna Insurance Group (VIG) mimořádně úspěšný účetní rok 2023. Objem pojistného ve výši 13,8 mld. EUR je o 10 % vyšší než v předchozím roce, zatímco zisk před zdaněním vzrostl na 772,7 mil. EUR...

Další články
Nahoru