dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
2°C
pozítří
Sobota - skorojasno
0°C
Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká
Jiří Růžička je ředitelem prestižního Gymnázia Jana Keplera. Foto: archiv JR

Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká

Proč znovu kandiduji do zastupitelstva Prahy 6? Protože mně na městské části, kde žiji a pracuji desítky let, záleží a mám ji rád. A proč kandiduji jako nestraník právě za koalici TOP 09 a KDU? Protože hodnoty jako je svoboda jedince, zodpovědnost, demokracie, tradice a slušnost, na kterých tyto strany stojí, jsou i mými hodnotami. Věřím, že všemi těmito hodnotami se řídí i ti, co za koalici KLID kandidují a dokáží za nimi stát i v dalších letech.

Do komunální politiky jsem na pozvání Ondry Koláře zamířil před čtyřmi lety s velkými nadějemi, abych zjistil, že víra a nadšení nestačí. Pochopil jsem, že ne všichni jsou ochotni řešit problémy z jejich podstaty, že mnozí dávají přednost stranickým zájmům a politikaření, někdy i z osobních zájmů destrukci a zmaru. A uvědomil jsem si, že hlavně kvůli tomu se nepodařilo dotáhnout všechny záměry tam, kam bychom si my, obyvatelé Prahy 6 přáli.

Nicméně před sebou máme další čtyři roky. Další volební období na to, abychom dostavěli proluku na Vítězném náměstí, postavili vyprojektovanou základní školu v Bílé, dostavěli mateřskou školu ve Vokovicích, ale pustili se i do dalších, tolik potřebných, školek a škol. Čtyři roky, abychom zrekonstruovali dům pro seniory v Dejvicích, získali a využili pro Prahu 6 a její obyvatele zámeček ve Veleslavíně.

Další roky na to, abychom ve spolupráci s hlavním městem postavili záchytná parkoviště na příjezdu do Prahy a ulehčili tak přetížené dopravě v Praze 6. A další roky na to, abychom udělali co nejvíc pro to, aby naše děti i nadále dostávaly co nejlepší vzdělání. V nich je naše naděje i budoucnost!

Když se dívám na naši kandidátku, jsem plný optimismu. Spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení je to, co kandidáty naší koalice ale zdobí. Věřím, že právě tito lidé dokáží své záměry dotáhnout do konce. Věřte nám i vy a podpořte nás. Určitě vás nezklameme!

Proč znovu kandiduji do Zastupitelstva Prahy 6?
 – protože tady žiju a pracuji desítky let a mám ji rád
 – protože máme před sebou hodně práce k dodělání
 – protože chci co nejlepší vzdělávání dětí nejen na GJK
 – protože na kandidátce KLID jsou slušní a vzdělaní lidé
 – protože KLID spojuje zkušenost s nadšením mládí

Autorem textu je Mgr. Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera, senátor a zastupitel za Prahu 6. Ve volbách do zastupitelstva Prahy 6, které se uskuteční 5. a 6. října, je pátý na kandidátní listině KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL). Kandidátka koalice KLID má číslo 9.

ruzicka-klid


ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

Dnes v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

Dnes v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru