dnes
Pátek - skorojasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká
Jiří Růžička je ředitelem prestižního Gymnázia Jana Keplera. Foto: archiv JR

Proč Jiří Růžička kandiduje v Praze 6 za KLID? Je to spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení, říká

Proč znovu kandiduji do zastupitelstva Prahy 6? Protože mně na městské části, kde žiji a pracuji desítky let, záleží a mám ji rád. A proč kandiduji jako nestraník právě za koalici TOP 09 a KDU? Protože hodnoty jako je svoboda jedince, zodpovědnost, demokracie, tradice a slušnost, na kterých tyto strany stojí, jsou i mými hodnotami. Věřím, že všemi těmito hodnotami se řídí i ti, co za koalici KLID kandidují a dokáží za nimi stát i v dalších letech.

Do komunální politiky jsem na pozvání Ondry Koláře zamířil před čtyřmi lety s velkými nadějemi, abych zjistil, že víra a nadšení nestačí. Pochopil jsem, že ne všichni jsou ochotni řešit problémy z jejich podstaty, že mnozí dávají přednost stranickým zájmům a politikaření, někdy i z osobních zájmů destrukci a zmaru. A uvědomil jsem si, že hlavně kvůli tomu se nepodařilo dotáhnout všechny záměry tam, kam bychom si my, obyvatelé Prahy 6 přáli.

Nicméně před sebou máme další čtyři roky. Další volební období na to, abychom dostavěli proluku na Vítězném náměstí, postavili vyprojektovanou základní školu v Bílé, dostavěli mateřskou školu ve Vokovicích, ale pustili se i do dalších, tolik potřebných, školek a škol. Čtyři roky, abychom zrekonstruovali dům pro seniory v Dejvicích, získali a využili pro Prahu 6 a její obyvatele zámeček ve Veleslavíně.

Další roky na to, abychom ve spolupráci s hlavním městem postavili záchytná parkoviště na příjezdu do Prahy a ulehčili tak přetížené dopravě v Praze 6. A další roky na to, abychom udělali co nejvíc pro to, aby naše děti i nadále dostávaly co nejlepší vzdělání. V nich je naše naděje i budoucnost!

Když se dívám na naši kandidátku, jsem plný optimismu. Spojení slušnosti, zkušenosti a mladického nadšení je to, co kandidáty naší koalice ale zdobí. Věřím, že právě tito lidé dokáží své záměry dotáhnout do konce. Věřte nám i vy a podpořte nás. Určitě vás nezklameme!

Proč znovu kandiduji do Zastupitelstva Prahy 6?
 – protože tady žiju a pracuji desítky let a mám ji rád
 – protože máme před sebou hodně práce k dodělání
 – protože chci co nejlepší vzdělávání dětí nejen na GJK
 – protože na kandidátce KLID jsou slušní a vzdělaní lidé
 – protože KLID spojuje zkušenost s nadšením mládí

Autorem textu je Mgr. Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera, senátor a zastupitel za Prahu 6. Ve volbách do zastupitelstva Prahy 6, které se uskuteční 5. a 6. října, je pátý na kandidátní listině KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL). Kandidátka koalice KLID má číslo 9.

ruzicka-klid


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru