Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Proč je výběr regálů tak důležitý?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Majster Regál / majster-regal.cz

Proč je výběr regálů tak důležitý?

Regálové systémy jsou často podceňovanou proprietou a součástí nekonečného množství skladů, garáží, dílen a dalších prostor důležitých pro podnikání té či oné firmy. Ačkoliv by to tak někdy nemuselo vypadat, výběr regálu není úplnou banalitou, na které de-facto nezáleží. Proč konkrétně tedy neplatí, že je „regál jako regál“ a proč by při jeho výběru neměla hrát roli jen a pouze cena?

Nosnost především

Hlavním parametrem jakéhokoliv regálu je samozřejmě jeho nosnost. Tu určuje to, co bude v regálu uloženo. Jinou nosnost budou vyžadovat regály do kanceláře, na kterých budou ukládány většinou šanony, spisy apod., jinou zase regály do dílny či skladů. Zatímco v prvním případě většinou postačí regály s nosností okolo 250 kg, v tom druhém bude možná potřeba o mnoho více.

Pokud jsou na regály ukládány opravdu těžké předměty či nářadí, jejich nosnost může být třeba 1000 kg. Záleží na konkrétním případě. Potřebnou nosnost si nicméně většinou každý zákazník pohlídá, jsou však i jiné parametry, na které je třeba hledět.

Rozměry

Nosnost není jediným exaktním parametrem, na kterém při výběru regálu záleží. Je třeba definovat také výšku, šířku a hloubku polic, stejně jako počet policových „pater“. Ideální je, pokud tyto parametry přesně znáte a výrobce či dodavatel nabízí na svých stránkách konfigurátor, s jehož pomocí si snadno nadefinujete takový regálový systém, který bude přesně odpovídat vašim potřebám a požadavkům.

Montáž regálu

Náročnost montáže je věc, která může být poměrně významná. Pokud je možné sestavit regál rychle a bez komplikací, ušetří to firmě čas. A jak známo, čas jsou peníze. Význam tohoto parametru samozřejmě roste přímo úměrně k tomu, jak často chce firma své skladové prostory, kanceláře a další prostory přestavovat a měnit jejich dispozice. Z tohoto pohledu jsou vhodné bezšroubové regály, i ty šroubované ale mohou být snadno a rychle smontovatelné.

Rozšiřitelnost

Vždy je vhodné, pokud jsou regály skutečně modulární a lze je kdykoliv rozšířit dalšími moduly. V takovém případě si firma ušetří problémy ve chvíli, kdy bude chtít rozšířit plochu dostupnou pro ukládání.


Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírka pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru