Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká
Jiří Růžička je ředitelem prestižního Gymnázia Jana Keplera. Foto: archiv JR

Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká

Proč znovu kandiduji do zastupitelstva Prahy 6? Protože mně na městské části, kde žiji a pracuji desítky let, záleží a mám ji rád. A proč kandiduji jako nestraník právě za koalici TOP 09 a KDU? Protože hodnoty jako je svoboda jedince, zodpovědnost, demokracie, tradice a slušnost, na kterých tyto strany stojí, jsou i mými hodnotami. Věřím, že všemi těmito hodnotami se řídí i ti, co za koalici KLID kandidují a dokáží za nimi stát i v dalších letech.

Do komunální politiky jsem na pozvání Ondry Koláře zamířil před čtyřmi lety s velkými nadějemi, abych zjistil, že víra a nadšení nestačí. Pochopil jsem, že ne všichni jsou ochotni řešit problémy z jejich podstaty, že mnozí dávají přednost stranickým zájmům a politikaření, někdy i z osobních zájmů destrukci a zmaru. A uvědomil jsem si, že hlavně kvůli tomu se nepodařilo dotáhnout všechny záměry tam, kam bychom si my, obyvatelé Prahy 6 přáli.

Nicméně před sebou máme další čtyři roky. Další volební období na to, abychom dostavěli proluku na Vítězném náměstí, postavili vyprojektovanou základní školu v Bílé, dostavěli mateřskou školu ve Vokovicích, ale pustili se i do dalších, tolik potřebných, školek a škol. Čtyři roky, abychom zrekonstruovali dům pro seniory v Dejvicích, získali a využili pro Prahu 6 a její obyvatele zámeček ve Veleslavíně.

Další roky na to, abychom ve spolupráci s hlavním městem postavili záchytná parkoviště na příjezdu do Prahy a ulehčili tak přetížené dopravě v Praze 6. A další roky na to, abychom udělali co nejvíc pro to, aby naše děti i nadále dostávaly co nejlepší vzdělání. V nich je naše naděje i budoucnost!

Když se dívám na naši kandidátku, jsem plný optimismu. Spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení je to, co kandidáty naší koalice ale zdobí. Věřím, že právě tito lidé dokáží své záměry dotáhnout do konce. Věřte nám i vy a podpořte nás. Určitě vás nezklameme!

Proč znovu kandiduji do Zastupitelstva Prahy 6?
 – protože tady žiju a pracuji desítky let a mám ji rád
 – protože máme před sebou hodně práce k dodělání
 – protože chci co nejlepší vzdělávání dětí nejen na GJK
 – protože na kandidátce KLID jsou slušní a vzdělaní lidé
 – protože KLID spojuje zkušenost s nadšením mládí

Autorem textu je Mgr. Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera, senátor a zastupitel za Prahu 6. Ve volbách do zastupitelstva Prahy 6, které se uskuteční 5. a 6. října, je pátý na kandidátní listině KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL). Kandidátka koalice KLID má číslo 9.

ruzicka-klid


Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

Včera v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru