dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Proč navštívit Poštovku? Vystavují zde tři zajímaví umělci naráz
Tak to nikde neříkejte, že máte ráda Sobotku, a můžete nastoupit už zítra. Kresba a text vtipu: Roman Jurkas

Proč navštívit Poštovku? Vystavují zde tři zajímaví umělci naráz

V kulturním klubu Poštovka v Praze 5 – Košířích lze až do konce února navštívit výstavu třech osobitých umělců. Abstraktní fotografická díla představuje Eva Hubatová, fotografie s turistickou tematikou Petr Brodecký a zasmát se lze nad kresleným humorem Romana Jurkase.

Eva Hubatová

Fotografování se věnuje rovných 20 let. Po dokončení vysokoškolského studia sociálně-psychologického zaměření se hlavním předmětem jejího zájmu stal detail.

fotoinformel-hubatova-nahled Do snímků zdánlivě bezvýznamných prvků destruktivních zdí a zašlých zákoutí vkládala svoji fantazii a pomocí počítačové techniky je začala povyšovat na abstraktní fotografická díla.

Pro tuto osobitou uměleckou výpověd’ zvolila i přiléhavý název „Fotoinformel“. Kromě řady tuzemských výstav se mohli s její tvorbou seznámit i lidé v Německu, Belgii, Britské Kolumbii a Zambii. Vydala již několik knih s tématy svých uměleckých motivů.

Petr Brodecký

Fotografií se začal odborněji zabývat, když se stal členem Vinohradského fotoklubu Valdek. Častými návštěvníky klubu byly tehdy dnes již legendy fotografie, jako například Taras Kuščinsky, Erich Tylínek, K. F. Novák nebo Jan Saudek. V této době autor fotografoval převážně krajinu. Od roku 1995 v jeho díle převažovaly náměty související s turistickou aktivitou, vinné stezky na Moravě, hory, řeky, jezera v Čechách, na Slovensku i v Rakousku.

brodecky-foto-nahled Začal také publikovat v různých periodikách, články s turistickou a architektonickou tématikou. Až s nástupem digitalizace začal fotit vernisáže, výstavy, křty hudebních nosičů, knih, ale i různé politické, kulturní a společenské události. Dlouhodobě spolupracuje s předními deníky a dalšími periodiky.

plakat-a4-web-postovka_1-nahled Roman Jurkas

První kresbu mu Ondřej Suchý otiskl v Kvítku 16. 5. 1985. Pak publikoval v mnoha novinách a časopisech – Škrt, Kuk, Křížem krážem, Křížovka, Dikobraz, Pardon, Svobodné slovo, Bumerang, Obrana lidu, Motor a v dalších. Je zakládajícím členem České unie karikaturistů.

Měl zatím 11 samostatných výstav a zúčastnil se mnoha společných, doma i v zahraničí. Uspěl v různých soutěžích a je autorem obálek k několika knížkám nakladatelství Reneco. V roce 1989 běžel v televizi pořad „Setkání s písničkou a kresbami Romana Jurkase".


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru