dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Problémy tramvají potrvají až do konce září, kdy končí velká výluka
Rekonstrukce tramvajové trati v Evropské ulici. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Problémy tramvají potrvají až do konce září, kdy končí velká výluka

Na přerušení tramvajového provozu v Praze 6 si cestující o těchto prázdninách již zvykli. Nicméně dopady dočasných odklonů, krácení a dokonce i zrušení některých linek budou muset vydržet i v září, kdy se bude v náhradní autobusové dopravě mačkat mnohem více lidí než v létě.

Z důvodu pokračujících prací při výstavbě Městského okruhu a rekonstrukce tramvajové trati v ulici Svatovítské a Evropské je do 28. září přerušen obousměrně tramvajový provoz v oblasti Prahy 6.

Kudy nejezdí a ještě přes měsíc nepojedou tramvaje? V úsecích Vítězné náměstí – Podbaba a Hradčanská – Vozovna Střešovice.

Připomeňme si, jaké jsou změny tramvajových linek. Linky 1, 18 a 25 budou ještě pět týdnů odkloněny přes zastávky Královský letohrádek a Pražský hrad. Linka 2 je zrušena, pětka a šestadvacítka jsou zkráceny do zastávky Špejchar. Linky 8 a 20 jsou ukončeny a vzájemně propojeny v zastávce Hradčanská (v Badeniho ulici).

Anketa

Jste při výlukách tramvají spokojeni s náhradní autobusovou dopravou?

36.3%
(36.3%)
63.8%
(63.8%)
Tramvaje budou až do konce velké výluky nahrazovat autobusy. Linka X20 jede v trase Hradčanská – Dejvická – Nádraží Veleslavín. Autobusy X26 jedou po trase Dejvická – Divoká Šárka.

Jaké jsou další změny MHD v souvislosti s výlukou? Linky 119 a 218 zastavují v úseku Dejvická – Divoká Šárka ve všech zastávkách. Pro linky 107 a 147 je zřízena zastávka Lotyšská. Pro linku 174 je zřízena zastávka Špejchar.


Další články
Nahoru