dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká
Jiří Růžička je ředitelem prestižního Gymnázia Jana Keplera. Foto: archiv JR

Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká

Proč znovu kandiduji do zastupitelstva Prahy 6? Protože mně na městské části, kde žiji a pracuji desítky let, záleží a mám ji rád. A proč kandiduji jako nestraník právě za koalici TOP 09 a KDU? Protože hodnoty jako je svoboda jedince, zodpovědnost, demokracie, tradice a slušnost, na kterých tyto strany stojí, jsou i mými hodnotami. Věřím, že všemi těmito hodnotami se řídí i ti, co za koalici KLID kandidují a dokáží za nimi stát i v dalších letech.

Do komunální politiky jsem na pozvání Ondry Koláře zamířil před čtyřmi lety s velkými nadějemi, abych zjistil, že víra a nadšení nestačí. Pochopil jsem, že ne všichni jsou ochotni řešit problémy z jejich podstaty, že mnozí dávají přednost stranickým zájmům a politikaření, někdy i z osobních zájmů destrukci a zmaru. A uvědomil jsem si, že hlavně kvůli tomu se nepodařilo dotáhnout všechny záměry tam, kam bychom si my, obyvatelé Prahy 6 přáli.

Nicméně před sebou máme další čtyři roky. Další volební období na to, abychom dostavěli proluku na Vítězném náměstí, postavili vyprojektovanou základní školu v Bílé, dostavěli mateřskou školu ve Vokovicích, ale pustili se i do dalších, tolik potřebných, školek a škol. Čtyři roky, abychom zrekonstruovali dům pro seniory v Dejvicích, získali a využili pro Prahu 6 a její obyvatele zámeček ve Veleslavíně.

Další roky na to, abychom ve spolupráci s hlavním městem postavili záchytná parkoviště na příjezdu do Prahy a ulehčili tak přetížené dopravě v Praze 6. A další roky na to, abychom udělali co nejvíc pro to, aby naše děti i nadále dostávaly co nejlepší vzdělání. V nich je naše naděje i budoucnost!

Když se dívám na naši kandidátku, jsem plný optimismu. Spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení je to, co kandidáty naší koalice ale zdobí. Věřím, že právě tito lidé dokáží své záměry dotáhnout do konce. Věřte nám i vy a podpořte nás. Určitě vás nezklameme!

Proč znovu kandiduji do Zastupitelstva Prahy 6?
 – protože tady žiju a pracuji desítky let a mám ji rád
 – protože máme před sebou hodně práce k dodělání
 – protože chci co nejlepší vzdělávání dětí nejen na GJK
 – protože na kandidátce KLID jsou slušní a vzdělaní lidé
 – protože KLID spojuje zkušenost s nadšením mládí

Autorem textu je Mgr. Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera, senátor a zastupitel za Prahu 6. Ve volbách do zastupitelstva Prahy 6, které se uskuteční 5. a 6. října, je pátý na kandidátní listině KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL). Kandidátka koalice KLID má číslo 9.

ruzicka-klid


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru