Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Problémy na poště, v poutech skončili dva zákazníci
Strážníci museli v obou případech použít ke zklidnění situace pouta. Foto: se souhlasem Městské policie hl. m. Prahy

Problémy na poště, v poutech skončili dva zákazníci

V rozmezí několika dnů hlídky strážníků zasahovaly na pobočkách České pošty, kde zaměstnance a příchozí obtěžovali agresivní návštěvníci. V obou případech strážníci museli použít donucovací prostředky. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na pobočku v Praze 5 vyjížděla toto úterý hlídka po osmé hodině ráno, kdy zaměstnanci pošty měli problém s agresivní a vulgární osmatřicetiletou ženou. Dotyčnou strážníci okamžitě poznali, v minulosti ji pro její agresivní chování pod vlivem drog opakovaně řešili.

Žena si stěžovala, že ztratila klíče a je jí bráněno vyzvednout si hotovost z bezpečnostní schránky. „Bohužel nebyla schopná nijak doložit, že si schránku zřídila, zároveň odmítala prokázat svoji totožnost. Strážníci ženu vyzvali, aby s nimi šla situaci dořešit ven, což odmítla,“ sdělila mluvčí.

Agresivita ženy naopak eskalovala, výzvy ignorovala a pak zaútočila. „Proto skončila s pouty na rukou. S jejími přestupky se nyní bude zabývat správní orgán,“ řekla Seifertová.

Další případ se odehrál také tento týden na pobočce pošty v Praze 1. Osmačtyřicetiletého muže, který obtěžoval návštěvníky a dělal nepořádek na pobočce v Praze 1, se strážníci snažili v klidu vyvést ven.

„Protože se ale začal bránit, došlo na donucovací prostředky včetně pout. Muž vykazoval známky duševního onemocnění, proto hlídka zavolala záchrannou službu a následně asistovala při jeho převozu do nemocnice,“ řekla mluvčí strážníků. 


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru