Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Proč se stát pojišťovacím poradcem? Jste svým pánem, můžete si nadprůměrně vydělávat
Pobočka Kooperativa. Foto: archiv

Proč se stát pojišťovacím poradcem? Jste svým pánem, můžete si nadprůměrně vydělávat

Pro koho je vhodná pracovní pozice pojišťovacího poradce? Jaké jsou na uchazeče nároky, čím by se měli vyznačovat? Jaká specifika přináší tato práce v hlavním městě? Na tyto a další otázky odpovídal obchodní ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna Petr Procházka.
prochazka-kooperativa-2022

Ing. Petr Procházka z Kooperativy

Jaká je práce pojišťovacího poradce? Ve společnosti kolem takzvaných pojišťováků koluje řada mýtů…
Tato pozice je časové a psychický náročná, přináší nároky na pravidelné vzdělávání. Ale zároveň je zajímavá, pestrá a pokud k ní přistupujete aktivně, tak určitě i nadprůměrně odměňovaná. Tato práce v sobě nese značnou část osvěty, není totiž pouze o zajišťování potřeb klienta, ale také o prevenci a společenské odpovědnosti.

Tato pozice není pro každého, to je evidentní. Jaké předpoklady jsou u uchazeče?
Je to práce pro Ty, kteří jsou komunikativní, rádi se učí novým věcem a jsou tak trochu i psychologové. Práce v pojišťovně především znamená neustále chránit své klienty před nástrahami každodenního života, pomáhat jim v nouzi či předcházet případným rizikům.

A dál?
Jak už jsem zmiňoval, zejména je potřeba mít vysokou úroveň komunikace a zároveň mít předpoklady v oblasti obchodních dovedností. Nemusí jít přímo o „rozeného obchodníka“, ale vztah k obchodu by tam měl být. Vše ostatní jsme schopni nového kolegu naučit.

Proč bych si v případě zájmu o tuto práci měl vybrat právě Kooperativu?
Jsem velká prestižní firma s dlouhodobou tradicí mezinárodním zázemím a mnoha získanými oceněními, řadíme se mezi nejdůvěryhodnější společnosti u nás. V rámci oboru umíme pojistit prakticky cokoliv a kohokoliv. A to, že není potřeba mít vystudovaný tento obor dokládá skutečnost, že máme v řadách kolegy mnoha profesí, ze kterých se stali špičkoví odborníci a profesionálové v obchodě. Úspěšný pojišťovací poradce je vlastně takový rodinný lékař, který dbá na to, aby poznal a vyřešil rizika, které jeho klienty ohrožují.

Jaké nároky na poradce klade současná legislativa?
Nedovoluje pojišťovacímu poradci z jakékoliv renomované společnosti, k nimž samozřejmě patří i Kooperativa, se odchýlit od předem definovaných postupů a pravidel. Poradci musí mít odbornou zkouškou, která napomáhá čistit trh od lidí, kteří nemají předpoklady či dostatečné kompetence v oboru.

kooperativa Je profese poradce náročná na čas a cestování?
Záleží na tom, jak umíte hospodařit s časem. Zejména pozice v terénu má výhodu v tom, že si každý organizuje čas dle vlastních možností, případně dle potřeb jeho zákazníků. S tím se pojí i setkávání se s nimi. Schůzky si lze domlouvat na pobočce, v kanceláři, u klientů doma či v zaměstnání nebo někde na neutrální půdě, třeba v kavárně.

Říká se, že Praha je stát ve státě. Zajímá mě, jaká jsou specifika oboru a zároveň pojišťovacích poradců v Praze?
Za nejvýznamnější považuji vyšší úroveň finanční gramotnosti Pražanů, se kterou souvisí nutnost mít v týmech opravdové profesionály. Další skutečností je to, že v hlavním městě sídlí mnoho společností se zahraniční účastí, což pro nás znamená ztrátu potenciálu u těchto firem, které řeší své zajištění v domovských zemích. V neposlední řadě je to i větší anonymita klientů oproti jiným regionům, kterou se nám daří eliminovat systematickou péčí o klienta. Jedná o „vztahový“ obor, který nelze dělat krátce či nárazově. Díky tomu není výjimkou řada kolegů s 20 či 30letou praxí u Kooperativy. Úspěšný klientský poradce si neustále buduje důvěru klientů, která mu přináší další klienty a doporučení.

Co ještě kromě výše uvedeného nabízí Kooperativa na této pozici?
U nás je možnost spolupráce na zaměstnanecký poměr, ale v poslední době převažuje spolupráce na IČ, v rámci které lze provozovat i vlastní pobočku obchodní místo. Samozřejmostí je kvalitně zpracovaný adaptační proces, kariérní postup, neformální setkávání, a v rámci zaměstnaneckého poměru příspěvky na životní pojištění, doplňkové penzijní spoření a spousta dalších benefitů.


Autor: puc

V říjnu v Česku ukončilo podnikání 7 394 živnostníků, o 2 632 více, než je letošní průměr

Včera v 08:24

V říjnu zahájilo v České republice živnost celkem 7 110 lidí. Zároveň svou živnost ukončilo celkem 7 394 fyzických osob podnikatelů, nejvíce za dobu, kdy jsou tyto analýzy prováděny. Poprvé od konce roku 2020 v Česku živnostníků ubylo, a to o 284. Vyplývá to z analýzy dat portálu...

Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírku pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

Další články
Nahoru