Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Proč je výběr regálů tak důležitý?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Majster Regál / majster-regal.cz

Proč je výběr regálů tak důležitý?

Regálové systémy jsou často podceňovanou proprietou a součástí nekonečného množství skladů, garáží, dílen a dalších prostor důležitých pro podnikání té či oné firmy. Ačkoliv by to tak někdy nemuselo vypadat, výběr regálu není úplnou banalitou, na které de-facto nezáleží. Proč konkrétně tedy neplatí, že je „regál jako regál“ a proč by při jeho výběru neměla hrát roli jen a pouze cena?

Nosnost především

Hlavním parametrem jakéhokoliv regálu je samozřejmě jeho nosnost. Tu určuje to, co bude v regálu uloženo. Jinou nosnost budou vyžadovat regály do kanceláře, na kterých budou ukládány většinou šanony, spisy apod., jinou zase regály do dílny či skladů. Zatímco v prvním případě většinou postačí regály s nosností okolo 250 kg, v tom druhém bude možná potřeba o mnoho více.

Pokud jsou na regály ukládány opravdu těžké předměty či nářadí, jejich nosnost může být třeba 1000 kg. Záleží na konkrétním případě. Potřebnou nosnost si nicméně většinou každý zákazník pohlídá, jsou však i jiné parametry, na které je třeba hledět.

Rozměry

Nosnost není jediným exaktním parametrem, na kterém při výběru regálu záleží. Je třeba definovat také výšku, šířku a hloubku polic, stejně jako počet policových „pater“. Ideální je, pokud tyto parametry přesně znáte a výrobce či dodavatel nabízí na svých stránkách konfigurátor, s jehož pomocí si snadno nadefinujete takový regálový systém, který bude přesně odpovídat vašim potřebám a požadavkům.

Montáž regálu

Náročnost montáže je věc, která může být poměrně významná. Pokud je možné sestavit regál rychle a bez komplikací, ušetří to firmě čas. A jak známo, čas jsou peníze. Význam tohoto parametru samozřejmě roste přímo úměrně k tomu, jak často chce firma své skladové prostory, kanceláře a další prostory přestavovat a měnit jejich dispozice. Z tohoto pohledu jsou vhodné bezšroubové regály, i ty šroubované ale mohou být snadno a rychle smontovatelné.

Rozšiřitelnost

Vždy je vhodné, pokud jsou regály skutečně modulární a lze je kdykoliv rozšířit dalšími moduly. V takovém případě si firma ušetří problémy ve chvíli, kdy bude chtít rozšířit plochu dostupnou pro ukládání.


EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

Téměř tři čtvrtiny sporů se zahraničními prodejci loni vyřešilo ESC

30. května 2022 v 11:40

Čeští spotřebitelé se loni dočkali výrazné pomoci od Evropského spotřebitelského centra (ESC). Jeho právníci úspěšně vyřešili 72 procent jejich sporů s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie, a to hlavně v oblasti nákupů přes internet. Nejvyšší mimosoudně...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru