dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Z pražských bytů nyní více utíkají hadi a děsí sousedy

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Nositelé jména Jiří slavili minulou středu a k jejich svátku se váže pranostika o probouzející se přírodě, ve které se nyní stávají aktivnější hadi. Podle zkušeností odchytové služby pražských strážníků to platí i v Praze. V tomto období se totiž zvyšuje počet případů, kdy had uteče nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.

V úterý krátce po půl desáté dopoledne přijali pracovníci operačního střediska městské policie oznámení na linku tísňového volání 156 od vyděšené ženy, která uvedla, že má v bytě několikametrového hada. Zvíře patrně uteklo chovateli a schovalo se v bytě ženy.

„Do bytu v Remízkové ulici v Praze 11 byl ihned vyslán pracovník odchytové služby, který zde odchytil asi jeden a půlmetrového hroznýše královského. Pracovník odchytové služby hada následně převezl do útulku v pražských Dolních Měcholupech,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

Hada se nedotýkejte

Vedoucí útulků pro opuštěná zvířata Václav Steinbauer serveru Pražský patriot potvrdil, že nastává období, kdy se každoročně zvyšuje počet výjezdů odchytové služby do bytů Pražanů, kteří doma našli nezvaného hosta – hada.

Anketa

Bojíte se hadů?

84.7%
(84.7%)
15.3%
(15.3%)
„Každý rok vždy na jaře vyjíždíme k zvýšenému počtu takových případů. Když lidé hada u sebe doma najdou, neměli by na zvíře sahat, ale hned zavolat městskou policie na číslo 156 a naše odchytová služba si pro zvíře přijede,“ uvedl vedoucí útulků, které spravuje Městská policie hl. m. Prahy. 

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech. A ti mají právě nyní po dlouhé zimě období, kdy jsou aktivnější, tudíž, pokud k tomu dostanou příležitost, mají i větší chuť dostat se na svobodu.

Užovka na sprše 

Z nezajištěného terária se dostanou do bytu chovatele a odtud někdy i k sousedům. V panelových domech se dokážou odplazit výtahovými šachtami a stoupačkami i do poměrně vzdálených bytů.

Žádnou výjimkou tak nejsou případy, kdy najdou vyděšení majitelé bytů užovku či jiného hada namotanou na sprše, za záchodovou mísou nebo smotanou v ní.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru